Мнения за университета Бокони в Милано

  • 5 343
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, мами! Баща съм на единадесетокласник, който обмисля да кандидатства догодина в университета Бокони. Молбата ми е тези от вас, които имат деца или познати студенти там, да споделят впечатления за процеса на кандидатстване (напр.наистина ли е толкова труден прословутият Bocconi test, с който се влиза там и с какъв успех приемат българи); за качеството на образованието; доволни ли са децата ви от избора си и изобщо всичко, което смятате, че би ни било полезно като информация. Предварително ви благодаря за отзивчивостта!

# 1
  • Мнения: 6 586
Тази тема може да ти е полезна:

http://old.bg-mamma.com/?topic=1072946;topicrefid=19

# 2
  • Мнения: 5

Благодаря ти, прегледах я още преди да пусна запитването си като нова тема. За съжаление не открих отговор на въпросите, които ме вълнуват.

# 3
  • Мнения: 158
Доколкото знам, към този университет се насочват предимно деца, които са завършили Италианския лицей в Горна баня. Чувала съм, че приемният изпит е станал доста труден през последните няколко години. Информацията ми обаче е от втора-трета ръка.

# 4
  • Мнения: 2 076
Бокони от известно време /мисля 5+ поне/ има няколко програми и на английски, може да се кандидатства и със SAT тест, вместо техния изпит, като от прочетеното из нета останах с впечатление, че имат изискуем минимум от 1300 точки, а за конкурентен резултат считат 1400 и нагоре... отделно си трябват препоръки, и всякакви извънкласни активности се взимат предвид, абе като при американските университети си е

финансово нещата стоят така - стандартната такса е над 12000 евро годишно, но при доказване на доходи под определени прагове, могат да я намалят, но все пак най-ниската възможна такса си остава над 5000 евро; след това има настаняване - в кампуса им пак е над 5000 евро за година, и след това разходи за живот - Милано не е от евтините градове в Италия

синът ми го обмисляше, дори си прати SAT резултатите към тях, но в последствие се отказа да кандидатства, защото само за да си преведем на италиански и легализираме всички нужни документи за кандидатстване за намалението щяхме да метнем минимум 1000 лв, а това се прави на етапа преди да знаеш дали си приет и никаква сигурност нямаш, че е оправдан такъв разход

# 5
  • Мнения: 5
Мда, и аз постепенно стигам до извода, че разходите, свързани със самото кандидатстване, са доста високи... Особено ако детето не е държало SAT и реши да се яви на приемния тест за Bocconi, който може да се положи само в Италия.

Общи условия

Активация на акаунт