Две години майчинство - загуба на трудовите навици

  • 46 148
  • 1 953
  •   1
Отговори
# 1 890
  • София
  • Мнения: 17 370
Честно - колко прекъсвания имаше, докато подготвяше тия материали? Да не би да са толкова добри, защото през 15 мин. си ставала за памперс/закуска/кърмене/подготвяне на вечерята? Или май си имала часове без прекъсвания.

Ти продължаваш да не разбираш. Никой не те кара да работиш, докато си гледаш децата. Щом ви е добре на всички, гледайте си ги както си намерите за добре. Единствено те караме да спреш да пееш фалшивата песен, че ако работещият не е освободен от ангажименти по децата, няма как да се развива и да прави кариерни скокове.
Направо си се превърнала в една Мария от Тютюн, спомняш ли си я, дъщерята на татко Пиер, която стана после съпруга на Борис. Тя така си минаваше през живота, измисляйки си приказка-история за всяко житейско обстоятелство, което й се струваше неудобно. Измисля си историята и си продължава с живота. ОК е, щом ти помага, но спри да ни го развяваш в буквално всяка тема, в която става въпрос за деца, кариера, домакинство и майчинство. ВСЯКА, обожемой!

# 1 891
  • Мнения: 30 802
Зависи и какво ти е мерилото за кариерен скок.

# 1 892
  • София
  • Мнения: 12 374
Плюс едно за поста на Бърди.
Точно това се опитваме всички тук да кажем.

# 1 893
  • София
  • Мнения: 12 374
Зависи и какво ти е мерилото за кариерен скок.
Твоето мерило не е универсално, всяка жена има собствено такова. Знам, че ти е трудно да го осмислиш, нищо, че си ''умничка''.

# 1 894
  • Мнения: 30 802
Не е, но гледам все пак някакви разумни граници. За някой кариерен скок може да е и 200 лева отгоре на месец.

Ти на кое му викаш кариерен скок? За мен е микс от пари, отговорности, свобода и възможности.

# 1 895
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Направо лъвски скок. Joy Joy Joy Joy
Искат хората - работят, не искат - не работят. Ама повечето не дуднат в какво блато са нагазили. Знаят, че тяхното е правилно за тях и семейството и не веят лозунги, нито ползват форум-психотерапия.

# 1 896
  • Мнения: 18 722
За Сирената скок ще бъде дори само, ако спре да се оплаква и да мрънка. Едва ли ще се отучи да омаловажава чуждите постижения, това вече е много трудно.

# 1 897
  • София
  • Мнения: 17 370
Зависи и какво ти е мерилото за кариерен скок.

Не зависи. Скокът си е скок, независимо дали Сирен във форума го одобрява, или не.

# 1 898
  • Мнения: 30 802
Не, сериозно говоря - защото моята работа преди майчинството беше точно такъв тип техническо писане, кротко и спокойно. За мен това беше просто работа, не кариера. Ако трябва да има "скок", то ще трябва повече четене, възможност за по-дълъг работен ден, възможност за пътуване. А такава няма. Тоест с деца мога да си работя същото нещо, което е скууукааааа.

Ей за това нещо говоря, защото при мъжа ми пък се получи минаване на по-високо ниво, обаче с цената на моята по-голяма ангажираност.

Хайде де, не може да наречем всяка стъпка "скок", то и затова има различни думички. Скок е това, което изисква малко разширяване на способностите, на областта, абе иска пак малко да се върнеш "на чертожната дъска", не просто да буташ рутина.

# 1 899
  • Мнения: 4 487
Сирен, нямаш ли си поне една приятелка или реален човек, с който да си говориш? Сериозно питам. Понеже сме чели историята ти вече достатъчно и както забелязвам, не съм само аз, която те моли да спреш. Признавам, за мен вече е плашещо това циклене.

# 1 900
  • София
  • Мнения: 17 370
И какво, мъжът ти нямаше да получи повишението, ако се занимаваше с децата? Хайде моля ти се, стига вече приказки под шипковия храст.

# 1 901
  • София
  • Мнения: 12 374
Трябва, трябва, трябва..всичките ти постове, Сирен, отнасящи се за други жени, чиито носове даже не си виждала, преливат от ''трябва''. Ми не, бе. Не ''трябва''. Какво е скок за мен, е различно от това какво е скок за теб, което пък ще е различно от скока за Бърди, Шарки, Салсиша и прочие.

За някоя женица, която едвам връзва двата края в някое забутано градче, тия 200 лв., за които толкова пренебрежително се изказваш, са скок. А дали ти ''одобряваш'' или не, ни е през плитките на всички.

# 1 902
  • Мнения: 30 802
И какво, мъжът ти нямаше да получи повишението, ако се занимаваше с децата? Хайде моля ти се, стига вече приказки под шипковия храст.

Ако трябваше в 5:00 да е на линия, да готви вечеря и да къпе, докато аз пийвам винце - не. Ако трябваше цяла събота да ги гледа, докато аз съм на шопинг - не. Ако трябваше да е втора мама, да си ограничава работното време, или да не поема риск, нямаше да стане. Той се занимава, но не е основен родител, и ако трябва да си седна на компа да чете, го прави без замисляне, защото знае, че аз поемам.

Пак казвам, трябва да се прави разлика между "не пипва, само се муси иззад вестника" и "не е основен родител и втора мамичка".

Приятелките ми са извън БГ, говорим си в Туитър и там вижданията са малко по-други.

И това не е циклене, точно това си е темата - за ролята на жената, баланса, кое е скок, кое е бутане на работица, кое е нуждата от време и енергия за нещо повече и друг вид дейност. Да кажем, че в най-общия случай скокът изисква поне 50% усилия над това, което се прави в момента. А целта е минимум 50% повече пари.

# 1 903
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Аааа, Сирен, щом приятелките са в чужбината не трябва ли и ти да имаш амбиция за същото? Питам само.

# 1 904
  • Мнения: 5 134
Такива скокове са възможни само докато  си в началото на кариерата. Няма как да изкарваш например $150К на година и изведнъж, опа, следващ скок $225К. Или чакаме следващата стъпка на мъжа ти да е заплата от 18 хиляди на месец?

Кърмя си аз в 4 сутринта и историите как скок не може да стане освен ако това плюс всичко останало, което правя като родител, не легне на някой друг ми звучат все  едно като тезата, че земята е плоска.

Общи условия

Активация на акаунт