Защо не може да се кастрират хора срещу обещетение?

  • 5 768
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 548
Това за включването в обществото - за да се случи, въпросната прослойка трябва да има желание за това, а те нямат. Не трябва да се лекуват симптомите на болестта, а първопричините. Отрежи им помощите и да видим ще раждат ли по 15 деца.

# 16
  • София
  • Мнения: 409
Всички искаме да се интегрират, но за съжаление това не проработва и не само в България. Не знам държава, която да е решила този проблем.

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Циганите не чак толкова прости, опре ли се до финансова изгода и няма да се навият. Орязване от към помощи и задължително образование ще реши проблема до някъде.

# 18
  • Мнения: 2 600
Бях гледала, че тoва е правено в САЩ, плащали са на наркоманки и подобни пропаднячки с вече родени по няколко деца да се стерилизират, с идеята да няма болни и увредени от наркотици деца. Ставало е доброволно, в смисъл след убеждаване и плащане, а не да те хванат на улицата да те режат. Програмата е била критикувана, защото основно чернокожи са били "клиенти". Сигурно е спряна отдавна, времената са други   Simple Smile 
 

# 19
  • Мнения: 3 732
Ако въобще се приеме такава програма, то ще се съгласяват 40 - 50 годишни мъже и жени от ромски произход, имащи по 5- 6 деца.

# 20
  • София
  • Мнения: 409
Зависи какви са критериите, ако се отнася за хора до 30 години, които имат само едно дете, нещата ще са по - различни. За ромите понятието перспектива не съществува, те гледат тук и сега. Тези за които значат нещо традициите и това ще ги спре, са интегрирани. Има голяма част обаче, които нямат никаква мисъл в главата, нито за себе си, нито за детето си, за тях това решение би било добре.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 515
Абе вие за хормонален баланс нещо да сте чували? Никой лекар няма да разреши да се изрежат жлезите на здрав човек. Ако не знаете, тестисите и яйчниците, освен другото са жлези, които произвеждат хормони.

Аз лично не взимам пз хапчета по преценка на лл, пък какво остава за такава интервенция! Пълна идиотщина!

# 22
  • Мнения: 2 600
Абе вие за хормонален баланс нещо да сте чували? Никой лекар няма да разреши да се изрежат жлезите на здрав човек. Ако не знаете, тестисите и яйчниците, освен другото са жлези, които произвеждат хормони.

Аз лично не взимам пз хапчета по преценка на лл, пък какво остава за такава интервенция! Пълна идиотщина!

Вземи се образовай.  Реално рязане в "кастрация" днес няма - педофилите и изнасилвачите им дават хапове за спадане на либидото. Иначе тази програма за жени е била като вазектомията при мъжете. При мъжете връзваш семенните тръби, а при жените маточните. Просто се завързват с конец. Не бърка хормоните на никого.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 515
ОК де. Защото в заглавието с тази "кастрация" си помислих, че авторката си мисли за нещо като при животните.
Иначе аз споменах инжекции преди няколко поста, които се прилагат в Индия , май.

# 24
  • Мнения: 10 064
Free Agent, вероятно имаш предвид химическа кастрация

Химическата кастрация: За и против
https://nauka.offnews.bg/news/Meditcina_21/Himicheskata-kastratc … rotiv_116059.html

# 25
  • София
  • Мнения: 38 515
Но това пак са силни хормонални препарати с всички лоши странични ефекти.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Мили хора, не знам защо не може компетентни лица да кастрират доброволно хора, на които им се плаща 2000-3000 лв например. За мен е разумно и сумата да е и по-голяма! Вероятно за тези хора сумата ще им се стори малка, на фона, че 13-14 години...


Поради същата причина, поради която не може (легално) да се заплати на някого доброволно да продаде бъбрека си.

# 27
  • Мнения: 81
Предлагам друга мярка: Който няма деца над 30 г. - 10% данък в/у заплатата брутно.Който има само 1 дете : 5% данък. Половината пари получени отиват заради корупцията и така оставаме с няколко милиона за финансиране на кампанни за раждане на деца ,инвитро и тн.

# 28
  • Мнения: 54 444
Какви деца инвитро?
Тук става дума за хора, които нямат капацитет да отглеждат деца.
Да им се прави стерилизация. Че кастрация много страшно звучи.
Аз съм твърдо "за", но няма кой да го изпълни.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И как точно ще се определя кой е за стерилизация?

Общи условия

Активация на акаунт