Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 22

  • 59 016
  • 670
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 118
Крис, аз съм най-върлият противник на това, че децата трябва да се слагат под общ знаменател и да се очаква от тях да са по калъп на една определена възраст. Всяко си е индивидуално и се развива с различен темп, но това на медицинските сестри в държавните ясли масово не може са се обясни, особено на соц леличките от старата генерация. С много от нещата в яслата не съм Ок аз, много се надявам на есен в първа градинска група да случим на по-разбрани и мили педагози.

# 271
  • Мнения: 2 615
Нашия синковец освен обувките да събуе и обуе друго сам не може.Та и на мен ми е интересно в първа група в градината как ще го сравняват с другите, като ще има деца родени в началото на годината и ще са доста по-големи и естествено ще се оправят що годе по-добре.Децата са различни и няма как да са под един знаменател всички.

# 272
  • Мнения: 2 615
Да допълня пък, и че аз го храня основно.Сам може да яде кус-кус и попара 😃.Та ще го оставят гладен ли
...

# 273
  • Мнения: 14 792
Фиффи,имаме седалка за тоалетната,но не иска на нея. Миналия уикенд бяхме на гости,там си пишка и ака на голямата чиния направо,аз само я придържам,но тук си се глези и иска гърнето. 😃 Ще мине и това,така се успокоявам. ☺
Шушулка се храни изцяло сама,но не яде много. Не я насилвам и не я гоня с лъжицата,колкото иска толкова. 😃

# 274
  • Мнения: 1 117
Мойта заспива сама ляга си в леглото изпива едно шише кисело мляко и заспива.Бибата я махнахме още лято от раз казах и че едно малко бебе има колики и има нужда от тази биба . Много е вредна за зъбите изкривява ги махайте колкото може по -бързо. Може сама да се храни,да се обува и събува ,да си сваля якето на много неща се научи в яслата.

# 275
  • Мнения: 1 426
И аз да дам отчет!

Изцяло е на памперс. Имаме 7 гърнета - не пожела на никое да седне и 2 седалки за тоалетна - за тях ми отговаря “Не икам сядам тука!” И това е...

Пие единствено и само вода - сок, чак, айрян не обича. Вечер още му давам адаптирано.

Няма биба - смуче пръст. Това ми е болката на мен. Мажа с лекарство от аптеката, с горчица, показвам колко са криви вече зъбите, говоря как ще си изяде и откъсне сам пръста, колко ще боли, как ще стане на рани и т.н, и т.н и ефект н-у-л-е-в.

Да се облича сам - абсурд! Да се съблича сам - воала! По всевъзможни начини се озовава гол и директно бяга на балкона... Ха Ха

Обувките може да ги събува, но да обува само нашите! 😂

Искам второ бебе, но не ми се бременее....

Това е в сбит вариант положението при нас.

# 276
  • Мнения: 2 727
Какво значи ТРЯБВА? Аз това не мога да го разбера. Има деца, които проговарят и на 3+, да не кажа 4 години. Те как точно ще си кажат, че искат на гърне? newsm78 За обслужването сами същата работа... Мушмул се опитва да се съблича/облича сам, ама е жалка история. Или се препъва като гламав, докато събува панталоните, или дърпа чорапите все едно е дядо_дърпа_ряпа, а за бодито пък е абсурд да се оправи сам Crazy За храненето е напук - в яслата го докладват, че се храни сам, вкъщи не ще Mr. Green

Да и мен от яслата (частната) са ме наплашили отсега, лятото трябва едва ли не да се научи на всичко и септември, ХОП! Колкото стане, толкова. С говора сме на базисно ниво, но виж хвърляне на предмети, пищене, събличане/събуване/вилнеене навън е про. Гърне = 0, говорих му, обяснявах, слагах, нищо, в яслата и те се мъчат, но няма успех.


# 277
  • Мнения: 19 689
Еееее, в частната пък как ще ви тормозят за такива неща? Shocked

# 278
  • Мнения: 2 050
То говорът не пречи, моят хубостник още като беше на бау-бау ниво ми сочеше отпред, като има зор. После мина на второ ниво и почна да диференцира сигналите, за номер 2 сочеше отзад. Който жест ползваше и да покаже, че животните имат опашка и по едно време беше трудно да разбера ака ли му се или играе куче. Ама все тая, те как я мислят, това не са роботи, а деца. Трябвало това и трябвало онова, глупости.

