Фън Шуй

  • 150 768
  • 840
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 013
А къде е мястото на бамбука?

# 691
  • София
  • Мнения: 2 019
Мястото на бамбука е на изток.
А за съвременните решения на архитектите няма какво да говорим. Видях даже и трапецовидни форми и какво ли още не. Склонна съм да направя някои компромиси, но не на основните табута. Лошото е, че колкото повече чета толкова повече научавам и толкова повече се увеличават изискванията ми. Crazy Последно прочетох, че ако тоалетната се намира в ЮЗ част е лошо за семейните отношения и момичетата в семейството може да не се омъжат, ако все пак успеят да го направят бракът им ще бъде нещастен. И това, което ме ядосва най-много при Лилиан Ту е, че лечения няма, а се действа кардинално - не използвайте тоалетната #Crazy
Що се отнася до трудното забременяване причините може да са много. Лошият ФШ се изразява главно в отровните стрели. Лилиан Ту пише примерно, че не е могла да забременее 9 години и нейният учител Яп й казал, че причината е едно високо дърво пред входната врата и трябва да се преместят в друга къща. Питам се защо просто не са отрязали дървото?
Бях ви писала за едни мои познати, които също имат проблем със зачеването и сега като се замисля от техния прозорец се вижда Военна болница, та може и това да оказва влияние newsm78

# 692
  • Мнения: 2 282
За спалнята вече е изпробвано -розово спално бельо  luvbed -не на всеки понася червеното, доста е агресивно. Активизирай си зоната на любовта и чакай резултати smile3503
хехе, искаше ми се да мина с нещо по-евтино от нови чаршафи  Simple Smile пердетата ми са розово-оранжев воал, но явно не стига. Ще почакам още малко хормоните да се нормализират, а дотогава ще трябва да помисля за цветни акцени тук-там.

даааа, и мен ме издразни ЛТ - купете си 2 микровълнови, 2 тостера, направете си 2 външни врати, за двамата по 1.
А, да - и боядисайте вратата на тоалетната в ярко червено или я скрийте със завеса (или преместете вратата!!!). Е, това ли да кажа на майка си и сестра си, чиито тоалетни са точно срещу входната врата? Засега единствено идеята за цвете между двете врати ми се струва изпълнима.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 019
Сребърен облак, по принцип спалнята трябва да е ИН, но в твоя случай се препоръчва да внесеш малко ЯН елементи - светлина, музика, движение, ярки цветове и т.н. И нищо, че се пада в западната зона, ще си активираш ЮЗ ъгъл на спалнята.

Вижте какво открих http://artsymbol.ru/ru/?action=money&file=m+enu_3

# 694
  • София
  • Мнения: 2 019
Ето нещо за летящите звезди
http://www.bezproblem.org/topic2431.html

# 695
  • Мнения: 2 282
Благодаря!
Айде сега задачка-закачка. Ето я схемата на жилището: http://good-times.webshots.com/photo/553698773/2508763610060152411MaDwUk
Има един въпрос, по който се колебая. Става въпрос за определяне центъра на дома. Засега съм сметнала, че терасата на СЗ (вкарана в детската стая) е "добавка", защото заема по-малко от половината стена. По същата логика част от Изтока ми липсва. Правилно ли разсъждавам? И още - да смятам ли терасата на ЮИ за жилищна площ? В зависимост от това дали вкарвам двете тераси и липсващото парче, центъра доста се мести.

# 696
  • Мнения: 1 422
Питам се защо просто не са отрязали дървото?

Е, човек все пак не си реже дърветата току така, особено ако са красиви.

# 697
  • София
  • Мнения: 2 019
Сребърен облак, правилно разсъждаваш. ЮИ тераса ще я включиш в сметките, ако си я преустроила на жилищна площ, като другата, иначе не. За да определиш центъра изравняваш фигурата до правилен правоъгълник на И и З и теглиш диагоналите.

# 698
  • Мнения: 1 493
Shoshi , ние живеем в къща близнак с два отделни двора и отделни входове. Центъра на къщата как да изчисля ? Диагоналите на нашата половина или на цялата сграда ?

# 699
  • Мнения: 2 282
абе правилно разсъждавам, 'ма късно ми дойде акъла  Simple Smile нищо де, нова решетка ще направя. Я да ви питам, с решетка или с багуа работите? досега бях с багуа, но се чудя как да боядисам вратата на килера, и с решетката е къде по-лесно Simple Smile
Голямо мерси, Шоши!
Shoshi , ние живеем в къща близнак с два отделни двора и отделни входове. Центъра на къщата как да изчисля ? Диагоналите на нашата половина или на цялата сграда ?
Според мен вашата половина си е отделен дом, също както апартамента ми е отделно от другите в сградата.

# 700
  • Мнения: 1 493
До сега и аз така смятах, но за всеки случай да запитам !

# 701
  • Мнения: 463
Имам въпрос -Трикраката жаба с гръб към вратата и прозореца ли трябва да стои или няма значение?

# 702
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
В устата  с  монетата  срещу  вратата, за да влизат парите!!! Thinking

# 703
  • Мнения: 463
Благодаря ти!Прочетох Фън Шуй за 5 минути много ми хареса и научих много нови неща Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 463
Четох някъде, че специалистите по ФШ могат да пресметнат дадена дата дали е подходяща за някакво събитие, преместване в нов дом , сватба, кръщене и т.н.
Някой да е срещал информация как става това ? smile3529

Общи условия

Активация на акаунт