Липса на зародиш на зъб при дете

  • 2 797
  • 15
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 38
Здравейте, на дъщеря ми 11 г. и липсва зародиш на горен втори резец. От другата страна на това място е излязло малко зъбче и има един ретиниран. Според вас кое е удачното лечение?

# 1
  • Мнения: 8 774
Говорите за втори резец от другата страна? ако има ретиниран резец, може да се 'премести' до мястото му, чрез брекети, как да го обясня, поставя се оперативно нещо като кукичка, за захващане на зъба, и се придърпва бавно към брекетите. Но, ако липсва зародиш, не зная, единствено имплант.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте, на дъщеря ми 11 г. и липсва зародиш на горен втори резец. От другата страна на това място е излязло малко зъбче и има един ретиниран. Според вас кое е удачното лечение?

Направете консултация с ортодонт. Той ще ви разясни какви са вариантите за лечение.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 38
Здравейте, на дъщеря ми 11 г. и липсва зародиш на горен втори резец. От другата страна на това място е излязло малко зъбче и има един ретиниран. Според вас кое е удачното лечение?

Направете консултация с ортодонт. Той ще ви разясни какви са вариантите за лечение.
Направихме, предлагат ни брекети за да освободят място на липсващия резец и след това поставяне на адхезивен мост на това място. За ретинирания зъб хирургическа намеса и удължаване на малкия резец за красота. Обаче ми се искаше да чуя и други възможности. Притеснява ме този мост, това зъбче да не си личи, че е изкуствено и дали няма други варианти.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Разбира се, че ще си личи в даден момент. Освен това е преден зъб и никога няма да бъдеш спокойна дали няма да ти остане на ябълката.
Прикачвам снимка на моя случай, липсващи и двата резеца. Тук от дете ми повтаряха, че нямам зародиш заради чернобил( 87 набор съм), но зъбите ми не са развалени, изобщо не са чернобилски. След години заживях в Лондон, където ми обясниха хората, че това е еволюция, след 1000 години може би всички хора ще се раждат без втори зъби, просто не ни трябват толкова много зъби, предвид чр режем храната с прибори.
За себе си избрах да не слагам импланти, защото първо излиза доста солено, второ не се знае резултатът приемлив ли е за моето тяло, трето трябваше да се влача 3 години по зъболекари.
Избрах брекети, като кучешките ми ги запилиха доста и станаха резци, обмислям и да ги пооправя с бондинг.
Детето ви е още малко, вземете две-три мнения, челюстта й ще се развива още няколко години, така че ще настъпват още промени. При всички положения, брекетите ще подобрят захапката и ще се наложи да махнете ретинирания зъб.
Едната от опциите е да махнете и малкото зъбче, за да се запази центъра и да има баланс в броя липсващи, но ще стигнете до моя случай, а аз съжалявам, че трябваше да си извадя здрав зъб заради пустата хармония.

# 5
  • Мнения: 3 865
И на дъщеря ми и липсват вторите резци. На 13 е. Млечните кучешки още не са паднали, а постоянните кучешки сами си растат на мястото на вторите. Изчакваме - не е спешно. Иначе има различни варианти за корекции. Не искам аз да вземам решение от сега, а тя сама след време да си прецени за да не ми пили после на главата. Ако не и педнат млечните кучешки, въпреки че единият май е на път, най-добре като порастнат новите кучешки да се изпилят и да заприличат на резци. Изкуствен зъб винаги си личи за съжаление особено ако е един

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 12:36 от Skrekkelig

# 6
  • Мнения: 873
Скрит текст:
Разбира се, че ще си личи в даден момент. Освен това е преден зъб и никога няма да бъдеш спокойна дали няма да ти остане на ябълката.
Прикачвам снимка на моя случай, липсващи и двата резеца. Тук от дете ми повтаряха, че нямам зародиш заради чернобил( 87 набор съм), но зъбите ми не са развалени, изобщо не са чернобилски. След години заживях в Лондон, където ми обясниха хората, че това е еволюция, след 1000 години може би всички хора ще се раждат без втори зъби, просто не ни трябват толкова много зъби, предвид чр режем храната с прибори.
За себе си избрах да не слагам импланти, защото първо излиза доста солено, второ не се знае резултатът приемлив ли е за моето тяло, трето трябваше да се влача 3 години по зъболекари.
Избрах брекети, като кучешките ми ги запилиха доста и станаха резци, обмислям и да ги пооправя с бондинг.
Детето ви е още малко, вземете две-три мнения, челюстта й ще се развива още няколко години, така че ще настъпват още промени. При всички положения, брекетите ще подобрят захапката и ще се наложи да махнете ретинирания зъб.
Едната от опциите е да махнете и малкото зъбче, за да се запази центъра и да има баланс в броя липсващи, но ще стигнете до моя случай, а аз съжалявам, че трябваше да си извадя здрав зъб заради пустата хармония.

