МПР ваксина и аутизъм (Морбили, паротит и рубеола)?

  • 12 328
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54
След като си твърдо убедена, че е така, защо поставяш въпроса във форума?

Въпроса ми не е поставен за автоимунните заболявания.
Всеки човек има право да чуе мнения. Нали затова правим дискусия и всеки споделя опит и знания.

# 31
  • Мнения: X
На мен ми е на главата Хашимото. И не, не се отключва от ваксини. Няма доказана такава връзка, механизмът е много по - сложен и са налице много фактори, не просто едното ваксиниране. Вируси има навсякъде около нас. Във ваксините те са "омаломощени", ежедневно ни атакуват много повече вируси и бактерии. Ако се разболееш от морбили по - добре ли ще е за имунитета ти? Или разчиташ на ваксинираните да те пазят? Не е ли малко долно така?

И защо избощо пусна темата с въпрос, уж искаш съвет, като всъщност целта ти е да ни убедиш колко е опасна въпросната ваксина и да разразиш поредния спор - за или против ваксините???

Мисля, че има тема във форума ПРОТИВ ваксините, защо не отиде да пишеш там?

# 32
  • Мнения: 9 196
След като си твърдо убедена, че е така, защо поставяш въпроса във форума?

Въпроса ми не е поставен за автоимунните заболявания.
Всеки човек има право да чуе мнения. Нали затова правим дискусия и всеки споделя опит и знания.

Има деца с редки, сериозни състояния, които не позволяват поставянето на някои ваксини, по медицински причини. Ако твоето беше от тях, много отдавна да си го разбрала.

# 33
  • Мнения: 54
Мами, недейте с лошо и не нападайте, нищо не правя от това, което твърдите. Не ми спамете темата, не желая спорове и кавги, не съм такъв човек.
Ех че ме е страх от писаниците против тази ваксина.. още силно се двоумя. Sad

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 241
На чий имунитет?На ваксинираните ли?Те нали са ваксинирани Joy
На тези, които не се ваксинират по здравословни причини. И не разбирам кое е смешното, дискутираната тема е изключително сериозна и не и подхождат подобни инфантилни емотикони.

# 35
  • Мнения: 14 489
Тази лекарка ми е близка и сподели, че  никой лекар няма да признае за вредите, освен ако не ти е супер близък. Едно детенце не проговаря след нея, а преди това казваше по някоя дума. Падкрепям предишния коментар, засега ще отстъпя, много точно го е казала la catrala.
Тази ваксина отключва и хашимото ако е генетично заложено.

И какъв е механизмът на отключване?

Ами, доколкото знам се разбутва имунната система от живите вируси. А пълнителите във ваксините правят червата пропускливи. Ако се отключи автоимунен процес заради генетичната предразположеност,  антителата МАТ се увеличават и аткуват щитовидната жлеза и започва възпаление. Или по-точно имунната система не разпознава щитовидната като свой орган и го смята за нещо чуждо и го атакува за да го унищожи.

То по тази логика хашимото ще се отключва при всяко заразяване на човек от вирусна инфекция щото имунната система ще се "разбутва" от живите вируси, с които човек се е заразил.

Автоимунните заболявания, точно както си написала, се характеризират с това, че имунната система не разпознава собствените на тялото клетки.  Но връзка с реакцията на имунната система към чуждите клетки не е доказана.

# 36
  • София
  • Мнения: 28 564
Мами, недейте с лошо и не нападайте, нищо не правя от това, което твърдите. Не ми спамете темата, не желая спорове и кавги, не съм такъв човек.
Ех че ме е страх от писаниците против тази ваксина.. още силно се двоумя. Sad
От смъртните случаи при морбили не те ли е страх повече?

# 37
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Е, по толкова спорна тема какво очакваш, ако не спорове и кавги Laughing Ясно е, че никоя страна няма да приеме аргументите на другата. Имаш глава на раменете, чети и се информирай. Прецени си сама кой риск си склонна да поемеш - да ваксинираш или детето да се разболее. Никой не може да го реши вместо теб.

