Как да си тръгна без да се връщам отново...

  • 9 761
  • 142
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 17 596


“A bird may love a fish but where would they build a home together?”
Joseph Stein, Fiddler on the Roof


От Цигулар на покрива, Джозеф Стайн
Птицата може да обича рибата, но... къде ще си построят дом?

# 61
  • Мнения: 3 256
За съжаление всички сме различни и в това как обичаме и в това на какво сме способни и за съжаление в това колко и как се излагаме и унижаваме, като му се види нежелания край......
Нека да не съдим авторката, защото не сме запознати с обстоятелствата около "връзката" и. Просто можем да и дадем кураж, за да види че има и мъже, които си заслужават да бъдат обичани. Тя само трябва да осъзнае, че не си ли помогне и не иска ли да е щастлива, няма кой да я дръпне за ръка и да и покаже правилния път.

Жената е родител, 40 годишна, кой да и дърпа ръката, за кога? Тя е тази, която би трябвало да е достатъчно стабилна, реалистка и дърпаща ръце, за да покаже правилния път.
Ами четет докрай, точно това написах и аз: няма кой да я дръпне за ръка и да и покаже правилния път.
А да не се лъжем, да се влюби човек до полуда и да загуби разума си може както на 15 така и на 50..... за това сме хора, с емоции, чувства и винаги, всеки може да сбърка. Защо я съдите и обвинявате толкова остро и яростно. Да, не е това правилния път, но тя и затова пише тук.... за да сподели, за да потърси мнение, утеха.

Каква утеха? Той си е намерил друга. И ако пък чак толкова я обичаше  щеше да приеме нейните условия.

# 62
  • Мнения: 9 196
Дори и да не ги приеме, нямаше да я унижава и "наказва", като демонтративно си намери друга, просто щяха да се разделят с уважение. Но не струва човека, не струва. Дано наистина го е отрязала авторката.

# 63
  • Мнения: 3 256
Доста е ненормално, изживяването на любови без перспектива /нагон/ на 40 години, с 18 годишно дете, че и още едно на 10. Просто е ... ами гадно е.

Аз бих се срамувала доста от майка си, особено на 18, ако я засека, да се крие, като мишка с някакъв по-млад от нея, защото същия има връзка ... и т.н.

Поясни, моля те, веднага ли трябва да се замонаши или има и други опции? Алена буква? За мъжете вече разбрахме, че трябва да са дядовци. 

Има други опции - намира си човек, за който не е резерва.
Не е казано, че трябва да ражда, защото той искал. И какъв е чак толкова специален този. От колко време се познават, че с претенции.

# 64
  • Мнения: 62
Наистина го отрязах. Продължава да звъни. От различни номера, защото съм блокирала входящите повиквания от неговия номер. Не вдигам.

# 65
  • Мнения: 9 196
Наистина го отрязах. Продължава да звъни. От различни номера, защото съм блокирала входящите повиквания от неговия номер. Не вдигам.

Това започва да изглежда плашещо, егати психопата, от къде го намери този ...

# 66
  • Мнения: 62
Добре де, защо те търси? Какво иска от теб при положение, че има нова жена до себе си? Дава ли ти някакво логично обяснение?

# 67
  • Мнения: 9 196
Защото е психопат. Авторката да внимава с такива, обсебващи, следващата стъпка е да почне да я причаква някъде ... напълни се с откачалки.

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защото огромното му его не иска да приеме, че ще загуби любовта й. Той не може да обича никого. Просто е прекалено примитивен и елементарен за да изпитва по-дълбоки чувства (такава индивиди са много характерни за Балканите).

Борислава, взела си правилното решение- никакъв контакт под никакъв претекст. Той бързо ще се откаже. По-натам може пак да пробва- тия са безочливи, но не му се връзвай на игричките.

# 69
  • Мнения: 62
Не знам. Идва ми в повече. Звъня цяла нощ. Преди малко писа от някакъв номер. Иска да продължим да се виждаме.

# 70
  • Мнения: 18 940
Той е луд. Нормалните хора не досаждат по този начин, когато си им отказал!

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Игнорирай го, покажи му, че си безразлична. Не си ядосана, че те търси, просто ти е досаден... И в никакъв случай не се самозалъгвай, че може нещо да му прищака в мозъка и изведнъж да те оцени като партньор в живота.

# 72
  • Мнения: 62
Подобен човек не може да оцени нищо. Единственото, което не разбирам е защо не спре. И единствения възможен отговор е  - явно му доставя удоволсвие да ме тормози

# 73
  • Мнения: X
Не знам. Идва ми в повече. Звъня цяла нощ. Преди малко писа от някакъв номер. Иска да продължим да се виждаме.
Ами, кажи му, че си съгласна при следните условия :1.зарязва кифлата. 2. забравя за всякакви фантасмагории свързани с брак и нови деца, вие деца вече имаТЕ. 3.поема издръжката на всички ви, ти ще харчиш само за себе си. Каквото и да чуеш, държиш си и си поддържаш исканията и не отстъпваш. Може и да си приготвиш солиден списък какво трябва да осигури на първо време и да му го връчиш... Да го изпълни, преди да се съберете. И гледай да е за поне 5-6 негови заплати. Ако изпълни всичко без Гък да каже, дай му шанс.

# 74
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 807
А защо изобщо се захвана с него? Не можа ли да го усетиш предварително?

Общи условия

Активация на акаунт