Какво да си купя с 200 лв?

  • 6 113
  • 47
  •   1
Отговори
 Ей, момичета сигурно ще ви се стори странно - но не мога да похарча 200 лв Embarassed

говоря за еднократната помощ за новороденото ни момиченце - дайте ми идея какво да купя с тези пари, така че хем да е в полза на детето, хем да има стойност след време  newsm78
с една дума да не е нещо, което след време ще изхварля и няма даже да се сещам какво съм направила с тях....
Вие какво си купихте???
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 616
Каквото и да купиш с тези пари, си заслужава, щом е за детето ти. Не мисли дали ще го хвърлиш после или не - просто вземи това, от което бебето ти има нужда. На първо време се сещам за количка или легълце.

# 2
имаме си и количка /даже две/ и легълце , и столче за хранене, както и столче за кола...с една дума всичко, което е по - необходимо за момента а Криска е едва на 51 дни

# 3
  • София
  • Мнения: 6 803
Аз май си накупих дрехи за себе си,взех парите доста късно, май на 10тия месец и вече бях отслабнала значително,та реших да се възнаградя  Laughing.

# 4
  • Мнения: 1 462
Ами след като не знаеш за какво да ги похарчиш, просто ги задели настрана за момента, в който ще ти потрябват за детето.

# 5
  • Мнения: 1 616
Сетих се още нещо - най-отгоре на страницата има линк към магазин "Данет". Влез и поразгледай - със сигурност ще намериш за какво да си похарчиш парите! Wink

# 6
  • Мнения: 282
Каквото и да купиш с парите,съм сигурна,че ще ти е от полза.Ако не можеш да измислиш ги задели настрани за времето в което ще ти потрябват било за проходилка,люлка,шезлонг,кошара и др.необходими неща. Party

# 7
  • Мнения: 36
Щом детето ти има всичко необходимо за момента на мен ми се струва за по-рационално  да заделиш парите. Утре когато изникне нещо необходимо за детето, тога отиди и го купи. Тези пари ще се наместат така или иначе, но по-добре не бързай. Поизчакай, все пак и в по-късен етап ще се наложи да му купиш нещо.

# 8
  • Мнения: 5 877
Не е нужно да ги харчиш за нещо конкретно.
Ами след като не знаеш за какво да ги похарчиш, просто ги задели настрана за момента, в който ще ти потрябват за детето.

# 9
  • Мнения: 3 457
купи и акумулаторна количка-е ще трябва да додадеш някои лев Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 101
 newsm78 newsm78 А защо трябва да ги харчи на всяка цена? Необходимо ли е?

Не казвам да ги трупа като Скруч, но е добре за има и нещо заделено, за непредвидени ситуации.
Аз бих направил така.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 867
ако наистина тези пари са ти в повече, т.е. няма конкретна нужда, която да покриеш с тях, а и не очакваш да се появи такава, която да не можеш да покриеш с редовния си доход, отидете заедно някъде за 2-3 дни.
200 лева могат да платят едно прилично пътуване за уикенда и да ви създадат още приятни спомени.

# 12
ами да ви кажа моята майка си е купила шевна машина, която и до ден днешен ползва...а аз обичам да шия...може да ви звучи смешно ама представяте ли си да си купя чаши и детето ми един ден да стане "алкохолик"... 

# 13
  • Мнения: 4 068
Аз с моите 200 лева купих активна гимнастика, шезлон, играчка за креватче, столче за кола и....май това е. Не съм купувала от най-скъпите неща та ми стигна тази сума.

# 14
  • Мнения: 920
Красиво бижу.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Щом е момиченце можеш да му купиш златно синджирче с медалионче с ваши снимки- твоя и на баща му. Малко като по латино сериалите, но пък ще му остане за спомен за цял живот. Или обеци , ако смятате да му дупчите ушите. Все ще ти хрумне нещо. newsm78

# 16
  • Мнения: 5 228
Ами след като не знаеш за какво да ги похарчиш, просто ги задели настрана за момента, в който ще ти потрябват за детето.

 Peace

# 17
  • Мнения: 1 547
Хм. За мен 100 и за бебе 100. Грубо, разбира се. Не помня вече какво купих, но се поглезих и аз, и напазарувах за бебе. Така, мисля, е справедливо. А и хич не обичам да кътам в буркани. Имам непреодолими разстояния между пръстите  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 226
аз си купих доста неща Flutter

# 19
  • София
  • Мнения: 6 365
както разбирам, искаш да купиш нещо, което хем да е за детето, хем да е трайно и да има функция на спомен.
предложение - купи му една златна паричка. не видях в кой град си, но клоновете на БНБ и някои други банки продават юбилейни златни монетки, мисля, че за най-малките ще стигнат 200 лева.