# 38
  • Мнения: X
Ама нали това се опитваме да ти обясним, че няма от какво да те е страх. Съотношението полза : риск при ваксините е добре изчислено. Преди да се пусне една ваксина на пазара тя минава години на разработка и тестове. Ти не вярваш на това, а вярваш на някаква изтрещяла твоя позната, която твърди, че ваксината причинява аутизъм? То всеки може да обвини ваксините във всичко. Ти избери дали да вярваш на официални и достоверни медицински източници или на случайни познати.

http://vaksinko.bg/faq/ - ето на който му се чете

# 39
  • Мнения: 54
Мами, недейте с лошо и не нападайте, нищо не правя от това, което твърдите. Не ми спамете темата, не желая спорове и кавги, не съм такъв човек.
Ех че ме е страх от писаниците против тази ваксина.. още силно се двоумя. Sad
От смъртните случаи при морбили не те ли е страх повече?

Много ме е страх! Наистина и не мога да реша. Затова всяко инфо и съвет са от полза.

# 40
  • Мнения: 607
Хашимото има всяка 2ра  жена или поне намалена функция на жлезата. Кой му прави впечатление това заболяване вече........майка ми, аз , сестра ми, леля ми , братовчетка ми всички с Хашимото , какво да говоря повече.

# 41
  • London
  • Мнения: 6 732
Тази лекарка ми е близка и сподели, че  никой лекар няма да признае за вредите, освен ако не ти е супер близък. Едно детенце не проговаря след нея, а преди това казваше по някоя дума. Падкрепям предишния коментар, засега ще отстъпя, много точно го е казала la catrala.
Тази ваксина отключва и хашимото ако е генетично заложено.

Тук тази ваксина е по желание и можеш, ако не си я бил да я биеш на 6-7-8 години..... Аз нямам против, но нека детето се е развило и на по-късен етап като всичко е наред ще я бия примерно. Тук не са ме карали изобщо да бия повече ваксини след като стана ясно, че детето има забавяне в някои сфери на развитие, дори не се препоръчват в такъв случай. Казаха ми само, че ако детето в даден момент настигне връстници или запълни дефицити можем да говорим за поставяне на по-късен етап на ваксини. Това за мен лично е достатъчно за да си направя изводите.

# 42
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Хашимото има всяка 2ра  жена или поне намалена функция на жлезата. Кой му прави впечатление това заболяване вече........майка ми, аз , сестра ми, леля ми , братовчетка ми всички с Хашимото , какво да говоря повече.
И как точно решихте, че ваксината е виновна?
Мрп е една от най- важните ваксини, без които някои от нас можеше отдавна да са паднали жертва на естествения подбор.

# 43
  • London
  • Мнения: 6 732
Който няма случаи в семейството с деца с проблеми...… нека си ги бие. Другите не сме чак такъв процент, че да повлияем на нещо, ако решим да не ваксинираме вторите си деца на годинка, а примерно решим да го направим като вече са се развили на 6-7 години.  Все пак за мен е далеч по-важно да сниша рисковете до минимум и да имам едно здраво дете, което да е в помощ на другото отколкото да слушам простотии за общо благо, защото после като се спомина системата няма да се погрижи за тези два индивида, нито ще се интересува аз как го правя приживе. Заради това не съдете хората и не им обяснявайте нищо за общото благо, защото не сте им в къщите, не им живеете живота и тн. Щом нещо не е задължително значи имаш право на избор и е редно в семейства с медицински проблеми да може човек да направи своя избор.... Познавам доста деца без доста ваксини, здравииии, без аномалии в развитието си и нито едно без ваксина БОЛНО, виж всички с проблеми чинно са си били всички ваксини, как пък с един не се запознах да няма ваксини и да е болен. Направете анкета да видим колко от децата в този подраздел са без ваксина. Тогава пак ще си говорим как нямало никакъв риск.

# 44
  • Мнения: 215
Можете да прочетете в темата за деца аутисти, за съжаление има изследвания, които могат да докажат някои неща. Относно ваксината, детето на моя позната прекара морбили точно след поставянето и. Моята педиатърка държи листовките да се четат, а относно поставянето всеки преценя рисковете и взима решение, важното е да е информирано.

Общи условия

Активация на акаунт