Италия 152

  • 42 581
  • 753
  •   1
Отговори
# 165
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Да. Има варианти, но няма договор все още ...сега почват да пращат CV-та.

# 166
  • MI
  • Мнения: 11 803
Права си, наистина нероден Петко започнахме да оплакваме. Grinning

# 167
  • Мнения: 43
Ле ле, вие сте супер Simple Smile Прави сте, че детето е от преден брак, за сега нямаме работа в Италия. Обожаваме държавата, подредена и еднакво с това хаотична, не ни привлича Германия. Със сигурност парите са си фактор, но не и най-водещото при избора ни. Искаме просто да живеем малко по-спокойно, малко по-чисто, детето да расте малко по-нормално от тук. Тук училищата се напълниха с безхаберни учители, циганета със страхотно самучувствие и пари, няма никаква спортна култура, никаква ангажираност на децата. Всичко се руши, буквално година след като е направено- детски площадки, спортни площадки... просто имам усещането, че вървим не надолу, а сме стигнали отдавна дъното... Крадат ни от всякъде, вече все по-нагло. Народът масово остана неграмотен и безхберен и живее ден за ден. Просто мисля, че докато сме млади, сме длъжни да опитаме да подсигурим млко по-спокоен живот и на нас и на детето. И по-добре да е на място, което и тримата обожаваме и се чувствме добре... Дай боже да се получат нещата. Тук работим за що годе добри пари, но всичко останало е тргедия... какво повече да ви кажа...Мисля,че имате някакъв поглед и вие Simple Smile

# 168
  • Мнения: 2 603
Аз мисля, че Италия е добър избор. Пожелавам ви успех!

# 169
  • Мнения: 43
Благодаря на всички за страхотната подкрепа и съвети. Ще ви държа в течение. Сега започва пускането на CV-та Simple Smile Дано и при вас е така слънчево,както е днес тук Simple Smile Пожелавам ви хубав и успешен ден Simple Smile

# 170
  • Мнения: 1
Здравейте, нова съм тук и бих искала да попитам дали има някое българско семейство с тийнеджър във Форли, за да излизат със сина ми за спорт или игри навън, не на компютъра.

# 171
  • Бургас
  • Мнения: 145
Здравейте, някой наясно ли е как се признава дипломата от МУ спец. Акушерка и като цяло съвети за намиране на работа за здравни специалисти.

# 172
  • Мнения: 2
Здравейте и ние от два месеца сме в Италия-Болония и бих се радвала ако ми кажете имам ли право на детски надбавки тъй като моята дъщеря е на 9-години.

Последна редакция: ср, 06 мар 2019, 23:18 от Михаела Александрова 623342

# 173
  • Мнения: 2
Честит празник дами

# 174
  • IT
  • Мнения: 3 704
Здравейте и ние от два месеца сме в Италия-Болония и бих се радвала ако ми кажете имам ли право на детски надбавки тъй като моята дъщеря е на 9-години.
Зависи от дохода Ви, трябва да поискате от работодателя бланка, която попълвате и той изпраща в ИНПС

# 175
  • Мнения: 743
Благодаря на всички за страхотната подкрепа и съвети. Ще ви държа в течение. Сега започва пускането на CV-та Simple Smile Дано и при вас е така слънчево,както е днес тук Simple Smile Пожелавам ви хубав и успешен ден Simple Smile

Трябва да имате голямо търпение ,много добър език за да можете да се срещнете с HR -никой почти не говори английски от тях.
За да разберете договора и да се "продадете" добре също е нужен език-обикновенно се говори за пари на втората или трета среща със директния шеф,който трябва да попита собственика колко може да отпусне .

Има голям недостиг на инженери и специализирани кадри,понеже  никой не иска да работи за парите които се предлагат .

Търсила съм хора с университетско образование,много добър италиански,английски, руски и еветнуално още един език за експорт офис в Бергамо и Бреша , но без опит в Италия или друга западна страна, всички български,румънски,украински и т.н. кандидати бяха моментално елиминирани,въпреки добрите си-вита ,  понеже липса на такъв опит е смятан за голям минус - да се има впредвид , особено при договаряне на заплата.

Последна редакция: сб, 09 мар 2019, 23:02 от азиа_asia

# 176
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Здравейте, някой наясно ли е как се признава дипломата от МУ спец. Акушерка и като цяло съвети за намиране на работа за здравни специалисти.
За медицинските специалности и в частност за акушер(к)и се полага държавен изпит изпит и след това се придобива правото да се упражнява тази професия. Не е само превод и легализация на дипломата! Ииии.... много добро владеене на италиански език.

# 177
  • Мнения: 6 296
Добър ден. Вчера се зачетох в една касова бележка (цял чаршаф за покупка на 5 неща) и едва сега забелязах, че отдолу пише да не се хвърля в Хартията и че касовите бележки не могат да се рециклират. Scream Ама вярно ли е това нещо и вие знаехте ли го? Simple Smile)))) (Аз очевидно не.)

# 178
  • MI
  • Мнения: 11 803
Да, в индиференциата се хвърлят, както и картонът от пиците например. Знам, защото при нас периодично оставят листовки кое къде се хвърля, че май глобяват перодично и на следващото събрание на кондоминиото ще им четат конско по въпроса, да му мисли ММ. Joy

# 179
  • Мнения: 6 296
А картонът от пиците защо? Аз знаех за мръсната част с полепнало олио и моцарела Simple Smile))) логично е някак... и прилежно изрязвах капаците за казана с хартията. И това ли е грешно сега? Unamused

Общи условия

Активация на акаунт