Розацея - тема 4

  • 47 557
  • 766
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 738
Във връзка с медицинската козметика за розацея  (уж),  не е проблем и да попадне върху участъци, които не са засегнати от розацея. Това са безобидни кремчета с успокояващи съставки.
Аз, лично , не бих се чистила с кърпички. Нищо и никого не допускам до лицето си. Дори косата ми не искам да се докосва.

Благодаря за отговора. Бихте ли споделили как подновявате тогава през 2 часа слънцезащитата през лятото? В тази връзка питах за кърпички. Не ми се вижда по-добър вариант върху остатъците от крем, пот и прах на лицето да се сложи нов пласт крем или пудра.

# 166
  • Мнения: 347
Здравейте. От известно време чета тук, защото и аз съм се сдобила май с розацея. Получавам зачервяване и парене на скулите и деколтето от студ, слънце и... когато се къпя с по-топла вода. Виждат се и капилярчета. Въпросът ми може да е малко странен, но цялото лице ли да си мажа с някой от козметичните кремове за розацея или само скулите, където има нужда? И друг въпрос - ако искам да подновя слъцезащитния крем в засегнатите зони, може ли с влажни кърпички да се почисти предишния, от кои няма да се получи раздразнение?
За Соолантрата пише, че препоръчителната доза е едно нанасяне върху кожата на лицето на ден. Нанасяйте от крема количество с размер на грахово зърно върху всяка от петте зони на лицето: чело, брадичка, нос и всяка буза. След това намажете крема на тънък слой по цялото лице.

Още за СООЛАНТРА крем 30 гр. (SOOLANTRA CREAM 30 g), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30054986/%D1%81%D0%BE%D0%BE%D0%BB%D0%B0 … C-30-%D0%B3%D1%80

# 167
  • Мнения: 746
Аз съм доволна от зеления крем на Eucerin от серията им за розацея/зачервявания. Добре прикрива червеното, а по никакъв начин не личи. Все едно нямам нищо на лицето. Препоръчвам да се пробва, за съжаление нямат тестери.

# 168
  • Мнения: 738
Аз съм доволна от зеления крем на Eucerin от серията им за розацея/зачервявания. Добре прикрива червеното, а по никакъв начин не личи. Все едно нямам нищо на лицето. Препоръчвам да се пробва, за съжаление нямат тестери.

Имат. Аз ползвам точно един тестер в момента. И аз съм довона, при мен не само прикрива без да си личи, но и успокоява.

# 169
  • Мнения: 5 080
Покажете картинка Simple Smile ще взема да си взема и аз Stuck Out Tongue Winking Eye

# 170
  • Мнения: 8
Здравейте.Хора, помагайте със съвети.В момента лицето ми е в ужасно състояние и не знам какво да правя. Преди 1 месец ходих на дерматолог, спред който имах купероза, причинена от кортекостероидните кремове, с които се бях мазала продължително време заради установени алергии.Тя ми даде тестери на Uriage Rosaline , благодарение на които кожата ми стана супер чиста,без каквито и да е зачервявяния.Но след 1 седмица лицето ми стана супер червено и започнаха да се появяват пъпчици, лицето ми пареше и сърбеше.Взех си масло от тиману-положението се влоши.Започнах да чета и сама стигнах до извода,че може би имам розацея.Започнах да се мажа с Метроруборил и Акваруборил.1 седмица положението ми се оправи, ноооо след това отново цялото ми лице и гуша е с пъпки-с връх и без връх, зачервявянията почти спряха, но и кремът спрях , защото пъпките се увеличаваха с часове.Започнах да се мажа със силизилов спирт, който ми облекчаваше временно сърбежа, но пйпките си останаха , че и повече.Отново посетих дерматолог, който ми изписа Флажил, клотримазол за мазане и компрес с борова киселина.От 3 дни съм на тази схема, нооо полажението не се оправя , цялота ми лице е с обрив,червинината е по бузите ми.От 10 дни ям само варено пилешко месо, без подправки и сол, кафе не пия, въглехидрати не приемам, захарни неща-също.Запазих си час за д-р Христозов , но чак за юни месец.Отделно си поръчах крем Розамет(с метродиназол) от Русия, но все още го чакам.Доста четох за темата тук, и попаднах на жени, коита са се мазали с кремове, направени в аптека.Писах им, но не ми отговарят.Единият от тях е розарцин, силицилова к-на и пречистена сяра.Но в аптеката искат точните пропорции.Другият крем не знам кой е.Ако някой от Вас има представа, моля отговорете ми.Или ако имате друг съвет към мен, също ми отговорете

# 171
  • Мнения: 5 871
Този ли крем хвалите?

# 172
  • Мнения: 746
Аз съм доволна от зеления крем на Eucerin от серията им за розацея/зачервявания. Добре прикрива червеното, а по никакъв начин не личи. Все едно нямам нищо на лицето. Препоръчвам да се пробва, за съжаление нямат тестери.

