Италия 152

  • 42 443
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 719
Благодаря за новата тема.

Danillu, ти в Италия ли си завършила университет? Една от идеите ми е да изкарам сертификат за Монтесори учител, но не знам дали ще ми признаят Бг дипломата по педагогика, защото сертификатът не е достатъчен в Италия, за да преподавам.
Не. В България. Но без изпит по италиански. Подадох си документите чрез Министерството на просветата в Рим (с превод и апостил всички). Оттам ми обясниха,че се иска познания на език и съответно даване на изпит в Перуджа в Университета за чужденци (изпитът се казва CELI 5 DOC и е специално за учители от всякакви националности). После ме мотаха 2 заветни години бюрократите в Сицилия и едва, когато видяха,че се отива към съд след 10 дни и нещата не бяха в тяхна полза, ми оправиха всички документи. Аз съм с изобразително изкуство. Ако не помня зле ти имаше предвид педагогика за начално училище, и там е малко по-сложно. Не знам подробности,но се обади в Министерснвото и се информарай.
Ох, Нели за дечицата просто плаках. Нямам думи!

# 16
  • Мнения: 8 518
Здравейте, да се запиша и аз

# 17
  • IT
  • Мнения: 3 704
Сега нещо май се измениха и нещата при учителите искат още документи.  CELI 5 DOC трябва да отговаря на C2.

# 18
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 719
Сега нещо май се измениха и нещата при учителите искат още документи.  CELI 5 DOC трябва да отговаря на C2.
Този изпит се държи/еше два пъти в годината - през юни и през ноември. Два дни. Писмен 7 часа с прекъсване и разговорен 2 часа. С2 нямам представа в какво се състои. Помня, обаче,че имаше нещо по-сложно за начални учители. Нещо свързано с педагогика. Понеже не ме интересуваше специално не се интересувах за подробности. Аз държах изпит през 2008_ма.

Последна редакция: чт, 08 ное 2018, 19:51 от danilu

# 19
  • Мнения: 2 101
C2 кореспондира с най-високото ниво на владеене на чужд език. На практика го владееш перфектно.

Аз, ако преподавам, ще е само на английски и в частни училища. Италиански няма да ми трябва. Ще накарам ММ да пише на министерството. Дали ще отговорят?

# 20
  • Мнения: 825
Здравейте,
бихте ли ми помогнали с някаква информация относно възможности за работа като маг.-фармацевт в Италия?
Ако някой от живеещите и работещите в тази държава знае някакви подробности,ще съм благодарна за отзиви,съвети,всякакви мнения,упоменаване на конкретни региони,необходими документи,умения,условия-с една дума-всичко.
Много благодаря на тези,които ще се отзоват и пишат.Всичко ще ми бъде полезно.

P.S.Извинявам се ,ако задавам въпроса си  в неподходяща тема.

# 21
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 719
Нямам идея. За коя област в Италия питаш?

# 22
  • Мнения: 825
Нямам идея. За коя област в Италия питаш?

Да кажем за Кампания-Неапол...?Може и в Лацио,Ломбардиа....
Ако има специфика за всеки отделен регион,бих искала да знам изискванията.
По принцип желанието ми е за Неапол.

# 23
  • Мнения: 2 101
Език говориш ли? Предполагам, че дипломата ти ще трябва да бъде приравнена. Тоест да се види дали напълно я приемат или ще трябват и някои приравнителни изпити. Италиански предполагам, че ще е задължителен. Дано някой по-запознат се включи. Иначе - успех!

# 24
  • MI
  • Мнения: 11 803
Berussa, аз съм много далеч от фармацевтиката, но виж тук:
http://www.salute.gov.it/ProfessioniSanitariePubblico/
Трябва да минеш процедура за признаване.на дипломата, но предполагам че за граждани на ЕС не е сложна. Имай предвид, че в Италия аптеките са по-регулирани от в България, има ограничение колко аптеки могат да се отварят, или е на брой жители, или на километър. Предполагам че това влияе и на търсенето на фармацевти, но съм далеч от тази сфера. Език при всички положения ти трябва.

# 25
  • Мнения: 825
Благодаря ,момичета.Езикът не ми е проблем,сега ще разгледам въпросния сайт.Ще се надявам някой колега да се включи .... и да даде някакви пояснеия. Simple Smile

# 26
  • MI
  • Мнения: 11 803
Щом не ти е проблем езика, разгледсй внимателно това и питай директно тях
http://www.fofi.it

# 27
  • Мнения: 825
Щом не ти е проблем езика, разгледсй внимателно това и питай директно тях
http://www.fofi.it

Flowers Hibiscus Nature Sunny Благодаря!

# 28
  • MI
  • Мнения: 11 803
Моля, сетих се че имат такива задължителни организации за почти всяка професия, ММ плаща за тази на инженерите... Те със сигурност най-добре ще знаят, а и в темата май няма никой в този сектор.

# 29
  • Мнения: 6 273
Здравейте,
Може ли да ми кажете координати на човек с автовоз, който да прекара кола от БГ към Италия? В предната тема питах за кола и някой писа, че си прекарва колата за технически прегледи до Бг с автовоз, та предполагам и в обратната посока също?! Ако може и ориентировъчна цена да споделите? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт