Розацея - тема 4

  • 47 789
  • 766
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 340
@rozi4kata, къде си прави процедурата? Аз доколкото четох, а и в когато бях в Легеартис, ми казаха че трябват средно 6-8 и поддържащи всяка година по 2-3 след това. Аз още не съм пробвала, защото много се разочаровах от Легеартис и по-конкретно от Христозова,  затова реши да оставя за есента и до тогава да си избера друг Дерматологичен център.

# 151
  • Мнения: 5 910
_Gabrielle_, а защо си се разочаровала от "Lege Artis"? Питам, понеже планирам точно там да ходя...

# 152
  • Мнения: 448
@rozi4kata, къде си прави процедурата? Аз доколкото четох, а и в когато бях в Легеартис, ми казаха че трябват средно 6-8 и поддържащи всяка година по 2-3 след това. Аз още не съм пробвала, защото много се разочаровах от Легеартис и по-конкретно от Христозова,  затова реши да оставя за есента и до тогава да си избера друг Дерматологичен център.
Това си е цяло състояние... Не мисля, че проблемът е в лазера им, хубав е. Просто явно съм тежък случай.  Лекарката каза, че съм по-късен стадий, защото имам и пъпки и трябвало и антибиотик за пиене, но аз отказах. Миналата година пих някакъв дълго време и нищо не се случи, може да не е бил хубав, но повече не се хващам.

# 153
  • Мнения: 1 340
_Gabrielle_, а защо си се разочаровала от "Lege Artis"? Питам, понеже планирам точно там да ходя...
Може да ми потърсиш мненията по предишните страници в тази тема за повече подробности. Накратко Христозова ми изписа соолантра (а акне нямам), от която състоянието на кожата ми се влоши, след което ми изписа кортикостероид, за да оправи положението.... а до д-р Хрисотозов май е почти невъзможно да се добереш, защото на телефоните те пренасочват директно към дъщеря му. Иначе центъра е хубав и ако не беше кортикостероида и аз щях да избера тях. Но не може да го заклеймяваш като противопоказен за розацея и да го изписваш с обяснението че в някои случаи се налага. А моя случай не е тежък, влоши се откакто се доверих на разни дерматолози Flushed

# 154
  • Мнения: 776
Здравейте и от мен:) От всичко прочетено сстигам до извода, че може би имам демодекс и/или розацея.
Кожата ми е чувствителна,  червена е по цялото лице и ако не ходя с фон дъо тен винаги ме питат как съм и дали нямам температура. На бузите имам повече зачервявания, нямам спукани капиляри или пъпки, с изкл. на понякога(както днес ми излизат едни микроскопични с бяло връхче и изчезват сами). Най-неприятното от всичко е, че кожата ми е супер неравна и постоянно се бели и както и да я ексфоалирам след 2 дни пак има нужда. Не мога да сложа фон дъо тен без да стои неравно Sad Решила съм да се справя с проблема и съм записала час при др Христозов. Прикачвам снимки, но не се плашете, камерата ми  е с много голямо увеличение и не изглежда толкова ужасно на живо. Тук съм с сенсибио АР бб кремчето. Какво мислите от снимките, за вашата тема ли съм , Simple Smile

# 155
  • Мнения: 5 083
Никаква ексфолиация, никаква.

# 156
  • Мнения: 350
RoseBlossom, определено ти трябва консултация от кожен лекар. А след точната диагноза ще предприемеш и нужното лечение.

# 157
  • Мнения: 776
Записах си час, но е след месеци. Чудя се преди това да посетя ли др Шеф, тя добър вариант ли е за подобни проблеми?
След баня имам много мъртва кожа на лицето и това, което правя е с хавлията леко и нежно да я премахна. Явно ще се откажа и от този метод

# 158
  • Мнения: 350
Записах си час, но е след месеци. Чудя се преди това да посетя ли др Шеф, тя добър вариант ли е за подобни проблеми?
След баня имам много мъртва кожа на лицето и това, което правя е с хавлията леко и нежно да я премахна. Явно ще се откажа и от този метод

Не трябва да търкаш кожата на лицето. Почиствай с мицеларна вода за предпочитане на биодерма. Дори не използвай сапуни за измиване, само вода.

# 159
  • Мнения: 739
Здравейте. От известно време чета тук, защото и аз съм се сдобила май с розацея. Получавам зачервяване и парене на скулите и деколтето от студ, слънце и... когато се къпя с по-топла вода. Виждат се и капилярчета. Въпросът ми може да е малко странен, но цялото лице ли да си мажа с някой от козметичните кремове за розацея или само скулите, където има нужда? И друг въпрос - ако искам да подновя слъцезащитния крем в засегнатите зони, може ли с влажни кърпички да се почисти предишния, от кои няма да се получи раздразнение?

# 160
  • Мнения: 2
Здравейте! Присъединявам се към вас. С розацея съм от няколко години. Днес докато търсих в нета добър дерматолог в Пловдив попаднах на темата тук. Радвам се, че Ви има. Имам въпроси след всичко изчетено тук. Хубава вечер на всички  Simple Smile.

# 161
  • Мнения: 5 083
Rose Bloom, пробвай някой емолиентен крем на А дерма, докато дойде време за прегледа ти.

Във връзка с медицинската козметика за розацея  (уж),  не е проблем и да попадне върху участъци, които не са засегнати от розацея. Това са безобидни кремчета с успокояващи съставки.
Аз, лично , не бих се чистила с кърпички. Нищо и никого не допускам до лицето си. Дори косата ми не искам да се докосва.

# 162
  • Мнения: 776
Фръц, забелязах че от ежедневния крем крем сенсибио АР ми стават миниатюрни пъпчици с белезникаво връхче. Снощи не се мазах и днес вече са завехнали. Четох и за демодекса- че такива пъпчици са характерни. Но пък защо от хидратиращ крем, който трябва да успокоява ми се появяват, ако имам такъв паразит.

# 163
  • Мнения: 5 083
Твърди се, че демодекс се храни с мазнина - секрет или крем. Ако ти потвърдят демодекс ще ти изпишат лекарство, а не козметика.

# 164
  • Мнения: 776
Благодаря ти Фръц Simple Smile Ще се опитам да направя връзка с кремчето, искам да установя от какво се влошавам.

Общи условия

Активация на акаунт