Имат. Аз ползвам точно един тестер в момента. И аз съм довона, при мен не само прикрива без да си личи, но и успокоява.

Може да говорим за различни, 100% нямат тестери.
Аз говоря за този:
https://int.eucerin.com/products/hypersensitive-skin/antiredness … g-day-care-spf-25

Фръц, препоръчвам да си вземеш Simple Smile

# 173
  • Мнения: 738
И аз говоря за този. Такъв тестер ползвам. Той посвърши вече де Simple Smile все пак е тестер. Ето го в Ремедиум
https://remedium.bg/anti-redness/eucerin-anti-redness-concealing … n-spf25-50ml.html

# 174
  • Мнения: 448
А от коя аптека си взимате тестер на този крем на Eucerin ?

# 175
  • Мнения: 746
И аз говоря за този. Такъв тестер ползвам. Той посвърши вече де Simple Smile все пак е тестер. Ето го в Ремедиум
https://remedium.bg/anti-redness/eucerin-anti-redness-concealing … n-spf25-50ml.html

Тестер за мен е 1-2 дози от продукта. Специално се свързах с юсерин, те казаха, че нямат.
Какъв тестер имаш и откъде си го взела, за да им начукам канчето? 😜

# 176
  • Мнения: 738
Тестерът е в малка тубичка 5 мл. За колко стига зависи как се ползва може би, по-точно на каква площ, защото не трябва да се спести от количество. Дадоха ми го в аптека Медеа, като беше единствения тестер на продукт за такъв проблем, който имаха, аз търсех друг тогава. Това беше обаче в началото на зимата и го отворих чак сега, защото получих от близка да доизразходвам отворен крем Rosacure, ето този
https://remedium.bg/anti-redness/synchroline-rosacure-intensive- … mulsion-30ml.html
За него мога да кажа, че ми повлия добре, мазала съм системно дори и когато е нямало нужда. В повечето случаи помага, но при обостряне не е толкова ефективен откъм бързодействие и успокояване, колкото Юсерина.
Относно тестерите, не знам какво да кажа. Може да съм имала късмет и в аптеката просто да е имало изостанал тестер или да съм попаднала на свястно момиче, защото където и да питам за тестери е голяма мъка, все нямат или нямат в момента, за каквато и козметика да искам. Дано да имате късмет да намерите Simple Smile

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Аз поръчах Юсерин току що. Изразходвах 6 опоковки на Исисфарма руборил експерт s , седмата приключвам в момента. Много съм доволна, но в Юсерн ме поблазни UV фактора

# 178
  • Мнения: 746
Няма да им го обръщам на въпрос на Юсерин, че ми казаха, че нямат тестери на тази серия, защото съм много доволна от продукта Simple Smile тъй като обаче 25 ми е малък фактор, ще взема и слънцезащита на Юсерин 50ти фактор, който да слагам отгоре.
Надявам се да сте доволни!

# 179
  • София
  • Мнения: 1 668
днес си купих този крем на юсерин, ще дам отзиви. при мен положението е следното: след като писах тук някой ми препоръча соолантра и си купих. отначало ми подейства добре, но не знам какво се случи и изведнъж пъпките и зачервяванията, които се бяха скрили направо избухнаха, носа ми отгоре, който беше сравнително чист се опъпчиви. Малко се поуспокоиха нещата сега, но положението е като преди. Ходих на дерматолог за козметична процедура и неговото мнение беше, че трябва да пия антибиотик, спомена нещо и за хеликобактер пилори, но не знам каква е връзката. Отделно слагах дълго време ла рош позе цикапласт, който действа прилично, но не оправя положението. Сега започнах пречистване с тинктура тройчатка, но съм в началото да видим, дано има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт