Частни училища - информативна тема 22

  • 50 612
  • 804
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 635
Интересно ми е - какво правят родителите, ако имат 2 деца в едно училище, което е в различни сгради. Ако ползват транспорт вероятно не е проблем, но ако сами се справят с превоза на децата сигурно е сложно.

Зависи колко са големи децата. От пети нагоре мисля, че могат да пътуват и сами с градския транспорт, ако се налага.

Миналата година ние бяхме с различно училище за каката и детска градина за малката - с две думи: мама е такси. Намерих работа на 6 часа, за да смогваме с возенето, за щастие хубава.

# 241
  • Мнения: X

Между другото Шалом затваря своя дом за възрасни хора. Наречен "Дома на родителя". В него живеят хора на възраст 90-95 години. Дома спира да функционира в края на февруари 2019. В момента дома е пълен с хора , няма свободни места. Моралната страна е друга бира.
В същата сграда от септември 2019 ще стартира училище. Дома се намира на ул. Кожух Планина. Има чудесен голям двор. По времето на соца е било детска градина. Безкрайно апетитно място в центъра на София.
Мястото е хубаво, наистина, но е в Лозенец. Не че нещо, просто уточнение. Добре де, Лозенец е част от центъра, нека е така  Simple Smile
Това сигурно ли е, че ще е в този дом? А къде ще идат възрастните хора, ясно ли е?

# 242
  • Мнения: 75
Моля Ви, не трийте постове и се опитвайте да отговаряте на такива като мен, които търсят информация сред многото дебати.
Нощи наред чета и се опитвам да разплета кой откъде и защо е доволен или не. Не познавам потребителите и се обърквам все повече сред нападки и намеци. Но точно критикувани постове дават някакви шансове да се промъкне и малко информация за хората изправени пред сериозния избор.
Бих се радвала да имах времето да декодирам къде се подвизават харпиите + зомбита, къде основната дейност е готвене за "Концертът", къде Тинкърбел е подготвила децата си за такъв успех на НВО....а пък ако някой се осмели да отговори искрено за Еспа, например, и то с актуална информация.... Някой се опита да попита съвсем наскоро за тях.

# 243
  • Мнения: 1 747
Понеже минах през абсолютно същото  в началото на годината, изчетох всички теми и останах с много въпроси, ти препоръчвам да питаш някой познат, ако имаш. Аз например търсех информация за Българско Школо. И тогава намерих само един потребител, който беше написал няколко смислени мнения. От сегашната си гледна точка, бих казала, че са доста адекватни.

# 244
  • София
  • Мнения: 6 749
Концертът е в Петър Берон. Там поне децата се готвят до припадък за 2-3 часов концерт в края на годината, с цел да се смаят родителите.

# 245
  • В офиса
  • Мнения: 4 038
...къде Тинкърбел е подготвила децата си за такъв успех на НВО.....
ЧОУ Св София. Само. Без допълнителни уроци.

# 246
  • София
  • Мнения: 2 128
За ЕСПА имам косвени впечатления от детето на позната. За мен се налага нечовешки начин децата да постигнат нещо преди физиологично да им е дошло времето за това. Например - изпит по четене в детската градина ( 4-5 години),учене на два чужди езика в начален курс, спортни занимания и изкуства, които докараха детето до пълен бърн аут преди да е навършило 10 години.

# 247
  • Мнения: X
Хахах, Фран ти беше, нали? Ще мирувам.

Да повторя.
Да, КОНЦЕРТЪТ е в ПБ, но подобно явление се наблюдава и в някои други училища.
И да, препирните са доста. Но и ако се постараете, можете да си съставите доста реалистично мнение за по-обсъжданите училища. ЕСПА и Школото се обсъждат сравнително рядко, но все пак има информация. Дори и аз съм писала за ЕСПА, след като ходих да ги проучвам.

# 248
  • Мнения: 310
За ЕСПА имам косвени впечатления от детето на позната. За мен се налага нечовешки начин децата да постигнат нещо преди физиологично да им е дошло времето за това. Например - изпит по четене в детската градина ( 4-5 години),учене на два чужди езика в начален курс, спортни занимания и изкуства, които докараха детето до пълен бърн аут преди да е навършило 10 години.
и аз съм писала преди за ЕСПА - не учат усиленно втори език. Спортни занимания и изкуства са доста харесвани от децата, няма как да се изморят от тези дейности. Програмата е разнообразна, но в никакъв случай не натоварва.

# 249
  • Мнения: 6
Да в Еспа е трудно

# 250
  • Мнения: 75
Благодаря!

# 251
  • София
  • Мнения: 676
Това, колко е трудно в едно училище, е изключително субективно! Те и в АК си мислят, че натовареането е огромо, обаче обективните критерии и най-вече крайните резултати, говорят друго...

# 252
  • София
  • Мнения: 16 220
Може ли и с факти? Кои точно крайни резултати?

# 253
  • Мнения: X
Здравейте, може ли повече яснота по въпроса - кое е трудно?
Благодаря

# 254
  • София
  • Мнения: 676
Може ли и с факти? Кои точно крайни резултати?



Например на SAT.
За мен е показателно, че има колежани, които се подготвят допълнително за този изпит във външни школи... Лично познавам такива!
А иначе резултатите на миналогодишния випуск са на сайта https://acs.bg/about-acs/school-profile/. За мен не са никак впечатляващи...

Общи условия

Активация на акаунт