Бримките броим, за зимата се готвим. Плетаческа тема № 97

  • 55 844
  • 766
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 438
Подхванах една кукла за дъщерята. Обаче трябва от някъде да взема очи. Имаме и един малък господин в къщи, който може да ги отскубне, ако са лепящи се и да ги глътне (почти на 2 г. е, обаче всичко завира в устата). Гледах на някакви чуждестранни сайтова очички с винт чета. Дали и тук се намират такива? С какво да я напълня?

# 556
# 557
  • Мнения: 448
Здравейте, момичета! Отдавно не съм писала тук. Виждам че сте добре, плетете и обсъждате, браво!
Пуловери тип лопопейса се поетат отгоре на принцип кръгла кокетка.
Росток - това е разликата между задната част на пуловера и предната, росток задължително се плете, без него пуловер ще тръгва назад, дори на бебета. Величината на росток зависи от размера на човека, аз за себе си правя от 3 до 5 см, зависи от модела. Също има азиатски росток, когато след готов реглан отделяте ръкави и преди да плетете по кгръг тялото плете отделно няколко см само гръб.
Это например тази моята блуза комбенирах два вида росток, за ла не чупя много рисунка в кокетка от горе имах някъде 2-3 см и азиатски росток някъде 2см




И дополнително за преждата, от магазин на Галина, мохер Collaro, много доволна мека е, и тази блуза тежи само 100 гр.

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 07:58 от anji75

# 558
  • Мнения: 4 208


Някаква схема или описание на този модел да сте виждали?

# 559
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Разкошна е!

# 560
  • Балчик
  • Мнения: 737
Здравейте, момичета, преди време писах тук за помощ и съдействие за лодка деколте. Получих много умен и рационален съвет. Благодаря много. Сега представям пред вас вече готовият пуловер и съм и доволна и щастлива най-вече , че пуловера се хареса и ще се носи с удоволствие. Имам грешки видими са , поне за мен, но радостта в очите на доволното девойче ми стига!

# 561
  • Мнения: 6 880
AVA ROSE, много хубав е станал пуловерът.
Би ли споделила как го оплете и какъв беше рационалният съвет.

# 562
  • Балчик
  • Мнения: 737
AVA ROSE, много хубав е станал пуловерът.
Би ли споделила как го оплете и какъв беше рационалният съвет.
Благодаря на всички, че сте оценили пуловера. Доста труд хвърлих , бих казала, че това ми е най-дълго плетеният ми пуловер, почти два месеца работа, но имам семейство, работя и т.н., знаете как е със свободното време. Плетох го на части, отначало исках да го правя реглан от горе, но не успях да се сработя с реглана и англ. ластик и така се наложи на части, преждата е тънка на Ализе дива със силки ефект и преди съм работела с тази прежда и мисля, че се получават сполучливи плетива. Обръч № 2 използвах, понатежава самото плетиво но и доста прежда глътна, почти 700 грама, аз се учудех,  защото девойчето наистина е много слабичко, но явно, че плетката гълта повечко. Грешките ми бяха най-вече при формирането на предницата , при скъсените редове не кръстосвах бримките и така се получиха дупки, които се опитах да затворя от вътрешна срана с наплитане на една кука,  скриха се но все пак си личи.  Съвета беше за лодка-деколте, аз нямах никаква идея , как да го направя, и тук съвета беше да правя т.н. къси редове, т.е. не довършвам самият ред и от двете страни симетрично, започвайки от вън на вътре, така получих хубавият овал на лодката. Даже и не бях се сетила за този начин, въпреки че съм го ползвала , преди време бях плела топка-кресло-пуф с текстилна прежда и ползвах точно този начин да направя овално плетивото.  Добре , че ви има!

# 563
  • Мнения: 6 880
Благодаря!
А ръкавите как ги прикачи? Свива ли бримки?

Бях писала за скъсените редове ( за пуловер без ръбове) да се види кой от начините е най-добър за дадената прежда, че има няколко начина на завъртане.

За реглан с английски ластик и аз съм си мислила. от бриош зная, че при англ. ластик, като наддаваш или свиваш, го правиш с 2 реда, за да се запази шарката на ластика. Вероятно и при реглана трябва така - както при бриош.

# 564
  • Балчик
  • Мнения: 737
Благодаря!
А ръкавите как ги прикачи? Свива ли бримки?

Бях писала за скъсените редове ( за пуловер без ръбове) да се види кой от начините е най-добър за дадената прежда, че има няколко начина на завъртане.

За реглан с английски ластик и аз съм си мислила. от бриош зная, че при англ. ластик, като наддаваш или свиваш, го правиш с 2 реда, за да се запази шарката на ластика. Вероятно и при реглана трябва така - както при бриош.
И с ръкавите доста си поиграх, накрая ги прикачих на шевна машина, много по-изчистено се получи.Бримки не съм свивала. Реглана и английският ластик изобщо не си паснаха, поне при моя опит,  много трудно ми се стори и честно казано не рентабилно. Интересно е това с 2 реда, ще опитам.

# 565
  • Мнения: 6 880
Трябват 2 реда, за да се получат лицев и опаков. Виж тук как правят наддавките:
https://www.youtube.com/watch?v=q1FTIOI_39Q

# 566
  • Мнения: 978
Higher-up[\b] сподели готовия резултат, моля. От много време искам да оплета някаква играчка на малката, но все не смея, виждат ми се много трудни.

С настъпването на по-студените дни започнах по-интензивно с плетивата, за да съм спокойна, че ще са готови до коледните празници Kissing Face

Наред с тях обаче ме осени мисълта да оплета поличка за малката, измислих си модела, но се обръщам към вас с една питанка:

https://youtu.be/6VYggVCNVSk

Къде мога да намеря такъв тип ластик и изобщо под какво наименование е известно? В няколко клипчета видях, че са различни ширини и се продават вероятно на линеен метър.

# 567
  • София
  • Мнения: 438
И аз нямам търпение да се похваля с готовата кукла. Обаче ми свърши преждата на второто стъпало... Сега имам да чакам доставка. Иначе другите части на къдрокоска са готови. От къдриците се опасявам, че главата ще клюма. Не знам дали да не я укрепя с нещо отвътре. Ето ги частите:

# 568
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
ролка за коса?
ще може да я извива, няма да е тежка... Simple Smile



мспасов, не съм виждала такива ластици на метър, но в левчетата има ленти за глава.
не знам колко е голямо детето, но за бебе става с една лента, за по-голямо може би може да се наставят....

Flushed

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 13:23 от st. Dobri

# 569
  • Мнения: 978
St. Dobri благодаря. В крайна сметка май наистина ще направя така.

Общи условия

Активация на акаунт