Какво повече НЯМА да купя - тема 14

  • 81 065
  • 741
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 10 704
   Бухването на тестото освен от самото тесто зависи и от маята която се ползва. За мен теста дали брашното е качествено е содената питка. Ако тя става - значи брашното е наред.
    В силна дилема съм какво кафе да купувам като има промоции - появяват се някакви неизвестни марки. Поробвах на сляпо - резултата е 50/50 - половината стават, половината са пълен боклук.
    Повече никаква майонеза в бурканчета, независимо, че била немска, френска или каквато и да е !

# 181
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
   
Скрит текст:
Бухването на тестото освен от самото тесто зависи и от маята която се ползва. За мен теста дали брашното е качествено е содената питка. Ако тя става - значи брашното е наред.
  
    Повече никаква майонеза в бурканчета, независимо, че била немска, френска или каквато и да е !
  В силна дилема съм какво кафе да купувам като има промоции - появяват се някакви неизвестни марки. Поробвах на сляпо - резултата е 50/50 - половината стават, половината са пълен боклук.
Вече абсолютно никакво кафе не купувам пакетирано. На пазара да нас (повтарям се вече с тоя пазар Simple Smile ) има магазин за кафе - пекат си го на място 3-4 пъти в седмицата, мелят ми го на място. Няма такъв аромат - цялата къща мирише на кафе. Вземам микс от арабики - 2,20 - 100гр.
Направих грешката да купя Якобс кронат голд - УЖАС. Направо все едно котешка тоалетна си сварих...

# 182
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Бих Ви препоръчала смляно кафе Davidoff.Вакуумно пакетирано е,със запазен,ярък аромат.Може да се използва за кафе машина или т.н.турско кафе.  Има намаления от 10 на около 7лв за пакет.Сорта му е 100
% Арабика-един от най-качествените.Предлаганите,смлени кафета  у нас,масово са от сорт Робуста,най-нискокачествения,използван за разреждане на качествените зърна кафе.Няма нужните качества, със слаб кофеин.На вкус и цвет товариши нет.Sunglasses

# 183
  • София
  • Мнения: 30 142
При кафето нещата са до вкус, не толкова до марка. Вкъщи сме свикнали на вкуса на класическото Illy и на един от вкусовете Lavazza. Пробвахме Illy Guatemala и Colombia, не ни допаднаха, макар че марката е същата. Пробвахме и кафе на щанд за кафе в един от моловете (там го пекат), не ни хареса. Много е индивидуално.

# 184
  • Мнения: 10 704
Робуста сорта не е нискокачестен, напротив има повече кофеин и по-малко захар в зърната отколкото арабиката, но на вкус е по силен и рязък. За това се смесват с арабика и други сортове за получаване на желан вкус.
     Не съм фен на Давидоф. А и пиенето само на един тип кафе ( според мен ) лишава човек да опита и други вариации на вкуса, не по-малко добри.

# 185
  • София
  • Мнения: 30 142
Ти можеш пак да опитваш, но като не ти харесва, постепенно изборът се оптимизира до няколко марки и вкусове. Сега са пуснали някаква марка Kimbo, не ни хареса, Baristo леко ми киселее напр. и понеже пием по едно (макс две) кафета на ден, предпочитаме да е нещо, което ни харесва.


Не е по темата, но и преди бях споделяла, че сякаш с времето ставам т.нар. постоянен клиент на дадени марки (сирене, кашкавал, мляко, сладолед и т.н.), започна ли да експериментирам много или да се доверя на реклама, давам един куп пари и хвърлям. И така докато дадената марка не ме разочарова, после започва търсенето на нова.

# 186
  • Мнения: 10 704
Дадена марка с времето се променя или изчезва.Много малко са нещата които остават непроменени. За това тука обменяме опит, наблюдения и си правим изводи Simple Smile

# 187
  • Мнения: 326
Крем-пяна за ръце на дм. Няма такава лепкава гадост 😩

# 188
  • Мнения: 1 849
   
Скрит текст:
Бухването на тестото освен от самото тесто зависи и от маята която се ползва. За мен теста дали брашното е качествено е содената питка. Ако тя става - значи брашното е наред.
  