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
аз ако имам сега 200 излишни пари, ще си купя машина за пуканки, машина за сладолед и кана Брита. А ако останат и машина за хляб  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 179
Аз бих  купила фотоапарат,но то е защото нямаме.

# 22
  • Мнения: 1 761
Аз бих направила на детето спестовен влог.В крайна сметка нали тези пари са за бебето,ако за момента няма нужда от нещо, със сигурност с порастването ще се появи нещо,за което може родителите да не са в състояние да реагират-колело,китара,някакъв курс.Не е здължително като имаш пари да ги похарчиш.

# 23
  • Мнения: 1 881
Срам ме е да кажа, но аз с голяма част от тези парички купих парфюми на мен и на таткото Embarassed

Ами детето си имаше всичко към момента ......и реших, че е разумно Blush

# 24
  • София
  • Мнения: 2 901
Явно не е трябвало да пускам предишния си постинг, та ми се скапа нета, но ще опитам да съм по-мека този път и дано мине:

Нормално е да си имате всичко до момента на получаването на тези пари и да не разчитате на тях. Задължително ли трябва да ги похарчиш? Това не са пари, които баба или дядо е дал, за да купите нещо на детето и трябва после да се отчетете като кажете "креватчето го купихме от ваше име"!

Но чак пък да се чудим как да ги похарчим! Ми, сложи ги в портмонето си и когато следващия път пазаруваш памперси и бодита за бебето, извади от тях. Повярвай ми, бързо ще свършат!

Или пък потърси в нета идеи за подаръци с по-голяма трайност и когато детето ти стане на възраст позволяваща обратна връзка, му кажи "Това, мами, ти е от Държавата!"  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 7 474
Остави ги докато ти потрябва нещо! Peace

# 26
  • Мнения: X
Да, идеята за влог на името на детето е хубава. Вече доста банки предлагат добри условия за тези влогове. Можеш да разпространиш номера на сметката между близки и роднини - така като се чудят какво да му купят по някой повод, могат да използват и тази опция - превод на парички на името на детето. Можеш например да направиш така, че от заплатата на таткото или твоята да се превеждат всеки месец автоматично някаква сума в детския влог.
Капка по капка...

# 27
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз бих купила бебефон, удобен е ако ходите някъде или пък имате гости, също и стерилизатор. Може да не са чистак нови, а втора употреба. Специално за мен това са много необходими неща, аз лично не съм имала! Ако не е наложително да ги харчиш обаче наистина недей!

# 28
Здрасти бандата! Аз съм таткото! Онзи от медалиончето! Абе чета ама нема нищо което да ми хареса... Айде да подскажа пък вие може да навиете жена ми да го купи... Прилагам количествено-стойностна сметка:
1. тапицерия за колата 1 бр. -  30 лв
2. халогени за колата    1.бр. -  30 лв
3. мп3 за колата             1 бр. - 140 лв
                                        сума    200 лв
Така и за детето ще има..... газарийки!
А сега сериозно - абе жена дай да купим нещо с тия 200 лв за кухнята - маса и три стола.
Лек ден Снежка и друг път си излизай от профилите, че да не направим смяна на медалиончетата... Laughing

# 29
  • Мнения: 9 990
 Laughingда ви имам сметките за халогените...гЪзарийка....

# 30
Явно не е трябвало да пускам предишния си постинг, та ми се скапа нета, но ще опитам да съм по-мека този път и дано мине:

Нормално е да си имате всичко до момента на получаването на тези пари и да не разчитате на тях. Задължително ли трябва да ги похарчиш? Това не са пари, които баба или дядо е дал, за да купите нещо на детето и трябва после да се отчетете като кажете "креватчето го купихме от ваше име"!

Но чак пък да се чудим как да ги похарчим! Ми, сложи ги в портмонето си и когато следващия път пазаруваш памперси и бодита за бебето, извади от тях. Повярвай ми, бързо ще свършат!

