Бъдещи десетокласници - 2019/2020

  • 51 562
  • 739
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 21 455
В девети клас се изучаваше значителна част от учебното съдържание за осми и основно образование се завършваше на практика в девети клас. Това по отношение основно на профилираните гимназии с ИИЧЕ. Редактирах си предходното мнение и добавих един стар учебен план, в който е посочен хорариумът за диплома.

# 586
  • Русе
  • Мнения: 11 921
Това не го знаех. Благодаря за анализа, Дидева. Така нещата изглеждат по-благонадеждни

# 587
  • София
  • Мнения: 13 206
Благодаря за всички разяснения. 🙂

# 588
# 589
  • Русе
  • Мнения: 11 921
Нали туй обсъждаме вече цяла страница, дан кажа 2 страници. Българските ясно, сега и чуждите университети нищим последно.

# 590
  • столицата
  • Мнения: 3 803
И както си твърдя от самото начало,  дипломата от 8-10клас няма да е без значение.
Сега остава да включат и резултатите от матурите от 10 клас под някаква форма😎

# 591
  • Русе
  • Мнения: 11 921
Сега остава да включат и резултатите от матурите от 10 клас под някаква форма😎
E колко оценки да има по БЕЛ.
И вземането на оценката от първия гимназиален етап е по-желание. Ако иска сигурно може да се яви на трета матура, както беше обявено

# 592
  • Мнения: 8 082
Днес ми попадна това във фейса... много ми беше тематично, след като се опитвах да налея на Калоян в главата разглеждане на 8 случая при неравенство с по две скобки с х и в числител и в знаменател Smiling Imp (според мен вдена до произведение/частно с до 3 израза от първа степен... четвъртия израз му дойде в повече Scream)

# 593
  • Русе
  • Мнения: 11 921
 При нас това представлява ученето по история. Само че океанът е представата на техния преподавател за това кое трябва да знаят, а реката учебния план. Тамън се ровихме двамцата да търсим информация за преврата на Лютвиц. Обикновено намирам информация в специализирани публикации по история или по ангилйските и немски сайтове. На последното контролно - среден успех на класа 2.95. На випуска 3.25. От 104 има 17 с оценка различна от 2 и 3. Учим и двамата ровим през ден поне по час по история, а за контролното учихме дружно три дена.

# 594
  • Русе
  • Мнения: 11 921
Аз пореден пост, ама понеже сега се сетих. Peneva вий нали сте езикова. Що така ви мъчат и вас с математиката с толкоз много скоба и знаменател. За това контролно събрах бая задачи и решава здраво, ама май нямах със скоба в скоба. Добре че не е дала.

# 595
  • Мнения: 8 082
В ЕГ е, да, ноооо.... задачите не са скоба в скоба, а са с така подбрани числа, че като се докараш до неравенството с 0 да не можеш нищичко да съкратиш и резултата е (х- нещо си с корен)*(х- друго нещо с корен)/((х-.в.в.)*(х-.а.а.))>0

под "нещо си с корен" разбирай например (-3+-sqrt(109))/2 които трябва да позиционираш някак си на цифровата ос спрямо 2 и 5...
Айде, в примера с sqrt( 8 ) можеш да се сетиш, че е някъде над 2,5 и под 3 и можеш да се наместиш спрямо 1 и 6, ама с това sqrt(109) на контролно... (аз като видна лисица, прецених, че ако 1/3 се замени с 1/4 в условието, то става перфектно, съкращават се там едните числител и знаменател, но трябва да съобразиш ДО и да "прескочиш" една тройка в отговора с областите...)
Но след "Самостоятелната работа" в час, която ми прати снимана, с 3 от 4 геометрични задачи с лееееко пообъркани условия с разменени букви на дадени отсечки или в отношенията... нищо не може да ме учуди Smiling Imp

# 596
  • Русе
  • Мнения: 11 921
 Аууу. Аз се оплаквам от нашата по математика. Тя е направо ангел с нейните задачи. Не знам защо се напъват толкоз. Целта е да овладеят възможно най-много правила и форми и да ги ползват с лекота и разбиране цял живот дет се вика. Има време за анализи на информация , след някакво помъдряване, повечко опит. Аз за приемния си изпит в унито не съм решавала толкоз задача.

# 597
  • Мнения: 855
Не съм влизала и писала отнавна, но темата за дипломите им ми попадна в новините и реших да видя какво сте дискутирали.
При нас животът си тече, времето се постопли и почнаха да се шляят по улиците. Той получи медал от представянията си по математика и сега с него ляга, с него става - закачил го е над леглото си. Почна да се ориентира и какво иска да следва и с какво да се занимава. Медицината абсолютно отпада като вариант, но за сметка на това се засили интереса му към ИТ. За това да учи в София или чужбина директно отсече абсурд, но пък се замисли за дистанционни програми.

# 598
  • Русе
  • Мнения: 11 921
 Да побутна темата. Чудо. Моето дете си купи книга само. И започна да чете. Темата малко ме изнервя, защото напоследък си пада по арабска култура и арабски пейзажи. Само повтарям - пустиня, лош климат, нетолерантност и религиозен фанатизъм.
 
  Тези дни му казах, че се тревожа за последните контролни. А той ме успокояваше - "Отпусни се на течението на живота. Не си напрягай мозъка. Дръж го да е свеж, когато трябва да се използва за нещо сериозно."

# 599
  • Мнения: 8 082
Тия деца Smiling Imp Моя беше с "Мамо, не се изнервяй и не викай! Уморяваш се! Ей сега ще седнем да гледаме мача и всичко е 6!"

Снощи решавам да го поовикам малко, докато ходи между стаята си и банята, няма кога по друго време да го сгащя! Викам си аз, викам... как цяла ваканция една задача не е решил, едни учебник не е отворил (беше си вкъщи ден и половина ваканция, двете половинки от дни спа, едната половинка ходи на мач... да рита Simple Smile)... и днес получавам снимка по месинджъра - "Нали не уча!?!" - контролно по физика (задачи на английски с решения) - 6=, написано на 2/3 страница, стъпващо върху задачите! След час нова снимка с коментар "И ся к'во ша каеш!?!" - тест по английски аналогичен случай! Ей на това му викам аз да не мога да уцеля момента Imp като има двойка по испански, не съм го овикала предварително, вечерта се прибрах късно, не можа да го отнесе и... мина ми... Като имаше тройка по химия, не издържах, държах конско по телефона! Ама не е същото! Таман съм си свършила работата с качествено дуднене и... "затапка"! Ама мисля си аз да викам по-често, на късмет ще да е Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт