НОЕМВРИйчета се раждат вече, всяка мама чака своето човече!

  • 39 530
  • 756
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 3 721
Кики не отминава, ние сме вече на месец и най редовно се кърмим по час. Като спре да яде го махам ама той си яде средно 30 мин - 1час. И аз съм с циците навън постоянно, посъветваха ме да не му давам толкова дълго да яде ама той е гладен и си търси. Като приключи сам пуска, лошото е, че е след час. Но съм със силиконови накрайници, иначе щях да съм с рани.. Мисля, че е защото са още малки и не могат да сучат ефективно. Предполагам до втория месец ще се научи. Иначе оставай кърмата да ти засъхне на гърдите, не я махай. Също мажи яко с Лансинох, докато ми свикнат гърдите първите 2 седмици мазах след всяко кърмене. Вече не ми трябва.
Пънче как със слинг е приключила драмата? Да ти кажа и аз се замислям от седмица за него ама не знам дали ще помогне, моя си търси цица и отваря устата като ламя. 

# 331
  • Мнения: 980
Благодаря за съветите 🙂 Аз още й давам добавка, защото като вземе да плаче много и си мисля, че е гладна. Винаги първо й давам да суче и после да изяде АМ, но нещо не му е фен и го връща в повечето случаи.

# 332
  • Мнения: 380
Пънче, как се справяш с този слинг, от седмица се опитвам да вържа бебка и или е на криво или в последствие се изкривява или я стягам или я отпускам, все нещо има Sad Sad Sad

# 333
  • Мнения: 430
Да питам тези от вас, които замразяват кърма - в какво я съхранявате? Пликове, контейнери(ако може да препоръчате конкретни марки)? И след това как я размразявате? Thinking

# 334
  • София
  • Мнения: 3 721
Аз замразявам в пликчета на Лансинох и Канпол. Размразявам в канче със студена вода и после я топля, като слагам в шишето и в канче с гореща вода. Останалото седи в хладилника.

# 335
  • Мнения: 1 148
Аз едно време замразявах в едни пластмасови чашки/кутийки с капак на Авент. Една приятелка ми ги препоръча горещо, че после можели да се ползват и за храна. Купих ги комплект 12 бр. с 40% намаление от Комсед, тогава беше някакъв януари, когато всяка година правят такова намаление за един ден. Днес точно пак имат някакво намаление, така че може да се възползвате. В пликчета не съм замразявала, също ми звучи удобно.

# 336
  • Мнения: 17
Момичета, да се похваля и аз. Станах мама на Катерина. Роди се днес с планово секцио 3370 кг и 50 см.

# 337
  • Мнения: 3 025
mamacitaira, Честито! Да ти е жива и здрава дъщеричката! Скоро е и именничка.

# 338
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Сукане по 1 час се убедих, че не е ефвктивно, а е залъгалка. Дали заради колики или просто за успокоение, но не е за наяждане, дори и да отваря уста, да си лапа ръцете и т.н. До 30 мин е ОК когато са малки, след време започват и за 5 мин да се наяждат.
Слинга помогна, защото е гушнат, а аз не съм вързана за дивана. В началото и аз не го връзвах правилно, но с времето се научих, че просто трябва да е наистина стегнат като трикотажна блуза по тялото. Слагам бебето и започвам да се движа, до 5тата минута заспиват. Колкото по-малко е бебето, толкова по-лесно свикват с носенето в слинг.
Онзи ден метнах Мимето (на 12 дни) и откара 3 часа сън, докато готвех и играх с баткото. Понамествах я от време на време, но се справихме добре.
Във фейса има група Бебе в слинг, там многократно е обсъждано как се постава правилно новородено, може да качите и снимка с въпрос как сте се справили. Аз лично се учих от канала wrapyouinlove в youtube

# 339
  • Мнения: 980
mamacitaira, честито бебче! Да е много здрава и много да ви радва 🍀
Преди малко на визитация, педиатърката ми каза 10 мин едната гърда, 10 мин другата гърда и яденето да е поне през час най-малко, даже поне 2. Обаче малката примерно суче 10 мин и после заспива със зърното в уста. В момента, в който я дръпна и тя почва пак да суче или захапва здраво. И все пак като я дръпна и се почва великия рев. Днес има напредък с биберона 😀

# 340
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
mamacitaira, честита рожба! Желая много здраве!

Днес минах последния преглед в 38+2 г.с.  Докторката каза, че тоновете на бебето са перфектни, в стартова позиция е. Grinning
Каза да очаквам бебе поне 3,300кг. Чувствам се добре и ми е едно весело, че заваля сняг, но още е рано да се задържи. Ама видяло се е, че ще раждам в студ, та се моля да им работи добре парното. Grinning

# 341
  • София
  • Мнения: 3 721
Нашия мъник е специален явно, играх го това с краткото сучене и освен рев до откат и нерви, че не качва тегло друго не стана.. После не иска да заспива, понеже е гладен, дере се и реших никой да не слушам, а да се гледаме според неговите жеания за ядене. От както не го махам си яде и повечко и не пием АМ, а само кърмата му стига. Пълни по 4 памперса и качва доволно за сега. Тааа свикнах с това по 8 часа на денонощие да съм навън с циците..  Той си яде по един час просто, яде 5 мин, 2 почива и така докато не направи една блажена физиономия и пуска цицата. Ноо това си е само при нас.. другите може и да не сучат,а само да се залъгват. Аз моя си го усещам кога яде и кога иска да се лигави.
И малко да помрънкам, от тия колики и постоянно гушкане заради тях дойде проблема, че си му хареса на ръце и не иска да спи нито в леглото си, нито на дивана. От 8 сутринта се приспиваме, ядохме три пъти, пусках мелодии, пях песни, пусках сешоара, бутах го в къщи с количката еми не ще. Спи му се и две не вижда, ама реве да го вземе някой. Слава Богу и бабата се убеди, че не трябва да го носи на ръце та сме решили никой да не го взима, докато не стане на нашата. До сега го приспивах със Зайченцето бяло, днес като му я запях ей това бебе като писна. Grinning Очите му се затварят, едвам гледа, като стара пияница в кръчма клюма, ама не ще да заспи на леглото. Остава ми като вариант да го повия стегнато или да го оставя да се нареве. От сутринта нищо не съм свършила, даже зъбите не съм си измила. Няма и колики, да ги обвиня, просто Хитър Петър се е научил много бързо на номера. А как реве само, с един тънък глас, направо да го ожали човек. А по- принцип не реве изобщо по тоя начин. Как ще го отучвам не знам просто. Обмислям слинга ама май ще стане по-зле.

# 342
  • Мнения: 980
Аз честно казано идея още нямам какво правя 😁 Мислех си, че повечето новородени само ядат и спят, а Дара ми развали представата още с първата вечер 😁 Днес ми спряха АМ, за да видим дали ще й стига кърмата. Засега гледам да се водя по нея 🙂

# 343
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Някои ядат и спят, други - само реват.
Йоан беше така - не искаше да спи, само на ръце и нощем между нас и закачен на млекомата. Да не говорим, че източихме Искъра с неговите колики - само силно течащата вода в кухненската мивка го успокояваше. За 3м 90 кубика студена вода как ви се струват?
Мъжете са си глезльовци по начало. За сега мъничката е котенце, пу-пу, особено сравнена с брат си. Дано и занапред да е така, че наче ще ми е ужасно трудно.

# 344
  • Мнения: 2 173
Деси, пускай си ги покрай ушите тия за 5  минутното хранене. Баткото ми така сучеше по 12- 18 пъти на ден по 1 час, не преувеличавам, ядеше и спеше в ръцете ми. Качи 1.3 кг. Не знаех къде съм, гърдите ми пищяха от ужас. Отдавам го на тесни канали, като опитвах да цедя с помпата излизаше по една струйка като конец, сега каналите ми са по-отворени и с помпата се вижда, като цедя за капките 5мл ги изцеждам с едно натискане на дръжката. А, малката като засуче и започва да се дави, да прегъща на гълтоци, ядосва се. Така че...има и така и иначе, най-добре знае бебето.

Момичета днес открих, че актовете за раждане на момиченцата са розови, а на момченцата сини. Взехме на госпожицата документа. Октомври в ЕГН-то е 50.

Общи условия

Активация на акаунт