Убита майка в жк Надежда

  • 40 303
  • 927
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 908
Няма какво да обвинявате таксиметровия, те се сблъскват с изтрещял народ всеки ден и са достатъчно наясно кога в какво могат да се забъркат. Ако историята беше друга и  беше взел бебето, а после го обвинят в отвличане?

# 61
  • London
  • Мнения: 6 732
Хайде, хайде....като го отведе в първото изпречило му се РПУ ми е много интересно за какво отвличане говорим. Гражданският му дълг е като има съмнителна ситуация той да реагира, а не да бездейства.  В много случаи и при домашно насилие се чуват зверски скандали, писъци, боища…..пак бездействие, всичко живо се прави, че не чува и не вика полиция. Виждаш на пътя се млатят, пак подминаваш. Виждаш катастрофа, пак подминаваш. Ами сериозна практика си е това у нас.

# 62
  • Мнения: 30 802
Аз пък ставам все по-убедена, че имаме някакъв ген, или гънка в съзнанието, но си мисля, че около 20% от бг мъжете са способни да направят нещо подобно. Ако не и по-голям процент. Това не е психопат, излизащ от нормата - това е нормален български мачо. И в предишни теми съм писала, че си има луди жени, които хващат военни, други силоваци, мутри - пожелавам им късмет да не ги пишат в новините, но периодично ги пишат.

Дори най-обикновеният човек има предсказуема поредица от стъпки и задръжки, които стоят между него и дърпането на спусъка. При тренирани и силоваци има свалени 2-3 и повече пречки, така че до дърпането на спусъка има 1-2 действия. Така че е напълно нормално да четем такива новини от време на време.

Освен това българинът с виц подминава темата - тя била свадлива, шавлива...бе то ако ще се екзекутираме, щото сме коври и свадливи, то и мъжете трябва да чакат екзекуция за муньовщина и к§рвалък. Няма да ни стигнат ни въжето, ни стадионите...ама иначе раздаваме присъди на килограм.

Иначе не мисля, че в БГ е най-тежко, но го има. По принцип не харесвам приказките за "токсична мъжественост" в леките случаи, когато някой мъж те погледне в очите, ама това си е точно токсично мъжко поведение. Женският еквивалент, който не се среща в 21 век, е арсеник в кафето.

# 63
  • Мнения: 19 052
Добре, де
а как мъжът с детето се озовава в Хаджи Димитър? Има ли инфо за това?
Интервюто по Нова
https://nova.bg/news/view/2018/10/30/230527/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D … 0%B4%D0%B5%D0%BE/

# 64
  • Мнения: 22 867
Гледах интервюто с шофьора, не го обвинявам, всеки реагира различно в такава ситуация, той си каза, че гледал своя живот да спаси. Но, когато онзи му е казал да вземе детето, просто е трябвало да го вземе, не да обяснява какво ще го прави и, че не може да го гледа и кърми. Онзи сам му е подсказал да го остави в някое районно. Просто след разказа му не ми излиза от главата мисълта, че е могъл да спаси детето, а "бащата" да се мята от мостове и каквото там иска.

# 65
  • Мнения: 1 194
Добре, де
а как мъжът с детето се озовава в Хаджи Димитър? Има ли инфо за това?
Интервюто по Нова
https://nova.bg/news/view/2018/10/30/230527/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D … 0%B4%D0%B5%D0%BE/
Бил при баща си и към 19ч. хванал/повикал такси. Не се казва с точност дали баща му е бил там или просто е бил в апартамента,където живее баща му.

# 66
  • Мнения: X
Моля ви се, не обвинявайте шофьора. Ако някой насочи пистолет срещу вас такива мисли ще ви минат, че сами няма да се познаете.
Никой не е виновен, че изрода е изтрещял и решил да убива. Пак, че е останал жив шофьорът, представям си какъв шок е изживял.

# 67
  • Мнения: 29 900
Точно! Първо, човек не мисли трезво, когато е заплашен с оръжие. Второ, не е виновен шофьорът, а убиецът. Нека не отклоняваме фокуса от него.

Последна редакция: вт, 30 окт 2018, 19:39 от Natali_

# 68
  • Мнения: 21 641
Гледах го и аз шофьора. Обикновен човек, даже простоват, професията му е такава, че постоянно вижда всякакви хахави и както сам честно каза е гледал главно  да оцелее. Сигурно и той има семейство, което сега се тресе, че е можел да не се върне от работа.
Разбира се, ако беше взел бебето, друго щеше да е, но не мисля, че и неговия отказ е решаващ в случая, той убиецът ако искаше бебето да остане живо нямаше да го помъкне, щеше да го остави сам някъде, пък дори и в колата.

И го е застрелял в главичката, а себе си е одраскал. Абе изрод долен, никой не му е виновен.

Не ми звучи достоверно, че е искал бебето да остане живо, пък взел, че го застрелял...

# 69
  • Мнения: 19 052
То не звучи достоверно и това , че се е разходил от единия край на града до другия, след това да казва, че иска детето да оцелее, пък после да го убие...

# 70
  • Мнения: 22 867
Изобщо не обвинявам шофьора, просто ми е жал за детенцето, като че ли е имало някакъв минимален шанс да бъде спасено. А оня изрод, дето направил опит да се самоубие, как е оцелил жена си и детето, пък при него само опитът останал, дожаляло му е явно да си пръсне тиквата. Е в такива случаи ме е яд, че отмениха смъртното наказание. Ще го съдят, ще го хрантутим години наред и пак ще тръгне по земята, а жената и детето в случая - до тук, прекъсна им живота.

# 71
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 540
Как мисли психясал човек, няма как да знаем. Той не е убил детето заедно с майката, а го е откраднал. Може да е искал да живее с него. После да е разбрал, че няма да се измъкне. Опитал се е панически да намери кой да го гледа, обаче понеже шофьора не може да кърми и си има работа - е настъпило тоталното отчаяние и е сложил край на всичко. Жалко, че не се е очистил сам. Приятен живот сега му желая...

# 72
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
А нали уж точно когато е видял полицаите е стрелял по детето и себе си. Ако не беше видял полицаите, можеше и да не го убие. СЕга и полицаите ли са виновни?
За първи път чувам това...
Казаха го по новините - полицаите са чули изстрели и веднага са отишли при постройката, но било е вече късно да спасяват, идиота гръмнал себе си и бебето.

# 73
  • Мнения: 3 144
Отговорен е този, който е убил. По тази логика отговорен е бащата на жената, че я е пазил два дена, а не три, или майка и, или кой знае още. Шофьора няма никаква вина, направил е каквото му е било във възможностите и е сигнализирал.
Всъщност даже е чудно, че не е очистил и него, тоя изрод. Явно че е приказвал пълни идиотщини, ще оставя бебето, ама не го е оставил, че даже го е застрелял.
Ами като видиш очевидно луд, с оръжие и малко бебе в ръце и този луд ти казва в някакъв проблясък "Вземи детето, заведи го в някой участък", а ти казваш: "Ааа, не мога. Какво да го правя аз това бебе?" носиш някаква чисто човешка отговорност, дори и да не е законова.
Но съзнавам, че малко хора биха взели детето на мястото на таксиджията. Кураж се иска. Можеше подавайки му бебето да го убие. Но е факт и, че таксиметраджията като разказваше историята, най-чистосърдечно си признаваше, че въобще не му е минала и мисъл да взима детето. Непричом.
Ето чуйте: https://nova.bg/news/view/2018/10/30/230527/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D … 0%B4%D0%B5%D0%BE/

Значи тоя мухльо таксиметровия шофьор категорично е виновен за смъртта на детето. Видях видеото, егоист... не можел да кърми. Убиецът му казал остави го в някое районно на полицията. Тоя не. Е с такива, не чух , не видях, не ме интересува е пълно в България. Подобия на хора, но не са.

# 74
  • Мнения: X
Не мисля,че щеше да остави детето на шофьора дори и той да се беше съгласил. Я си представете вика добре ще го закарам и оня изпатка и първо него застрелва и тогава тях си.Според мен добре го е усетил,че е луд и е предпочел да не се занимава.Не мисля че има каквато и да е вина,освен да се беше обадил веднага,но и тогава не е сигурно че щеше да спаси момиченцето.

Общи условия

Активация на акаунт