Точно такъв (имам предвид изходното състояние) е и моят случай. Като дете преживях доста неудачни опити и неприятни моменти, но такова беше нивото на ортодонтската и дентална грижа преди много години в един провинциален град. За съжаление, при мен не се постигна този страхотен ефект (поздравления!), защото решението им беше да се изпилят предните зъби и да се поставят коронки. Не е перфектно, но поне няма такова голямо разстояние между предните зъби. Не знам, когато дойде време да се сменят какви опции имам, но това не ми е на дневен ред. Проблемът сега е при сина ми, който също е с хиподонтия, плюс хипоплазия на емайла, плюс отворена захапка. С една дума - ужас! Вече е на 11, вчера се прибра от училище и каза, че му се подигравали, заради зъбите. До сега не се беше случвало, но вероятно предстои - децата стават по-язвителни, той става по-чувствителен... Така ми се иска да му спестя това, което не ми беше спестено на мен! А отговорът на специалистите, с които работим е "трябва време", "още нищо не може да се направи" и пр. Така ли е? Няма ли вече нови методи, нови материали, нови практики?

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Имам познати с дете на 11 г с протичащо ортодонтско лечение, като са сметнали от сега , че детето няма да има място за всички зъби и се работи по захапката от сега. Така че търсете специалисти, правете консултации и не си го причинявайте. Трябва да учим и децата колко важни са зъбите, грижата за тях и отговорността. На вас какво ви обясняват, кое да чакате?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 334
Скрит текст:
Разбира се, че ще си личи в даден момент. Освен това е преден зъб и никога няма да бъдеш спокойна дали няма да ти остане на ябълката.
Прикачвам снимка на моя случай, липсващи и двата резеца. Тук от дете ми повтаряха, че нямам зародиш заради чернобил( 87 набор съм), но зъбите ми не са развалени, изобщо не са чернобилски. След години заживях в Лондон, където ми обясниха хората, че това е еволюция, след 1000 години може би всички хора ще се раждат без втори зъби, просто не ни трябват толкова много зъби, предвид чр режем храната с прибори.
За себе си избрах да не слагам импланти, защото първо излиза доста солено, второ не се знае резултатът приемлив ли е за моето тяло, трето трябваше да се влача 3 години по зъболекари.
Избрах брекети, като кучешките ми ги запилиха доста и станаха резци, обмислям и да ги пооправя с бондинг.
Детето ви е още малко, вземете две-три мнения, челюстта й ще се развива още няколко години, така че ще настъпват още промени. При всички положения, брекетите ще подобрят захапката и ще се наложи да махнете ретинирания зъб.
Едната от опциите е да махнете и малкото зъбче, за да се запази центъра и да има баланс в броя липсващи, но ще стигнете до моя случай, а аз съжалявам, че трябваше да си извадя здрав зъб заради пустата хармония.

Точно такъв (имам предвид изходното състояние) е и моят случай. Като дете преживях доста неудачни опити и неприятни моменти, но такова беше нивото на ортодонтската и дентална грижа преди много години в един провинциален град. За съжаление, при мен не се постигна този страхотен ефект (поздравления!), защото решението им беше да се изпилят предните зъби и да се поставят коронки. Не е перфектно, но поне няма такова голямо разстояние между предните зъби. Не знам, когато дойде време да се сменят какви опции имам, но това не ми е на дневен ред. Проблемът сега е при сина ми, който също е с хиподонтия, плюс хипоплазия на емайла, плюс отворена захапка. С една дума - ужас! Вече е на 11, вчера се прибра от училище и каза, че му се подигравали, заради зъбите. До сега не се беше случвало, но вероятно предстои - децата стават по-язвителни, той става по-чувствителен... Така ми се иска да му спестя това, което не ми беше спестено на мен! А отговорът на специалистите, с които работим е "трябва време", "още нищо не може да се направи" и пр. Така ли е? Няма ли вече нови методи, нови материали, нови практики?
При хиподонтия на латералите има два варианта. 1. Провежда се ортодонтско лечение с цел преместване  на всички задни зъби напред и се затварят разстоянията, като в края на лечението кучешките е добре да се преправят, за да изглеждат като латерални резци, а четвъртите зъби да се издължат като кучешки. 2. провежда се ортодонтски лечение ( ако има нужда ) като в края на лечението се запазва мястото от липсващите зъби за поставяне на импланти .

