За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 71

  • 25 979
  • 774
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 18 703
Аз като й говоря с твърд тон седи и мирува,не се върти.

# 241
  • София
  • Мнения: 2 569
Моя във ваната взе много да шава и се обръща на една страна, така пък водата му влиза в ушичките. Като сменям памперса също, но повивалникът от двете страни е повдигнат доста и няма къде да бяга. Вчера така се беше захванал за решетките на кошарата и напъва ли напъва да се претърколи долу и с дяволита усмивка ме гледа през решетките. Само да са ни здрави Simple Smile

# 242
  • Мнения: 245
Здравейте, някои смесвал ли е Нан 1 с фризовом?

# 243
  • Мнения: 293
Кърпичките са интересно забавление,особено когато се открие,че капачето може да се отваря и кърпичките да се вадят😂 прежалвам 5-6 кърпички,които после събирам из леглото и набутвам вътре,но няма начин иначе....😁 напоследък му е интетесна кутийката от нурофен...оставила съм една празна и е голяма занимавка докато се отвори,после се вади лъжичка,листовка и обличането е готово😁

# 244
  • Мнения: 204
Като запаля ароматна свещ, винаги се заглежда в пламъка. При нас помага, когато реве, почти винаги спира, що пък да не става и при смяната на памперса. Опитайте... Аз влизам да се похваля - яде, бре, яде! Вече от три дни отваря устата. Кефи се на моркова! Стигнахме до към 80 грама, а захранвам от 9 дни. И имам едно питане: какво препоръчвате да си взема - кошара за игра или постелка? 🤔

# 245
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
За мен и кошарата и постелката са излишни покупки. Имам кошара от каката. Нито тя седеше в нея, нито малчо. Като пропълзят не им харесват ограниченията.

# 246
  • Мнения: 204
Хм, не ми се иска направо на паркета да я пускам. Тя още не пълзи, дори не седи, пък и имам куче. Досега играехме на спалнята, но вече доста мръдка.

# 247
  • Мнения: 9 196
Като запаля ароматна свещ, винаги се заглежда в пламъка. При нас помага, когато реве, почти винаги спира, що пък да не става и при смяната на памперса. Опитайте... Аз влизам да се похваля - яде, бре, яде! Вече от три дни отваря устата. Кефи се на моркова! Стигнахме до към 80 грама, а захранвам от 9 дни. И имам едно питане: какво препоръчвате да си взема - кошара за игра или постелка? 🤔

Както казва свекърва ми - децата са, като пеперудите ... като видят светлина и млъкват. Joy
Явно е попадала на някакви кресливи пеперуди през живота си ...

# 248
  • Мнения: 7 776
О, запалена свещ. Ще си сложи ръката в свещта. Вчера тръгна да опитва от една саксия пръстта. Абсурд просто. Това мойто диване всичка пипа и опитва. Много бързо й омръзнаха всички неща в органайзера. Ще пробвам с някаква кутийка от лекарства. Но борбата за слагане на памперс предполагам ще е също тъй жестока 😂

# 249
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Lol  може да не ти се иска, но ше стане. Сложи килими или си купи постелка, но в един момент ще е на паркета.

# 250
  • Мнения: 7 776
Хм, не ми се иска направо на паркета да я пускам. Тя още не пълзи, дори не седи, пък и имам куче. Досега играехме на спалнята, но вече доста мръдка.
Просто ограничи кучето, не го пускай в стаята, където е бебето и готово. Аз имам две и в момента съм им забранила достъпа до беба, малко като порастне и е по-осъзната ще играят. Каквото и да постелиш, пропълзи ли, ще иде на паркета и къде ли не другаде.

# 251
  • Мнения: X
Хм, не ми се иска направо на паркета да я пускам. Тя още не пълзи, дори не седи, пък и имам куче. Досега играехме на спалнята, но вече доста мръдка.
Просто ограничи кучето, не го пускай в стаята, където е бебето и готово. Аз имам две и в момента съм им забранила достъпа до беба, малко като порастне и е по-осъзната ще играят. Каквото и да постелиш, пропълзи ли, ще иде на паркета и къде ли не другаде.

Моята има постелка огромен килим в средата на хола, че да може да вижда всичко и всички наоколо и пак ми се навира в краката, когато правя нещо в кухнята, където са плочки...

# 252
  • Мнения: 1 050
Здравейте, имате ли впечатление от това столче за хранене, може да се раздели на маса със столче като порасне детето. Видях мненията за столчето на ИКеа няколко страници назад, то ми се вижда леко, дали е стабилно?

# 253
  • Мнения: 7 776
Стабилно е, да. За мен е плюс, че е леко. Мога да го преместя с все детето и да почистя под него. И да го пренеса където искам. Ако бебето реши да става и не го наблюдаваш, може да падне от всеки стол според мен.
Този на Буба ми изглежда ужас за чистене.
Ама зависи какво е важно за теб. Аз искам бързо чистене, столът да се прилепва плътно и до масата без табла. Да се разглабя лесно и пренася лесно. Е и цената е важна 😉

# 254
  • Мнения: 1 238
Момичета, пак съм аз с въпрос. Бебето ми е точно на 2 месеца и 12 дена и днес отидохме да й пуснем контролна ПКК и билирубин заради кърмаческата й жълтеница и всичко е точно с изключение на тромбоцитите, които са завишени 900 при норма 666. За втори път ни се случва подобно нещо!!! Началото на октомври й пускаха ПКК и бяха завишени пак 850 и след седмица й взеха контролна ПКК, но не от пета , а от вена и бяха 230 тромбоцитите, напълно в референтините. Защо се получава сега пак така високи тромбоцити от нищото? Да не би да е защото се взима от петата кръвта и като се стиска да се сгъстява и глупавият брояч да не отчита нещо. Наистина не разбирам. Ще питам разбира се педиатърката, ама за 2 път се случва. Хемоглобинът е 114 при референтни от 90 до 140. Има и висока утайка СУЕ 43. Нито е болна, нито нищо

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 14:41 от dolca.callejo

Общи условия

Активация на акаунт