Със събуването е много добър, от вратата е бос, сваля и чорапи, яке ако има. С тениски и потници борбата е жесточена, но по-често успява. Виж с льонките (панталонките) се оплита като пате в калчища. Обаче е много капризен, като каже “нье льесва” (не харесва) и се почне едно тръшкане. През ден нещо различно не харесва и с всякакви комбинации тип модно престъпление го извеждаме. Ама вече взе да ми писва, щото има сигурно 5 чифта удобни, памучни дълги панталони и носи само един от тях. Отделно напълно отказа всичко тип дънки къси, дълги и всякакви и ме нервира.

# 279
  • Мнения: 19 689
Поне в това отношение няма проблем вкъщи - има дрехи във всички цветове, включително ярко розово, патешко жълто, лимонено жълто, лилаво и електриково зелено Joy Баща му, като го види, изпада в потрес, но аз тъпо и упорито купувам, каквото ми харесва Mr. Green

# 280
  • Мнения: 2 050
Че какво му е на жълтото, на мен ми е любим цвят Smiley Той баща му го гласи сутрин по линията на най-малкото съпротивление от малкия рапон - червени панталони на зебри (малко окъсели), лилава блуза на райе с жувотно отпред, всичко гарнирано с електриково сини маратонки. И яке с оранжева качулка. Забавляват се сутрин в яслата като го видят сигурно Simple Smile

# 281
# 282
  • София
  • Мнения: 1 309
Идвам да се намрънкам... Изтървах положението и сме в болница. Тримата, щото баткото няма кой да го гледа. Той е с бронхит де, ама можеше и лечение вкъщи. Дребното обаче се влоши - направи бронхиолит, развива пневмония и е дихателна недостатъчност. От вчера сме в болницата, спала съм 2 часа с прекъсвания... Тази вечер пак ще е така - след малко има инхалация. Дано бебето се стабилизира. Вече е на един куп гадни лекарства, ама пък необходими. Днес е на кислород, което го подобрява се. Баткото ще полудее. Аз.. най-вероятно развивам нещо из белия дроб, но незнам кога и как ще видя повече. Доста притеснена за бебето и невероятно уморена. Дано батко слуша, макар че колко да слуша. Те белите го намират 😃

Кажете нещо хубаво Simple Smile

# 283
  • София
  • Мнения: 861
Мисис, кураж! И бронхеолита, и пневмонията ги минахме, но инхалациите много помагат, просто трябва ужасно много постоянство, което е трудно като се правят на 4 часа, детето пищи та се къса, а в стаята има и други деца. Пълна мъка. Но до седмица вече трябва да сте със сериозно подобрение :*

Иначе за яденето... Моята яде сама и пие от чаша без проблем вече. Пак е капризна, но поне е самостоятелна. И най-сетне се научи да пие от сламка.

С обличането сме на такова ниво, че може сама да си обуе гумените ботуши (достатъчно широки са) и да се съблече сама - но се облече, трудна работа...

С гърнето сме до задънена улица. Казва си, че ѝ се ака и го върши в гърнето поне това, но упорито си пишка в памперса. Даже от време на време идва да ми каже, че трябвало да ѝ го сменя и сама си носи нов. От яслата сега са забранили да слагаме бодита - искат само потници нагоре, и вече задължават да сме с долни гащи над памперса. Дано прогресират.

Иначе постоянно говори и пуска някакви странни лафове и думи, които не знам откъде е научила...

"Дари, какво рисуваш? Това слънце ли е?"
"Не. Бог."
........
*Мъчи се пет минути да отвори един маркер и не успява*
"Мама му старааа!"
........
Веднъж рева пет минути пред тоалетната, защото аз съм вътре и не я пускам и тя да влезе.
"Защо плачеш?"
"Искам мама".
"Е, нали съм тук."
"Мама ходи на работа. Мама ходи да пишка. Мама все няма..."


# 284
  • София
  • Мнения: 1 309
Innerlane Благодаря ти!

Пустите инхалации.. не ща да видя инхалатор вече, а сме в началото. Ще се мъча, голяма досада ми е. Поне сме сами в стая, което има плюсове.

Мама все я няма, а? 😂

От днес: схвана добре функцията на коша за боклук и го ползва абсолютно точно и по предназначение. Не съм говорила нищо. Само с наблюдение е. Голям кеф 😂

Бърбори и повтаря думи, но някои звуци не са му сила. Например "ч". Замества се с "т". Мечо звучи "Мето". 😂 Днес учихме разни думи и излезе едно такова: пампул 😂

Общи условия

Активация на акаунт