Любители на котки - Тема 125

  • 30 729
  • 837
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 6 223
Много благодаря на всички за подробните и интересни отговори!!  Hug За начало явно ще приемем, че няма да я пускаме в спалнята; пък после как ще се нагласят нещата, ще видим. Нека първо дойде по живо, по здраво! Simple Smile
Като мине запознанството ни тия дни, ако всичко е наред, ще трябва да понапазаруваме разни котешки принадлежности и консумативи. Как смятате, дали е по-добре от онлайн магазин или от физически? По-хубаво ще ги огледаме на живо, но пък не знам къде има по-голям избор от... неща. Simple Smile

# 361
  • Мнения: 611
Онлайн са най-добри цените, а и избора е по голям.

# 362
  • София
  • Мнения: 6 219
Онлайн е много добре да се пазарува, но пратките се бавят. На мен зооплюс сега още не са ми изпратили последната пратка. Ако не ви е ясно кое какво е, по-добре да отидете в някой по-зареден магазин и да разгледате. Не се затрупвайте с котешки предмети. На първо време ви е важна тоалетната и купичките за храна и вода. Може да си купите и една въдичка за игра. Храна - задължително.
Другото малко по малко ще си го набавите, като видите какви са предпочитанията на котето.

# 363
  • Мнения: 22 555
Момичета, проблем, тази вечер котката изглеждя де е изпишкала на спалнята.
Докато си спеше до мен, после аз станах буквално за 10мин...и като се върнах да оправям леглото, видях 1голямо мокро петно и зо него едно доста по-малко.
На мирис си понамирисваше.
Досега никога не е правила подобно нещо, от седмица е вкъщи. Тоалетната и е чиста. 
Как да предотвратя повторна такава проява? 
Да не започне да и мирише това място и да прадължи н пишкането?

# 364
  • Варна
  • Мнения: 6 379
У нас изпишкването извън тоалетна е поведенческа реакция. Много време мина, откакто Мила се изпикаваше на леглата. За всеки случай съм сложила протектори. След толкова много време, тези дни имахме фал- напикана драскалка. На Мага. Изхвърлих я, нищо, че скоро я купих.

Изпери напишканите завивки.
Котето е добре да има лесен достъп до тоалетната си.
Да не би да не харесва постелката в тоалетната?

# 365
  • Мнения: 22 555
Стейси, тя си спеше до краката ми буквално 10мин преди случката.  С нищо не е провокирана.
Ползва си тоалетната цяла седмица и не е имало проблем досега. Достъп има идеален до нея, а и вкъщи врати не се затварят.

# 366
  • Варна
  • Мнения: 6 379
Сесили, това може и да е сигнал за здравословен проблем. Ако пак се случи, че и потрети, заведи я на вет за изследвания.
Ако не- ще разбереш за проблема.
Пък хайде да е еднократно, че не е приятно. При нас е ревност и злоба на едната котка към другата и затова живеят разделени.

# 367
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379
Добро утро. У нас като се заговори за коте мъжкия ми фактор направо отрече - никакво спане в спалнята...или по диваните...въобще една плюшка дето да стои на катерушката и да ни гледа:)))) Първите дни след като котката дойде у нас - започна да спи в хола на един от столовете и не идваше в спалнята. После идваше да мяука до спалнята. От страх да не ни отмъсти я пуснах вътре...два дена спа на спалнята и по отстрани ми...върху матрака,не върху завивката.Сега вече след повече от два месеца съжителстване ни изпраща в спалнята...имаме 5-10 минутно мачкане и гушкане и тя мърка ама мърка и после слиза от леглото и спи или на килима под мен или в хола. Сутрин идва малко преди алармата ми да се гушкаме пак. Понякога проси и от мъжа ми гушкане но той вече е напълно пленен от нея:))) Какво прави вечер - не знам. Не я чуваме, ходи из апартамента или спи. Не ни буди.
Относно изпишкването - заведете я на вет. Макар,че съм чела,че акането извън тоалетната е признак на проблем. Моята както си тръгна добре с тоалетната и изведнъж започна да ака до тоалетната си на плочките и то когато си дойда аз от работа. Оказа се, че някоя от съставките на гранулите не и понася и имаше кръв в акото и беше на АБ.

