МПР ваксина и аутизъм (Морбили, паротит и рубеола)?

  • 12 644
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
La Catrala, в България ваксините са задължителни, а не по избор на родителя. Ако детето или някой от родителите има здравословни проблеми, които налагат ваксините да бъдат отложени или да не се слагат избощо, то това се обсъжда с лекаря и ваксини не се слагат.
А не "щото една позната каза, че ваксините причиняват аутизъм" или "четох в интернет за едно дете дето след ваксината спряло да говори"...а кой гарантира, че ако на същото това дете не му беше бита ваксина нямаше пак да спре да говори?

# 46
  • Мнения: 607
Никаква ваксина не е виновна, точно обратното, идеята ми е, че хашимотото не е страшно, защото го имат много жени.

# 47
  • София
  • Мнения: 28 678
Щом една жена е казала, че ваксината  е виновна за Хашимото, значи е така Close

# 48
  • София
  • Мнения: 4 344
Случайно попаднах тук и ми стана интересно.
Аз приемам ваксините като необходимото зло. Както антибиотиците - помагат на едно, а вредят на друго. А на какво точно ще навредят - един Господ знае. Да, може и нищо да не стане, може да се отключи аутизъм веднага (имам дете в класа), може да се отключи нещо друго след 28 години. Аз на 3 годинки съм отключила атопичен дерматит, дъщеря ми има всички ваксини (задължителните, без 2, които ги нямаше навремето, когато трябваше да ѝ се поставят), после мина времето, съвсем здрава е, дано продължи така. Просто един приятел - лекар и хомеопат в Германия, когато се роди дъщеря ми каза: "Слагай! Последиците от евентуалната вреда от ваксината може да са по-добри, от евентуалната болест, ако се разболее, за която не си го ваксинирала". Това за задължителните ваксини, за други не възнамерявам да слагам.
Иначе имамм приятели, които и 3-те деца родиха в домашни условия, нямат нито една ваксина и са си здрави и трите.
Изобщо - всеки да преценя за себе си. Аз бих я сложила.

# 49
  • Мнения: 54
Благодаря Светулчица за мнението. Много си полезна. Ще изчакам с ваксината докато реша напълно. Има още време докато навърши 15 месеца детето. Много ми е болно от пример от близки хора... детето им отключи аутизъм веднага след ваксината и сега ходят по мъките.

# 50
  • София
  • Мнения: 38 595
Аз наскоро взимах антибиоток и ми сложиха ваксина. Е няма такава гадост като антибиотика! Диария, обрив, лош вкус в устата. Предпочитам да си сложа ваксини за всичко!

# 51
  • София
  • Мнения: 4 344
Благодаря Светулчица за мнението. Много си полезна. Ще изчакам с ваксината докато реша напълно. Има още време докато навърши 15 месеца детето. Много ми е болно от пример от близки хора... детето им отключи аутизъм веднага след ваксината и сега ходят по мъките.

Да, и моето дете в класа е същото - а е такова красиво момиченце. До 2 години говори, тича, играе, социално... и след ваксината... сега поне говори нещо, макар и на моменти несвързано. Че след това 2-3 години не е казала и думичка...
Но истината е, че нямаш гаранции за нищо в този живот. Племеничката на бившия ми - здраво, право дете, ражда си и при раждането - ДЦП. Едно друго детенце от училището има братче - вече почти тийнейджър - не може да говори, не може да ходи, да се движи, ментално не е съхранено - просто жив труп. Трагедия е, просто на кой, каквото му е отредено, започвам да си мисля, че е само това.

# 52
# 53
  • Мнения: X
Като давате линкове за ПРЕДПОЛАГАЕМАТА вреда на ваксините, дайте и такива за вредата от морбили, полиомиелит, паротит и т.н. там нещата звучат не по - малко страшни.
В медицината има едно нещо, което се нарича "съотношение полза : риск" и така се преценява дали да се използва дадено лекарство / ваксина.
И да, ваксинирани лица също могат да се заразят от морбили, но в 99 % от случаите ще изкарат болестта много по - леко и без последствия от неваксинираните. Това "удобно" е спестено в статиите.

# 54
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 944
Изберете си здравословно състояние, чиято причина за проявлението му не е съвсем ясна, и се обзалагам, че в интернет ще се намери статия, която да твърди, че васината е причината за него или го “отключва”. Ваксините са обвинявани за какво ли не. От аутизма, през Хашимото, та до рак.

И да, има здравни работници, включително и лекари, които поддържат такива тези. Да си здравен работник и лекар не те прави специалист в областта на медицинските проучвания. Да си рисътчар т.е. специалист, който да прави и разчита медицински проучвания, предполага и много други познания, извън областта на медицината и тясна специлизация в определена медицинска област. Не всеки лекар има тясна специлизация в областта на аутизма. Не всеки лекар е рисърчар. А и не всеки рисърчар е добър рисърчар. Този, който да̀де началото на масовата психоза и предположи връзката между аутизма и МПР е бил точно лекар и рисърчар. Вече не е.  Но стореното е сторено. И макар, че отдавна е лишен от медицински права, той е гуруто на т.нар. ативаксърско. движение. Има и други като него. Позитива от случилото се, е че благодарение на тази истерия, в рамките на повече от няколко десетилетия  са направени  много проучвания, ама наистина много,  които са изследвали връзката между ваксините и аутизма (едва ли има нещо, което да е така добре изследвано). И две мнения няма. Официалните медицина, под формата на международни и национални здравни организации и институции, има консенсус по въпроса: Науката отхвърля тезата за връзка между аутизма и ваксините. Това не означава, че няма проучвания, които по някакъв начин не предполагат, че връзка може и да има. Само че в науката има качествени, и не толков качествени проучвания. Има и йерархия на доказателственост на проучванията. (Неща, които много хора не разбират и решават, че както открият някакво случайно проучване в интернет, то “доказва” всичко .) Затова колкото повече проучвания, и по-качествени, има и колкото в по-големи мащаби са, толкова по категорични и ясни са изводите. Сега, че има любители на конспирациите, които не вярват на официалната медицина, има.  Че има хора, които чери пикват (избират си единични проучвания с недобро качество), за да “доказват” вредата на васкината, има.  Че има недобри рисърчари с адженда, които правят крапи проучвания, има. Че е пълно с интернет сайтове, в които се дава гласност на всичко това, пълно е. Аз говоря за официалната медицина и медицинската наука. Там нещата са категорични. Тезата за връзката между аутизма и МПР ваксината е отхвърлена като валидна.


Що се отнася до това, че родители на деца с аутизъм, забелязват проява на аутистичното симптоми след МПР ваксината. Напълно е възможно. Самите аутистични симптоми най-често започват да се проявяват точно във възрастта когато се бие ваксината. И без ваксина пак е така.

Последна редакция: нд, 04 ное 2018, 16:47 от ЧеКа

# 55
  • Мнения: X
Има и нещо друго - когато се слагат ваксини трябва детето да е напълно здраво. Както и всички от семейството му, в противен случай, то може да е в инкубационен период и реално да е болно без още да има симптоми. Един отслабен имунитет в такъв момент може да не реагира по очаквания начин на ваксината. Същото важи и за недоносените деца, както беше посочено в единия линк. Не случайно ваксината се слага на навършени 13 месеца, а при детето това не е спазено. Така че преди да се обвинят ваксините за тази или онази болест е добре човек да е наясно с всички факти около ваксинирането и начина на живот на детето.

# 56
  • София
  • Мнения: 38 595
Ако искате сериозни изследвания цъкнете в Гугъл на английски mumps autism study и четете.

# 57
  • Мнения: 54
Благодаря за съветите. Ще прочета и на английски. Общо взето тези дни ще реша, искам да направя ваксината но така ме е шубе... обичам го това дете. Като всеки родител де и му мисля най-доброто. Дано всичко мине наред.

# 58
  • София
  • Мнения: 38 595
Момченце е нали?
Остави темата морбили.
Знаеш ли какво е заушка, колко е заразна и какво прави на момчетата?

# 59
  • London
  • Мнения: 6 732
Казвате проявява се просто случайно след тази ваксина заради времето по което се бие....да ама при нас се бие половината по това време, другата на 3 и половината... от периода година и половина до 3 и половина имахме най-сериозни проблеми, като дойде за втората половина и не я бих нещата започнаха стремглаво да се оправят. За мен лично вярвам, че ако бях била втората половина нещата щяха да са далеч по-зле. Нека детето ми се развие, говори и се види, че е добре.... ще я бия, пък ако има нещо....и без нея да се види де, да ми се докаже нагледно по детето.


Всеки си преценява кое предпочита, мен заушка или морбили не ме плашат и 1/10 от това, което ми носи мисълта за другото.

Общи условия

Активация на акаунт