Убита майка в жк Надежда

  • 40 289
  • 927
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 14 499
Не, отдавна е казано - зъб за зъб, око за око, не виждам смисъл да откриваме наново топлата вода.

Интересно, че и тия дето имат прерогатив над това за окото и зъба,    нямат смъртно наказание.

# 886
  • София
  • Мнения: 5 621
Смъртта е лесният изход в неговия случай. Като толкова твърди, че съжалява, нека го прави цял живот. Да се мъчи.

# 887
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 010
Смъртта е лесният изход в неговия случай. Като толкова твърди, че съжалява, нека го прави цял живот. Да се мъчи.
Точно!! Бих добавила и строг тъмничен режим без право на замяна...

# 888
  • Мнения: 3 277
Няма един осъден на смърт, който да не се опитва до последния момент да замени присъдата си със доживотен затвор. И няма един осъден на доживотен затвор, който да се опитва да замени присъдата си с екзекуция.
Има и доста случаи, когато осъдени на доживотен затвор убиват или нараняват надзиратели или други затворници, или успяват да избягат и пак нараняват или убиват някой.

# 889
  • София
  • Мнения: 16 111
Знае се, че в затвора много обичат убийци на деца.
Ще му стъжнят живота като го направят булка.

# 890
  • Мнения: 3 277
Всеки затворник струва около 1000-1300 лева месечно на държавата, доживотна присъда за някой на 30 години ще са поне 30-40 години, или около половин милион лева сегашни пари.
Похарчени само за да може да бъде булка на някой в затвора.
Един патрон е 1 лев.

# 891
  • Мнения: 14 499
Всеки затворник струва около 1000-1300 лева месечно на държавата, доживотна присъда за някой на 30 години ще са поне 30-40 години, или около половин милион лева сегашни пари.
Похарчени само за да може да бъде булка на някой в затвора.
Един патрон е 1 лев.

А съвестта си на колко я оценяваш?

# 892
  • Мнения: 3 277
Моята съвест е направо без пари, и ще спи най-спокойно вечер, знаейки че един двоен убиец няма да има повече възможност да нарани някой друг.

# 893
  • Мнения: 2 142
И да го обсъждаме, и да не го обсъждаме, смъртното наказание не е на дневен ред в България. Аз принципно смятам, че за един млад човек да има доживотна присъда е по-голямо наказание от смъртната. РАзбирам и чувствата на Тоте също. Този изрод извърши нещо чудовищно и не е лесно човек да се пречупи и да се примири, с каквото и да е наказание, било то и най-строгото.

# 894
  • Мнения: 3 277
В страните, където има смъртно наказание,  няма един случай на осъден на смърт, който да не се е опитвал да промени присъдата на доживотна - колкото и да теоретизираме, че доживотния затвор е по-страшен, всички осъдени на смърт го предпочитат пред екзекуцията.

# 895
  • Мнения: 2 142
За съжаление или не, не съм аз човекът да съди, никъде не биха дали смъртно наказание за такова престъпление. Смъртно наказание дават на серийни или масови убийци, на терористи и прочее.

# 896
  • Мнения: 14 499
За съжаление или не, не съм аз човекът да съди, никъде не биха дали смъртно наказание за такова престъпление. Смъртно наказание дават на серийни или масови убийци, на терористи и прочее.

За това, че е убил жена си (независимо, че навсякъде я наричат приятелка, те са живеели заедно и са имали дете) и детето си на 1 година, в щатите със сигурност щеше да е смъртно наказание. С умисъл и напълно съзнавал какво прави.

# 897
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Май  в нито една европейска страна няма смъртно наказание.

# 898
  • Мнения: 2 142
За съжаление или не, не съм аз човекът да съди, никъде не биха дали смъртно наказание за такова престъпление. Смъртно наказание дават на серийни или масови убийци, на терористи и прочее.



За това, че е убил жена си (независимо, че навсякъде я наричат приятелка, те са живеели заедно и са имали дете) и детето си на 1 година, в щатите със сигурност щеше да е смъртно наказание. С умисъл и напълно съзнавал какво прави.

Не мисля. В САЩ много рядко издават смъртни присъди и още по-рядко ги изпълняват. В ЕС няма смъртна присъда, да.

# 899
  • Мнения: 3 425
Може би ще ви бъде интересно да прочетете за последната смъртна присъда над жена, изпълнена в България. https://www.flashnews.bg/poslednata-smartna-prisada-na-zhena-v-b … alnena-na-8-mart/

Общи условия

Активация на акаунт