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
На мен трима ортодонта в Лондон, единият на Харли стрийт дори, ми казаха никога да не си слагам имплант за преден зъб, още повечме като там не е имало зъб Simple Smile тук в БГ всички са За имплантите и трудно намерих на кого да се доверя.
Вярно, с още два зъба щеше да е друго, но не съм максималистка, по-скоро съм практична и съм доволна. Важно е да имаме реални очаквания.

# 10
  • Мнения: 3 865
На мен трима ортодонта в Лондон, единият на Харли стрийт дори, ми казаха никога да не си слагам имплант за преден зъб, още повечме като там не е имало зъб Simple Smile тук в БГ всички са За имплантите и трудно намерих на кого да се доверя.
Вярно, с още два зъба щеше да е друго, но не съм максималистка, по-скоро съм практична и съм доволна. Важно е да имаме реални очаквания.

защо да не се слага имплант на преден зъб? А какво правиш ако липсва зъб?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Там, където липсва зъб например изваден зъб, се слага имплант, примиряваш се с евентуалните последици и неудобства, както и с посивяването на венеца в последствие.
В случаи като моя, зъб така и не порастна, вероятността костта да приеме имплант намалява. Освен това, в моя случай, имам леко тетрациклиново оцветяване, което затруднява напасването на цвета.

# 12
  • Мнения: 1 349
На мен трима ортодонта в Лондон, единият на Харли стрийт дори, ми казаха никога да не си слагам имплант за преден зъб, още повечме като там не е имало зъб Simple Smile тук в БГ всички са За имплантите и трудно намерих на кого да се доверя.
Вярно, с още два зъба щеше да е друго, но не съм максималистка, по-скоро съм практична и съм доволна. Важно е да имаме реални очаквания.
Имам точно обратното впечатление за Лондон. Моята дъщеря имаше същия проблем - липса на латерални резци, съответно с голямо разстояние между зъбите. В Лондон 2-ма различни (и реномирани) ортодонта ми обясняваха как това било много тежко за оправяне и трябвало да я оперират, да ѝ разбият цялото чене, да вадят долни зъби, та 1 месец щяла да яде през сламка, после 3 години брекети, после импланти...?!?! Пълни безумия. В България го оправихме за 2 години само с брекети, без никакви излишни проблеми. На 99% не си личи след изпилването и е страхотно. Беше на 12 като започнахме тази процедура. Аз бях по същия начин (явно съм ѝ го предала генетично), но аз ги правих на 20 и кусур годишна възраст и по тази причина се наложи лечението с брекети да е по-продължително и да нося фиксиран ретейнър след това.

# 13
  • TX
  • Мнения: 590
И трите ми деца са с хиподонтия и с разлчни липси на зародиши на постоянни зъби. Направете си няколко консулта с ортодонти и си "усетете" вашият човек.
От моето проучване стигнах до извод, че не е удачно имплант на предни зъби, при липсата на втори местим цяла зъбна редица , а разликата в зъбите "козметично" с директен композитен бондинг.
Бая време се влачим вече. /и левове /

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
И трите ми деца са с хиподонтия и с разлчни липси на зародиши на постоянни зъби. Направете си няколко консулта с ортодонти и си "усетете" вашият човек.
От моето проучване стигнах до извод, че не е удачно имплант на предни зъби, при липсата на втори местим цяла зъбна редица , а разликата в зъбите "козметично" с директен композитен бондинг.
Бая време се влачим вече. /и левове /

Точно така, назад се местят много по-трудно, отколкото събиране напред. И изключително вярно за ортодонта, трябва да е голям специалист, за да нагласи добре позициите за импланти. Въобще много условности, аз избрах по-лесния вариант.

Общи условия

Активация на акаунт