НОЕМВРИйчета се раждат вече, всяка мама чака своето човече!

  • 39 549
  • 756
  •   1
Отговори
# 315
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Честито, Лаленце! Бъдете здрави и щастливи.
Знаела си си ти, че си ноемврийка Stuck Out Tongue Winking Eye

# 316
  • София
  • Мнения: 127
Много благодаря на всички!!

Day, позна, да!! Стискам палци за теб сега!!

Лаленце, във Вита 2, София съм, а ти?

Аз успях да кърмя да се похваля, с тези чувствителни зърна и от това ме беше страх, така силно засуква, ще видим напред как ще е...Засега коластра, не стана супер лесно, но се нагласихме.

Морело, ако много боли не става ли да се цедим?  Аз това имам за план Б

# 317
  • Мнения: 980
Лаленце, честито бебче🤗 Да е много здрав и много да ви радва🍀🍀🍀
Аз нямам търпение да се приберем вече вкъщи 😊

# 318
  • Мнения: 490
nel Лаленце честити бебчета Simple Smile Да са живи и здрави Simple Smile
Аз си чакам , ходя , нямам никакви контракции. Падна ми тапата - но след по-грубия вагинален преглед за разкритие беше ясно , че ще падне. Simple Smile 38 г.с и 5 дни съм и още нищо Simple Smile

# 319
  • София
  • Мнения: 1 268
Момичета, ако  падне тапата пак ли се отива на преглед веднага или си чакаш? Не че ми е паднала, ама да си питам.

Утре съм на тонове и ще питам доки.. и на нея за задам този въпрос, но сега ми стана много интересно.
Аз съм 38 ма и си чакам 🙏 стяганията си продължават и до там. Корема ми е все високо.


А се чувствам ей така 😂

# 320
  • София
  • Мнения: 6 010
Нел, аз съм в Надежда, много съм доволна Simple Smile

Еуфория, без тапа можеш и седмица да си ходиш. Единствено ако изтекат водите се изстрелваш към болницата.

# 321
  • София
  • Мнения: 127
Да ви кажа аз нито имах разкритие, нито тапа и води, но много ме боляха контракциите, треперех цялата, а се оказаха слаби. 00 бяхме в болницата. За два часа стана 2см. После клизма - не боли грам, после сладки приказки и окситоцин, все едно на кафе, не на раждане съм, така до 4ч. когато ми биха спиналната, защото вече бяха болезнени. Хвана ме на секундата! После още сладки приказки до 6ч. Единствено с напъните се изложих малко докато свикна и след 40мин, от които само 3-4 на магарето, другото в леглото, родих, а можело и с 3 напъна общо, но аз не успях. Водите ми спукаха - абсолютно нищо не усещаш, шефовете пак с упойка и нищо не усещаш. Вътрешни и само един външен.

Day - дали си ти сега!? Simple Smile

# 322
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Първите дни, докато омекнат зърната, при засукване може да има болка. Мажете с ланолин след всяко кърмене, за ден-два ще мине. Иначе при сериозни разранявания може да пробвате със силиконови зърна.
При мен този път болезненото засукване беше само за 1 ден, защото малката буквално ме пресука едната нощ. Този път реших да спазвам до колкото е възможно режим на хранене на около 2.5 -  3ч и за нея това е ОК. Ако кърмя по-често я боли коремчето и не е спокойна.

# 323
  • Мнения: 3 025
Лаленце, Честито! Да ти е живо и здраво бебчето и само хубави моменти да ви престоят!

# 324
  • Мнения: X
Лаленце, честито и от мен! Да ви е живо и здраво бебчето, да расте щастливо и много да ви радва! Бързо възстановяване ти желая Flowers Rose

# 325
  • Мнения: 996
Кики,Нел,Лаленце-честито на всички! ❤

# 326
  • Мнения: 980
Момичета, моята дъщеря е малко млечно цицоманесто чудовище 😀 Тази вечер да ми се е насъбрал 1 час сън. Дори да е наядена, със сменен памперс, постоянно иска да е на гърда. Това нормално ли е? Заспива така и в момента, в който искам да я сложа в кошарката,се почва наново с ревовете и не се успооява с нищо, освен с гърда. Иначе гърдите взеха да наедряват,мажа с лансинох,но май ще трябва да взема силиконови зърна, защото вече ме болят.

# 327
  • София
  • Мнения: 3 725
Нормално е, ползва те за биберон и се успокоява така. Simple Smile) Тя не яде, а само си цока. Ако и позволяваш ще ти разрани зърната. Новородено яде към 5-15 мин. Ние взехме залъгалка по същата причина.

# 328
  • Мнения: 980
Нормално е, ползва те за биберон и се успокоява така. Simple Smile) Тя не яде, а само си цока. Ако и позволяваш ще ти разрани зърната. Новородено яде към 5-15 мин. Ние взехме залъгалка по същата причина.
Имам залъгалка, ама само я плюе 😣 Отминава ли този период? Аз я усещам, че само за залъгалка ги ползва през повечето време, не са разранени,но скоро ще са 😦

# 329
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Синът ми беше така и първите 20-30 дни живях по голи гърди на дивана. После се успокоих, че наддава добре и не е да не му стига кърма, пратиха ми еластичен слинг и драмата приключи.

Честито на новите мами и бебоци! Бъдете здрави и щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт