А вашето бебе от кога сяда?

  • 1 525
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Почнах да му разрешавам да сяда след като навърши 6 месеца.Иначе мерак имаше още от 4-тия Hug
Никол е права за месеците,сигурно се бъркаш от бременноста,тогава месеците се смятаха по твоя начин

# 16
  • Мнения: 4 621
На 6 месеца седеше Peace

# 17
  • Мнения: 2 910
От 5м. започнах да я подпирам за малко с възглавници, а от 6-тия месец сядаше стабилно.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 121
...
Лентичката ли не ти е вярна Показва 5.5 месеца  Thinking
Вярна е! Преполовява 6-ти месец, т.е. направи 5 и сега е по средата 6-ти (което би трябвало да значи същото Simple Smile )

Ок, но имай предвид, че нашите отговори са за навършени месеци, като казваме 6-ти, значи 6-ти навършен, а не 5-ти навършен.

така е. говорим си за навършениWink
аз не съм го подпирала въпреки големия му мерак. сам седна за първи път в количката на 6 месеца и 1 седмица. Вече седи където и когато си иска без помощ, съвсем стабилно, сега става на крачета като се държи за предмети или човек - и това сам го прави без да съм го поддтиквала и помагала - та според мен децата си знаят кога са готови. като назрее момента нещата си стават Wink


# 19
  • Мнения: 83
Simple Smile Е то е ясно, че става въпрос за навършени месеци в отговорите. Аз просто написах, че е преполовил 6-ти, за да стане уж по-ясна точната му възраст.
А иначе месеците са си месеци, без значение дали смяташ бременност или нещо друго.

# 20
  • Мнения: 1 860
 Е не е точно така. Все едно като те питат на колко години си да казваш на 21, а не на 20. Peace При бебчетата обикновенно е доста важно, защото тяхното развитие е по дни и месеци. Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 44 121
в смисъл - всички тук говорят във всички теми за възръст както показва лентичката - като кажеш 6-ти и се разбира 6 навършен - 7ми започнат;)

# 22
  • Мнения: 83
Аз не съм казала, че е на 6, а че е преполовил 6-ти месец. Има разлика.

Между другото, темата е за сядането.  bouquet

# 23
  • Мнения: 680
от 6мес. и половина ,а стабилно някъде около 7-мия мес.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 390
Между другото, темата е за сядането.  bouquet
Peace

# 25
  • Мнения: 5 299
Викториа правеше опити да се надига в шезлонга на 5.5 м. Пак тогава започнах да я слагам на 1вото ниво в количката(полуседнала), на 7 стоеше стабилно седнала.

# 26
  • Мнения: 75
Да, вече можеш да го слагаш седнал, особено ако иска той самият.

# 27
  • Мнения: 3 760
Не съм съгласна с повечето мнение. Детето се слага седнало (за по няколко минути само!) след навършване на 6 месеца! Това е мнението на ортопедите.

# 28
  • Мнения: 292
От седмия месец.

# 29
  • Мнения: 1 555
Благодаря на всички!  bouquet Hug  bouquet

Лентичката ли не ти е вярна Показва 5.5 месеца  Thinking
Вярна е! Преполовява 6-ти месец, т.е. направи 5 и сега е по средата 6-ти (което би трябвало да значи същото Simple Smile )
Извинявай, но смятам че не се брои така ! Вие сте на 5м и половина и още нямате 6 навършени ! А за сядането моят син седна сам на 6 навършени месеца, знам че не е хубаво да насилваш детето да седи, но ако си решила все пак слагай го по 5-10 мин максимално !

Общи условия

Активация на акаунт