Или пък потърси в нета идеи за подаръци с по-голяма трайност и когато детето ти стане на възраст позволяваща обратна връзка, му кажи "Това, мами, ти е от Държавата!"  Mr. Green
Пак съм съпругар ама нека отговоря на Валентина! Вале тези пари са за детето - разбираш ли? Предния път жена ми си сложи 300 лв в портфейла и пак ги похарчи. Не е въпроса да се похарчат, а да се похарчат за детето, за нещо което то ще има като спомен, а не нещо за дупето му. И да ти кажа - задължително е  да ги похарчим! Икономиката не търпи пари в брой стоящи настрана.. абе всъщност какво ти обяснявам всичко е въпрос на усещана - баби ми викаше аз съм си драла г.... за тези пари - макар да звучи и грубо, така че прави си каквото искаш, а ние ще ги похарчим за детето или за колата - и двете са ми еднакво скъпи

# 31
  • Мнения: 5 577
Срам ме е да кажа, но аз с голяма част от тези парички купих парфюми на мен и на таткото Embarassed

Ами детето си имаше всичко към момента ......и реших, че е разумно Blush

Аз с надбавките (е*авките) си пия Мартини - тамън една бутилка.  Blush

# 32
  • Мнения: 9 990
Това е супер...дете=кола Laughing Moneyйееее, гЪзарийкаааа.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 423
детето или за колата - и двете са ми еднакво скъпи
- това го чувам за първи път, но...човек се учи докато е жив! Shocked

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
а ние ще ги похарчим за детето или за колата - и двете са ми еднакво скъпи

 #Crazy

думи нямам ...

# 35
  • Мнения: 9 990
Но иначе искат за детето де...да ги похарчат..... PartyЧовекът искал халогени, ама чак сега разбираме-толкова страници предложения за детето...ми да си взимат халогени и да се приключи викам аз. PeaceТова сериозно, не се заяждам...

# 36
  • София
  • Мнения: 6 365
Но иначе искат за детето де...да ги похарчат..... PartyЧовекът искал халогени, ама чак сега разбираме-толкова страници предложения за детето...ми да си взимат халогени и да се приключи викам аз. PeaceТова сериозно, не се заяждам...

е ти не сфана ли, че те халогените пак са за детето, един вид. човеко добре го беше извъртел, направо решава логиката.

# 37
  • Мнения: 9 990
Ми аз тогава-от трите версии за "детето" предлагам халогените-поне в мъгла ще виждат пътя...дет се вика...а тапицерията може да бъде оповръщана....за зян само ще дойде-много бързо ще даде фира де... Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 006
Ако не ви трябват парите-дайте ги в някой дом, така поне ще сте сигурни, че няма да ги похарчите за излишни неща.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Ако наистина много се чудиш за какво да ги похарчиш-направете спестовен влог. Така хем паричките ще са заделени, хем ще има и някаква лихвичка. Може да ги изтеглите някой ден за абитуриентския бал например, или за учение. Не че ще стигнат, но все ще е нещо.

# 40
  • Мнения: 2 047
    Аз пък се замислих - на никой ли тук не му е хрумвала идеята да купи някакъв спомен за детето си с тези пари?  Mr. Green

# 41
мили мамчета,
благодаря на тези от вас, които взеха присърце въпроса ми и се опитват да помогнат - вероятно ще се спрем на златно бижу или мебел за детската стая /като скрин от масивно дърво или нещо подобно - дълготрайно и по - скъпо/ Thinking
но ако ви хрумне още нещо - аз съм насреща и приемам идеи!

а който не е разбрал още - това за колата беше майтап - ако щяхме да ги харчим за нея/колата/ - изобщо нямаше да пусна темата.....

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз мисля, че едно подаръче за теб самата няма да ти е излишно. Козметика, бельо (Триумф), а защо не и една отморяваща почивка за ден, два някъде...

# 43
  • Мнения: 2 000
С първата еднократна помощ купихме телевизор за кухнята, а за второто дете още не са ми ги превели, но мислим като правим ремонт на детската стая да купим някаква мебел за децата.

# 44
  • Мнения: 7 114
Ако не ви трябват парите-дайте ги в някой дом, така поне ще сте сигурни, че няма да ги похарчите за излишни неща.
  newsm10.

# 45
  • Мнения: 3 457
...вероятно ще се спрем на златно бижу или мебел за детската стая /като скрин от масивно дърво или нещо подобно - дълготрайно и по - скъпо/ Thinking
...


da ти кажа ли 4е за скрин от масивно дърво няма  да ти стигнат Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 742
само да ви кажа, че взехме паричките и си купихме кухненска маса с четири стола:на първо време за нас..после за детето..  Joy

# 47
  • Мнения: 3 457
mnogo dobre ste naprawili Peace

Общи условия

Активация на акаунт