Последна редакция: чт, 15 ное 2018, 07:00 от Хера

# 368
  • София
  • Мнения: 4 714
Sesylle, правилно ли съм разбрала, че котето е от 1 седмица с теб? Преди къде е било, на колко месеца е? Мисля си, че е по-вероятно да се е уплашило от ставането ти, но ако продължи - вет.
Моят също се изпика веднъж до мен, четях нещо си,а едно миризливо лекарство до мен на дивана и го гледам как животньо застава в поза пиш, напъва се и си викам тоя ще се изпикае Shocked Shocked, ама не мога да повярвам и чак като започна, дръпнах лекарството под него, та прах дивана. hahaha 

  лято!, аз не виждам проблем котето да не спи при вас. И предишната ми котка и сегашния в началото не спяха. Направи й нещо като къщичка, може в някой ъгъл да сложиш 3 възглавници, отгоре и отдолу да има нещо пухкаво и мекичко, я одеяло, стар пуловер, ще измислиш нещо за да й е скришно и топло, аз бих ти препоръчала ако имаш възможност да е на малко по-високо от земята, примерно секция, етажерка, видях и поста на Хера - на стол ама покрит, че да създава чувство за безопасност, кресло, диван.
Даже си мисля, че тя едва ли ще иска да идва при вас щом е била в някаква организация, там с хора не е спала, нали? Искай да ти дадат нещо познато на котето, че стресът при промяна е голям за тях. Peace Хайде, взимай я, тя окончателно осиновена ли е или с опция връщане? 

# 369
  • Мнения: 22 555
Котето е на 2месеца, преди това е гледано в къща в двора.
Досега си пишка само в тоалетната,  включително през нощт а чух да  а и тази сутрин я видях как ходи до тоалетна.

# 370
  • София
  • Мнения: 4 714
Котето е на 2месеца, преди това е гледано в къща в двора.
Досега си пишка само в тоалетната,  включително през нощт а чух да  а и тази сутрин я видях как ходи до тоалетна.
Значи вероятно нещо се е уплашило, сладурчето малко. Heart Eyes
Наблюдавай го, дано нищо повече не се случва такова Praynig, напръскай със силен парфюм напишканото място, ако не можеш сега да го изпереш. Peace
Редактирам се: ако можеш премери температурата, предполагам не е ваксинирано, значи предстои, много внимателно го наблюдавай и ако ходиш при в. лекар да го прегледа обстойно: очи, уши, зъби, лапи, космена покривка, температура, колко тежи, да чуе б.дроб, сърце, да пипне коремче и т.н. дали е игриво, как е с апетита ти да разкажеш.

Последна редакция: чт, 15 ное 2018, 09:13 от MayyaI

# 371
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 444
Даже си мисля, че тя едва ли ще иска да идва при вас щом е била в някаква организация, там с хора не е спала, нали?

На мен и кучето и котката са ми улични, ама не става и въпрос да спят някъде другаде освен на легло, даже кучката без възглавница не може, та имат едно човешко легло с възглавница и одеяло за тях си. Та то си е до животното според мен, а и на хубавото лесно се свиква.

# 372
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 559
Sesylle, наистина е неприятно, наблюдавай я, има два варианта - да се е уплашила от нещо или да иска да покаже,че нещо не е наред, клоня към първото, живяла е на двор все пак, стискам палци да е било еднократно.

Топче спеше при нас на леглото, имаше си местенце само за него,  у нас аз бях тази, която не искаше да спи по леглата, но мъжът ми като тропна и рече - не! Котето ще спи при нас, ех спомени....

Ушатото и то, идва понякога и ляга, иначе си почива в легълцето или на дивана.
Божке, удар получих преди малко, купил му благоверния нова гранула, гледам етикета на бг и всичко ок, чета другите, то тя за дългокосмести - hairball, ще си ги плюска, без това не яде малцовата паста.

# 373
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Хера, много се радвам да те видя в нашата тема  Hug Добре дошла  bouquet

# 374
  • Мнения: 1 641
Ая спи или при дъщеря ми в краката й или при мен. При мен спи или в крака ми или полага морна глава  Joy на възглавницата ми до лицето ми. Понякога нощем усещам как ме "целува" и ме гъделичка с мустачки. Отначало като я взехме спеше на един фотьойл в другата стая. После лека полека започна да спи при мен. Сега понякога ми пречи, особено като се настани като човек на възглавницата ми, но пък като я няма на леглото, почва да ми става чоглаво и да се чудя къде е. Нощно време не вдига шум, но всяка сутрин вратите на гардероба са отворени, явно и става скучно и си търси занимание  Laughing. Сутрин става когато стана и аз. Събота и неделя ни изчаква да се наспим, като кротко си лежи в краката ми.

Общи условия

Активация на акаунт