Фън Шуй

  • 150 762
  • 840
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Може ли някой да даде все пак някакво рационално обяснение за всички тези "не"-та Rolling EyesЗащото на мен, откровено казано, повечето ми звучат пълна тъпотия Confused

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Belinda, основния смисъл е, че има положения на уязвимост и на сигурност. Естествено първите са забранени, а вторите - търсени. Такива са работа с гръб към врата или центъра на стаята - от една страна не си пазиш гърба, от друга забижаш поглед в стената и губиш широта на погледа, възприятията и мисленето.
Огледалото и спането - лоша енергия и отнемане на енергията на беззащитен в съня човек.
Печка между хладилник и вода - огън между вода и вода. Това е лошо от енергийна и от практична гледна точка - късо.
Основното е осигуряване на физически и емоционален конфорт, потискане на лошата и подсилване на добрата енергия.
между другото аз съм наблюдавала ефектите от любовни магии с фън шуй. Розовите чаршафи донесоха нова и  щастлива любов на приятелка, а кристали в подходящия дом помогнаха и на мен преди много време.

Тук http://rozali.com/zadoma/index.php?l=3&p=78, прочетох за цветята в спалнята, което ми беше основна грижа от много време и даже ги препоръчват. не знам обаче дали източника е добър, че съм чела и други неща. Мнения?

# 17
  • Мнения: 2 653
Ето някои нещица, които аз знам:
Синия цвят в офис носи пари
Капака на тоалетната чиния трябва да е винаги затворен, за да не изтича енергията на дома
Висящите цветя носят нещастие
Сухи цветя в дома носят нещастие
не трябва  да има огледало ц/у входната врата

Това за огледалото в спалнята и аз го знам, но имам двеголеми огледала на гардероба, но не им обръщам внимание smile3534

# 18
  • Мнения: 723
Знам доста неща от една книжка - 'Фън Шуй в апартамента', много е хубава. Но това, което със сигурност работи при мен:
1. Цветя или кукли (някакви други играчки) в пространството в апартамента, отговарящо на 'деца' - помага за бързо забременяване. Аз забременях малко ненадейно и после, когато прочетох това, се сетих, че бях сложила точно цветя и играчки там седмица преди да забременея. Сигурно е съвшадение, но е странно.
2. Синьо и жълто за съсредоточаване и концентрация - холът, кухнята и трапезарията ни (те са 1 помещение) са в тези цветове, и когато уча там, усвоявам много по-бързо всичко.

А на една приятелка много й помогна  когато си търсеше работа, поставянето на произведение на изкуството в черни или тъмни тонове в кухнята.

Някои неща звучат като бабини деветини, ама като ти се случи нещо и вземеш, че повярваш Simple Smile  Peace

# 19
  • Мнения: 544
не бива да има огледало в спалнята,защото ако се събуди човек примерно по нужда,виждайки отражението си в огледалото може да се стресне/и аз имам огледални врати на гардероба обаче в тях се отразява и прозорец/
Ако тоалетната е точно срещу спалнята или детската може да се сложи огледало на врата или нещо лъскаво,не си спомням точното обяснение.
Зад всяко правило си има и изключения т.е ако не можеш да го изпълниш има и някакъв компромисен вариант/за огледалото в спалнята мисля,че можеше да се сложат от тези висулки за полюлеи и така се разнася отрицат.енергия/
Най-подходящите цветове за спалня и детска са зелено,синьо и жълто/то май беше и малко според зодиите на живущите/

# 20
Здравейте  скоро научих за фен шуй и много ми хареса и допадна . За жалост не зная  нищо за подредбата  фен шуй, затова с нетърпение чета и разглеждам всичко което пишете тук.

                                                  Joy

# 21
  • Мнения: 3 376
За готварската печка-тясно свързана е със здравето и благополучието в семейството.Хубаво е да се използват всички котлони.Да се почиства основно-отзад,отдолу,вътре и винаги да е чиста.Ако когато сте на печката се падате с гръб към вратата на кухнята-хубаво е да се сложи огледало на стената,за да се вижда вратата.

За огледалото срещу входната врата-ако има,жизнената енергия,която влиза се отблъсквала в него и излизала от дом отново.Роителите ми имат точно там и по никакъв начин не мога да ги убедя да го махнат,затова съм сложила икона и медни звънчета Confused

За благополучие-така известния аквариум със златни рибки.Също и костенурка в зоната на богатството/не жива разбира се  Laughing/
Предстои ни да се местим скоро и отсега подготвям благоверния ми ,малко по малко...Те мъжете нищо не разбират и все не им се вярва ooooh!

# 22
  • Мнения: 953
все пак от къде мога да науча кое место за какво е.как се определя.и някой може ли да ми каже за положението на спане.главите са ни на изток това вредно ли е.имам висящи цветя но връхчетата гледат нагоре.ох съвсем се омотах.

# 23
  • Мнения: 57
Много ме заинтригува темата, а някой попадал ли е на хубава книга на български със сполучливи примери и неща които могат да бъдат замествани или да се правят компромиси?

# 24
  • Мнения: 723
Много ме заинтригува темата, а някой попадал ли е на хубава книга на български със сполучливи примери и неща които могат да бъдат замествани или да се правят компромиси?
Писах за нея в постинга си по-горе - "Фън Шуй за апартамента" от Ричард Уебстър, струва 3,80, много е хубава, всичко е обяснено много достъпно и има всякакви съвети за неутрализиране на отрицателните енергии при вече направени неправилни подредби.  Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Sunshine Varna, виж тук Аз съм чела "Фън Шуй за дома", но я нямам, сега я издирвам. Доста лесна и приятна за четене е.

Да добавя: гледам че си от Варна, в началото на бул. Мария Луиза има много хубав китайски магазин за книги, камъни, лампи, кристали ...ей такива само Фън Шуй неща. Ето тук се намира: http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=8fe4daef7c6a3e604875679e700028 … Name=&oType=9

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 11:25 от mentolka

# 26
  • Мнения: 1 422
някой попадал ли е на хубава книга на български

Фън Шуй за 5 минути!!!

# 27
  • Мнения: 547
Признавам си, че по принцип подхождам скептично към темата, но доста от нещата, които прочетох тук се оказва, че ги спазвам. Не гледам висящи растения(за да не ми извлекат дома), гледам леглото ни да е по оста север-юг, не обичам да стоя с гръб към вратата, огледало срещу входната врата не слагам и още, и още... Чак съм учудена колко много съвпадения има.
Ама може ли някой да ми обясни, как се вписва наличието на тоалетна чиния или електрически уреди в дома ни в древната философия?

# 28
  • Мнения: 3 376
Е,може би е доразработвана....Като се замислиш,не е само това,има доста други неща,които ги е нямало в миналото.Явно се опитват да бъдат в крак с времето.Все пак важното е,че успяват  Wink

# 29
  • Мнения: 957
Сухи цветя в дома носят нещастие

Aз много обичам след като някой ми подари рози след като вземат да вяхнат да ги изсуша, после ги връзвам с панделка и ги окачвам на стената. Това лошо ли е?

Общи условия

Активация на акаунт