Бързи здравословни въпроси и отговори – 17

  • 31 193
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Близко съм
  • Мнения: 815
Не, но снощи например умишлено изпих 750 мл вода и днес пак същото тъмна е до билков чай.

# 706
  • Мнения: 47 888
Пусни една бърза урина, може и не сутрешна. Може да е от витамини, лекарства, храни. Но може и да е от черен дроб- ако е засегнат, урината става като бира, а изпражненията светли.  Урината ще покаже. Започни с това. Не е скъпа, няколко лева е, и става бързо

# 707
  • София
  • Мнения: 3 412
Ееее чакай малко то с вълшебната пръчица не става и не трябва да изпиеш водата почти на веднъж защото ще ти стане дискомфортно. Вземи 2л шише и през час време пии по 1 чаша и след 2 -3 дни урината ти ще добие по блед цвят след още няколко дни ще е леко жълта, но това трябва да ти стане навик с водата за твое добро е. Всички органи се нуждаят от вода за да функционират правилно. Аз преди 5г. точно като теб от обезводняване ме вкараха в болница и ме удари в бъбреците те си били все сухи, накараха ми се добре как съм се подредила и ела да видиш от тогава всеки ден 1,5-2л на ден и нямам проблем с нищо.

# 708
  • Близко съм
  • Мнения: 815
Да ще последвам съветите ви. А иначе урина в лаборатория или при личния ? В Бодимед ако ида какво да кажа само изследване на урина?

# 709
  • Мнения: 47 888
Да, само урина
Няколко лева е

# 710
  • Близко съм
  • Мнения: 815
казвам стерилна урина и предварително да се изчишкам в нас? Защото имам такова стерилно контейнерче от личния лекар

# 711
  • Мнения: 47 888
Общо химично изследване и седимент 4 ЛЕВА- тази може и сега да дадеш, на място или от дома ( до 2 часа). Това ще ти покаже  има ли отклонения в черен дроб, бъбреци и т.н. най-общо, или си само обезводнена
Щом искаш, може и стерилна урина- Урокултура (стерилна урина) 10 лева
https://bodimed.com/bg/%D0%B8%D0%B7%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B … 0%BC%D0%B5%D0%B4/ За нея- сутринта, след измиване, пишкане малко извън контейнера и носене- до 2 часа след взимане. Това показва има ли бактерии. Ти едва ли имаш бактерии, струва ми се излишно


# 712
  • Мнения: 5 813
А ако пуснеш стерилна урина, това покрива ли и показателите, които се изследват при обикновената? Или става въпрос за 2 отделни изследвания, с различно предназначение?

Малко глупав въпрос... Blush

# 713
  • Мнения: 47 888
Трябва да се пита в лабораторията, но според мен не.

# 714
  • Мнения: 5 813
И аз мисля, че са различни неща, но ми беше любопитно дали, ако дадеш стерилна урина, могат да я изследват не само за наличието на бактерии, но да проведат и всички останали тестове - общо химично изследване и седимент, както ти спомена. Един вид, да си спестиш даването на 2 отделни проби, ако ти се налага да пускаш както стерилна, така и обикновена урина.

Ще питам следващия път, като посетя лаборатория. Peace

# 715
  • Мнения: 1 134
На дъщеря ми сме давали една проба урина и за стерилна, и за обикновена 🤗

# 716
  • Мнения: 47 888
А, това може, да Simple Smile Както с кръвта- бодат те веднъж и точат за кавото там искаш. Но иначе изследванията са различни и плащаш няколко неща Simple Smile

# 717
  • Мнения: 262
Тъмната урина може да се дължи на обезводняване, но може да е признак на проблеми с бъбреците или черния дроб. Консултирайте се с личния лекар, за да ги изключите. Стерилната урина се дава за посявка, трябва да се вземе след предварителен тоалет и да се пази стерилността на контейнера. За обикновеното изследване се дава отделно. Най-малко пуснете белтък и седимент, а може да попитате и в лабораторията какво може да се добави, като обясните какво ви притеснява. Обикновеното изследване е около 3-4лв.

# 718
  • Близко съм
  • Мнения: 815
Благодаря ви за бързите отговори:kissing_heart:

# 719
  • Мнения: 3 094
здравейте.
от около 2 седмици имам страшен сърбеж и щипане по кожата на главата. примерно ако ме засърби и се почеша, после става още по сърбящо мястото. сякаш само съм го раздразнила. сега също така усещам кожата като пареща или топла. когато лежа на възглавница и мястото се затопли дразненето се засилва.
не съм сменяла козметиката, освен един нов шампоан за пърхот с уж успокояващо действие от аптеката, но няма промяна. кожата на главата ми винаги е била по мазна и с пърхот. не се боядисвам и не правя други процедури, освен шампоан и балсам.

Общи условия

Активация на акаунт