Италия 152

  • 42 516
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 291
Аз вчера издивях след 3 дена плътно у дома, без пазар, без нищо. Едвам си подадох носа навън и зад ъгъла ме спряха полицаи да ме питат къде отивам. Нямах смислен отговор Simple Smile))) и си казах честно, че просто да обиколя карето на квартала, ама не ми дадоха. А иначе мъртвило. Само хората с кучета излизат да си ги разхождат. Ужасно им завиждам. Simple Smile)) Днес обаче пазарувах и се прибрах с торбите маааалко по-обиколно.

# 736
  • Мнения: 87
Само хората с кучета излизат да си ги разхождат. Ужасно им завиждам. Simple Smile))
ами ето, значи, ако след десетина дни си променя мнението и публикувам тук селфи с кученце, хич да не се чудите! 😂

# 737
  • MI
  • Мнения: 11 803
Аз съм ОК, примирих се с домашния арест. Излизаме на терасата следобед, разходките са до кофите за боклук на кондоминиото и до мазата и после качване пеша по стълбите (последен етаж сме). Малката ме ползва за магаре да я разнасям като се изнерви, преди излизахме, но сега няма как. Очаква се май и Милано да се влоши още, ние вече сме на 7 починали. Съответно гледаме пазаруването да е на 10 дена някъде, Амазон си доставя без проблем също. Попълвам запасите като намалеят и чакаме да мине, но вече не вярвам да е скоро.

# 738
  • IT
  • Мнения: 3 704
При вас много строго, тук хич не е така, затягат мерките уж,но пак има много хора по улиците .
Вчера заспах в 3 през нощта, просто не се изморявам.....
Имам колега, от Кампобассо който се чувства зле и са му казали да си седи вкъщи и да пие такипирина, ако вдигне висока температура, той е на 24 години, но се пак ег@ти и съвета от личния доктор.
Аз с месото имам проблем, понеже от супера ми е много гадно и излизам до пазара, който е пред нас. Детето от 9 не е излизало и то, само на балкона. Иначе и ние на пазар в събота или понеделник според зависи.

# 739
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Allexa.7, май ще се окаже най-доброто лекарство тахипиринът. Не може да се приема нищо, което съдържа изопрофен. Не знам защо. Вчера гледах директно един журналист, пил само  тахипирин и вече е почти излекуван - Nicola Porro.
Смятам утре да отида до  супера. За хляб, вода и плодове.

# 740
  • IT
  • Мнения: 3 704
Аз имам и за детето, такива, които се разтварят под езика или във вода с вкус на ягода от последното му боледуване, до тогава беше пил само Нурофен, но нашия доктор му ги изписа и после в бамбин Джезу едната от медицинските лица, каза че са най-добрите за деца. Иначе ядем джинджифил с  мед и куркума(корен), пием витамин Ц от растителен произход, омега 3-6-9, но това така или иначе го пием.
Днес си правих маска за лице, подстригвах си  бретона в обедната ми почивка Laughing

Гледахте ли видеото на кметът на Делиа?

# 741
  • Мнения: 2 603
Аз също много се напрягам като ходя до супера защото ние нямаме тук адресна регистрация и се притеснявам да не ни пратят обратно в аркоре. Ние сме тук от първи март, още преди да обявят карантина и не би трябвало да е проблем, ама знам ли...
Тук сме добре, не се оплаквам, излизаме на двора, след обяд чистя и пера. Минават ми дните, спокойна съм като не излизам. В аркоре ще трябва задължително да ходя да извеждам кучето, ще се разправям с лудата съседка отдолу. Тук дори кучето не разхождаме. Днес минаваха с една кола с мегафон да казват да си седим в къщи. Направо като във военен филм се почувствах. Да не говорим за последния бюлетин, направо не знам ще свърши ли това някога.

# 742
  • MI
  • Мнения: 11 803
Гледахте ли видеото на кметът на Делиа?
Не, пропуснала съм?
Деси, при нас всеки ден обикалят с мегафона... Все някой не разбрал има, правят глоби на кило. При 7 починали за 10 дена не знам какво още им трябва да им влезе в главите, че реалните заразени не са 30, а много повече.

# 743
  • IT
  • Мнения: 3 704
Има го и на моята стена във ФБ но може и да го потърсиш по името му Gianfilippo Bancheri
Той стана много известен с това видео между другото.

# 744
  • Мнения: 8 520
Има го и на моята стена във ФБ но може и да го потърсиш по името му Gianfilippo Bancheri
Той стана много известен с това видео между другото.
Гледах го!Човека беше много ядосан

# 745
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Днес се събудих с новината за нов рекорд - 475 починали. На първа страница сред починалите е един барман (на 32г), който е имал здравословни проблеми след пътуване до Куба преди няколко месеца.
Сега позитивното за днес: Излизам за еклерова торта и торта Сахер. Все пак е Ден на бащата.
Мотото ми в този (дано!) слънчев ден: “Може да сме безделници, но не сме без празници!”
Да редактирам: Почти сигурно е удължаването на "извънредните мерки" в Италия.
Ние попълваме бланки за всяко излизанe.
Скрит текст:
   DICHIARA SOTTO LA PROPRIA RESPONSABILITÀ
➢di essere a conoscenza delle misure di contenimento del contagio di cui al combinato disposto dell'art. 1 del Decreto del Presidente del Consiglio dei Ministri 8 marzo 2020e dell'art. 1, comma 1, del Decreto del Presidente del Consiglio dei Ministri del 9marzo 2020 concernenti lo spostamento delle persone fisiche all'interno di tutto il territorio nazionale;
➢di non essere sottoposto alla misura della quarantena e di non essere risultato positivo al virus COVID-19 di cui all'articolo 1, comma 1, lettera c), del Decreto del Presidente del Consiglio dei Ministri dell' 8 marzo 2020;
➢di essere a conoscenza delle sanzioni previste, dal combinato disposto dell'art. 3,comma 4, del D.L. 23 febbraio 2020, n. 6 e dell'art. 4, comma 1, del Decreto del Presidente del Consiglio dei Ministri dell' 8 marzo 2020 in caso di inottemperanza delle predette misure di contenimento (art. 650 c.p. salvo che il fatto non costituisca più grave reato);
1. comprovate esigenze lavorative;
2. situazioni di necessità;
3. motivi di salute;
4. rientro presso il proprio domicilio, abitazione o residenza.

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 11:53 от dias

# 746
  • Мнения: 1 545
Аз по принцип ползвам само парацетамол при настинки.
Днес излязох. Чувствам се като престъпник, избягъл от затвора. Използвах, че мъж ми трябваше да ходи до един доставчик, и отидох с него до близкия магазин за детерсиви.
После до близката месарница.
Сега се опитах да направя цепполе ди Сан Джузепе, ама не се получиха 😭

# 747
  • IT
  • Мнения: 3 704
От групата на нашия квартал разбрах, че един е искал да си вземе чехли от Есселунга и са му казали от касата, че не може. Можело неща само от първа необходимост/което за мен е лека тъпня, нали ги продават в магазина.
Аз излизам само до пазара , който е на нашия площад и не попълвам нищо, в събота рано, рано ще отида за месо и плодове.
Едно брауни правих днес и това е, дзеполе съм правила веднъж, но тогава девера беше дошъл и ми помогна.

# 748
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Така е! Дори да са налични някои промишлени стоки не могат да ги продават.

# 749
  • Мнения: 6 291
И при нас имаше такива ограждения около рафтовете с химикалки или гащи и чорапи, не били стоки от първа необходимост. После ги махнаха. Не знам последно как е. Simple Smile))
Проверете си работното време на хран. стоки магазините, променят го. При нас в неделя до 15 ч. и през седмицата също ще е до по-рано от преди.

Общи условия

Активация на акаунт