    Повече никаква майонеза в бурканчета, независимо, че била немска, френска или каквато и да е !
  В силна дилема съм какво кафе да купувам като има промоции - появяват се някакви неизвестни марки. Поробвах на сляпо - резултата е 50/50 - половината стават, половината са пълен боклук.
Вече абсолютно никакво кафе не купувам пакетирано. На пазара да нас (повтарям се вече с тоя пазар Simple Smile ) има магазин за кафе - пекат си го на място 3-4 пъти в седмицата, мелят ми го на място. Няма такъв аромат - цялата къща мирише на кафе. Вземам микс от арабики - 2,20 - 100гр.
Направих грешката да купя Якобс кронат голд - УЖАС. Направо все едно котешка тоалетна си сварих...

Привет, на кой пазар е това магазинче в което печат кафе?

В нас се пие предимно Чибо Милано-отлично съотношение между цена и качество.
За кафеавтомата и Лавацата от продавалника е хубава, но високите класове, не Куалита Роса, която е гадна като Нова Бразилия или нещо от сорта....
Чат-пат за глезотия и някое по-скъпо кафе се купува...


Иначе по темата един приятел бе купил кисело мляко Маджаров 3.6 % и се оплакваше, че било много гадно....

# 189
  • София
  • Мнения: 1 434
Маджаров имат страхотно сирене и кашкавал, но киселото мляко е гадно. Странно ми е, защото са затворен цикъл и уж не слагат добавки, което пък знам от технолози в бизнеса.

# 190
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
Пазарът е в Дружба 1, магазинчето е при бутките, до сладкарница Дайски.
Маджаров са затворен цикъл, но качеството им главоломно спадна в последните години. Направо е гадост продукцията им. Продавах я 8 години и имам наблюдение от 1ва ръка. Сиренето е сякаш изцяло от мазнина. Един път се троши, другия път се маже - не можеш да си измиеш ръцете от него... Бляк.
За саламите да те отварям дума...

# 191
  • София
  • Мнения: 1 163
Не знам колко е качествено,но сиренето Маджаров ми изчезна в баницата, стопи се, нямаше и една буца. За кафето аз си взимам от КФ едно вакумирано 200гр. на неизвестна марка за 4лв,100%арабика. Харесва ми и не се отличава от другите известни марки като качество.

# 192
  • София
  • Мнения: 1 434
Хм, склонна съм да ви повярвам за Маджаров, защото аз го ям само в суров вид. Не правя баници. Най-много да го сложа в миш-маш или накрая в зеленукова супа и не се разпада. От дете обожавам сирене и съм доста претенциозна на тази тема. Вярвах на вкусът си, че тяхното е ок.. Вече не знам какво да купувам! Нямам постоянен достъп до "селски" мандри. Лакрима бяха добре в началото, но и те се промениха. Тертер - също! Уж малки млекарници пробвах, но не ми допадат. Не знам!

# 193
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Сирене Маджаров не взимам откакто два поредни пъти ми хрупаше нещо в него. Купувах от това в пластмасовите кутии, 800 гр разфасовка. Сега взимам само Домлян, но ни го носят познати от мандрата директно, в големи кутии от по 4 или 8 кг със саламура. Днес купих инцидентно Елена, малка разфасовка 200 гр в кутийка с фолио и саламура. Много ми хареса. Бих го имала предвид като резервно, когато ни се забави доставката от Домлян. Познатите ни си взимат Домлян вакуум, също било добро. Но аз харесвам това в саламура, защото е по-твърдо и в нея си зрее допълнително, докато го изядем.

# 194
  • Мнения: 326
От известно време си купувам сирене Лесидрен вакуумирано от кварталното чагазинче и съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт