Италия 152

  • 42 547
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • MI
  • Мнения: 11 803
Здравей, Наде, да - наемите в Милано са наистина високи. Предполагам че в университета ще има табло или нещо подобно с оферти. Може би не е лош вариант да намерите нещо временно за месец-два само на дъщеря ви (B&B например, когато се касае за цял месец правят отстъпки), докато тя на място намери квартира. Имай предвид, че Милано е на петна, един район е страхотен, но на няколко метра има ужасно деградирала част. За района на навили, където видя че е университета е особено вярно това, така че според мен най-добре наистина тя на място да си намери съквартиранти и свястна квартира.

# 61
  • Мнения: 7
Много ти благодаря за отговора Nelig!
Още едно момиче от нейния клас ще учи там и ни се иска да им наемем самостоятелно жилище. Не е важно да е близо до училището, а да е удобно за транспорт.
Изтеглих приложение"lmobilare"
има прилични апартаменти. По скоро ме интересува, как стой въпроса с договорите, ако имаш инфо.
Още веднъж много благодаря Flowers Hibiscus

# 62
  • Мнения: 6 295
По скоро ме интересува, как стой въпроса с договорите, ако имаш инфо.
Още веднъж много благодаря Flowers Hibiscus
Най-често договорите за жилища се сключват по формулата 4+4 и е посочено така в обявата. Това означава, че се сключва за 4 години и после автоматично се подновява за още 4. Може жилището да се напусне и преди края на тези 4 години по договор, но се поинтересувайте при какви условия (три-шест месеца предизвестие? плащане на наустойка от един или повече наема?). Освен цената на наема, обърнете внимание какво пише в графата spese condominiali и какво включват. При сключването на договора, на собственика се превежда cauzione (гаранция) в размер на три наема, като накрая той би трябвало да ви я върне в пълен размер, ако по жилището няма щети (за състоянието на имота и наличните уреди/мебели се прави и подписва протокол при първото влизане, за да са ясни тези неща). На агенцията се плаща тарифа горе-долу на стойността на един наем или 10% от годишния наем (това прави малко повече от един).

# 63
  • MI
  • Мнения: 11 803
Barbabeau ти е отговорила, да добавя само да внимават какво е състоянието на апартамента и описано ли е добре, защото се случва да има проблеми после с връщането на капарото заради някаква глупост, която си е била така и в началото. Няколко такива случая знам. Имобилиаре е най-големият сайт, добър е, но въпреки всичко според мен на място имат много по-голям шанс да намерят нещо добро и да огледат зоната как е. Но вие си преценявате. Да, и поинтересувайте се включени ли са в наема спезе кондоминиали, както и какво точно се включва в тях - например при нас е вода, отопление и общи части. Това е важно, защото не са никак малки - тук са средно около 150 до 250 евро на месец според квадратурата. Мисля че половината от данък смет също е за сметка на наематела.

# 64
  • Мнения: 8 520
Когато се местихме, уведомихме хазяйката 3 месеца по рано
Нямаха забележки за апартамента и в последната седмица сестрата на хазяйката реши да се направи на интересна и не пожела да ни даде парите  за 3 наема
Тогава мм за първи път постъпи като Ганьо и и каза , че няма да и дадем ключа от жилището,затвори и телефона и до час тя беше пред нас с парите.
Проблема и бил, че ваната на 2 места имало ръждиви петна колкото монета от 20 стотинки.Мм и обясни , че хазяйката предложила да смени ваната , но те с тогавашните 2 наематели и казали , че ще купят някакъв спрей и ще го оправят
Е ,този спрей не беше някаква панацея , но вършеше работа, за около половин година петната се скриваха, после пак се пръскаше и така
Все пак удържа 160 евро,  но толкова не ни се разправяше с нея, че ги преглътнахме😂

# 65
  • Мнения: 7
Страхотни сте, огромно БЛАГОДАРЯ!!!
Много полезна информация, ще имам в предвид всичко това.
Толкова съм притеснена, знам има време, но не мога да я пусна така.
Знаете как е... за мен още е дете:blush:

# 66
  • София
  • Мнения: 281
Дами, моля, споделете идеи от раждане в Италия. Предстои ми (евентуално) раждане в Италия след три месеца, ММ настоява на болница Газлини в Генуа. Някой има ли впечатления от тази болница и въобще от раждане в Италия?

# 67
  • Мнения: 8 520
Дами, моля, споделете идеи от раждане в Италия. Предстои ми (евентуално) раждане в Италия след три месеца, ММ настоява на болница Газлини в Генуа. Някой има ли впечатления от тази болница и въобще от раждане в Италия?
Аз мога само да изкажа суперлативи за раждането си в Италия, въпреки , че към 5 месец бях пощуряла да се връщам в Бг, ама заради страховете на бабите:как ще родиш в чужда държава , ела си тук , докторката ни е близка и други подобни.
Добре , че моя мъж гледаше по трезво на нещата и тропна по масата😂😂😂

# 68
  • София
  • Мнения: 281
MG18, а нещо по-конкретно?

# 69
  • Мнения: 8 520
MG18, а нещо по-конкретно?
Е, моето беше преди 8 години
Инфото ми е старо, тук има по скорошно родили.
Но ако имаш въпроси на лични мога да ти пиша да не досаждам в темата

# 70
  • Мнения: 797
 За много години!
Имам спешна нужда да изчезна от България. Родителите ми ме тормозят психически и физически.
Защото се разделих с мм. Защото половите ми органи са недоразвити и изпитвам само болка. Майка ми не иска да осиновя дете. Защото трябвало да гледа циганско дете.

Психически ме тормозят да се оженя наново. И изобщо цял живот съм глупачка. От малка когато баща ми пребиваше майка тя ме караше да се прибирам рано да не играя с деца. За да стана затворена. Да не споделям с никой. Само да рева сама. Така ми блокира чакрите, че с дни не искам да ходя на работа и не мога да ям нито да пия. Мисля за лоши неща, които не са християнски. След това като се посъвзема ми се подиграват, но веднага идват да се извиняват. Цял живот ги гледам. Прабаба ми на 14 години съм я гледала. Картофи както не веднъж казвам че те ми предизвикваха гонартрозата. Постоянно да отсъствам от училище и университет за да копая и да им изкарвам картофи да раздават на сестра ми и на роднини. Сестра ми винаги са я имали за нещо повече, приличала на майка, аз съм бика откровена като баща ми и затова нямало да получа нищо. Направих дограма за 4 хиляди в дома където е жил баща ми и и казвам майко аз искам да живея сама. Тя вика добре. Като направих дограмата и каза че няма да стъпя там. Ето това е моята история. Една майка която заради злобата по мъжа си мрази дъщеря си защото прилича на него. Сега баба се разболя, на легло легна аз я гледах как като психично болна крещеше че е в друга къща и т.н
МОЛЯ ИСКРЕНО ЗА ПОМОЩ. ТОВА МИ Е ПОСЛЕДНА НАДЕЖДА. ДА НАМЕРЯ ЕВТИНА КЪЩА В ИТАЛИАНСКО СЕЛО. И да си устроя живота. Няма да ги погледна повече, мръсници.

Много моля да ми кажете кои градове са с топъл зимен климат, дори без сняг, да не пада под нулата температурата.
Също ми се иска да е на морето, някакво капанче да си имам на бреговата линия или ресторант, хотел. Това са ми мечтите. Цял живот аз оправям къщата и съм за всичко първа. Погрежвам родители и роднини, но не заслужих нищо. От скоро започнах да спестявам.  Всеки лев. Правя се на луда, има кой да ме храни, но повече стотинка от мен няма да видят.
Цял живот им слугувах. Дори една медитация не ме оставят да направя, нямам собствен гардероб или стая. Можете ли да си представите. Какви хора. Моля ви да намеря хора ако имате познати там. Много харесвам Сан Джаминяно, Абруцо, Чинкуе тере, Римини. Такива малки девствени градчета и села бих могла да нарека дом. Знам, ще ми липсва проклетата България, родния град. Може да умирам, но няма да се върна. И в София си бях създала живот, и казах на сестра ми, тя се обадила на нашите и веднага играха театър, на баба и е лошо идвай си умира. За да не съм там щастлива, а да съм слугиня.
Мога да гледам стари хора, деца. Имам афинитет. Също така да чистя почасово. Да съм администратор. Разбирам се добре с деца. Гледала съм аутист. Мога да пея и да измислям мелодии. Мечтая си да имам един ден написана книгата на моя тъжен живот и да я пуснат турците като филм.
Казваше ми хазяйката, не се връщай, но не се чувствах на място в София. Харесва ми Пампорово че има хубава природа.

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 16:20 от Blagoslovena

# 71
  • Мнения: 797
Имам 5 хиляди. Искам.да купя или наема с това малка каменна къща. Имам нужда от хора които да ме поемат. Ако може да не са българи. Да не ме мамят.

# 72
  • Мнения: 797
Последно ви моля да ми.отговорите за вариантите. Имаше написани статии за селца в които се продават евтини къщи, измислено от кметовете, за да задъежи хората там и после трябва да направиш ремонт. Къде са тези села? Има ли изобщо такъв вариант.....

Моля за подробно описание какви документи се изкарват.

Аз ще си преведа трите висши на италиански. И все пак дано успея да намеря каквато и да е работа.
Моля за съдействие.

# 73
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Няма евтини имоти в Италия. Дори в селцата.
Това,което си чула, се отнася за Риаче в Калабрия,но е отнася само за емиграти. И го блокираха.
Много е трудно с разрешителните за престой. Избери си друга държава.

# 74
  • Мнения: 797
Разбрах че е за малките села, включително Ололай. Ама не искам като ме попита някой дове сей да кажа чак на остров съм. Южна Италия ми харесва повече, въпреки че е по-бедна. Друга държава, Турция, но там докато не изкараш гражданство не можеш да работиш. Език знам първо ниво. Имам познати. И Гърция са ми предлагали, но въпреки че съм с гръцки корени, пт прадедите не искам да съм там. Красиви плажове и места има много. Кой град или област  е най-евтин за живеене? Не искам милиони а просто да съм спокойна, в последствие ще си взема кредит и ще закупя имот за да не давам пари за наем.

Общи условия

Активация на акаунт