Миризма от куче-как да я предотвратим?

  • 10 047
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 194
Като човек, който цял живот живее с домашен любимец (на 46 г. съм), мога да кажа следното:
Котките, по-точно козината им, не миришат, може да мирише котешката тоалетна при нередовно почистване, силна е миризмата на урината при некастрираните мъжки. Кучетата имат определена миризма, при някои по-силна, при други не толкова (немските овчарки например са със силничка миризма). Стига кучето да няма някакви заболявания, които да са причина, хигиената свежда миризмата до минимум. Сегашното ни куче го къпем на месец, месец и половина с шампоан за кучета, кучешкото легло се пере всяка седмица, научена е да не се качва по легла и дивани. Домашните дрехи не съм забелязала да се вмирисват, а доста се гушкаме. По отношение на космите всеки, който иска да отглежда животно в къщи се примирява с наличието на косми, колкото и често да чистиш, не може да няма нито един, но това и някои други неудобства (почти не съм виждала котка, която да не дере мебелите) не могат да са причина да нямаш домашен любимец ако наистина обичаш животните и искаш такива в дома си, важното е човек да е наясно предварително със "страничните ефекти" Smiley, преди да вземе животинката.

# 61
  • Мнения: 8 952
Може да има по-силна миризма, а може и да е по-незабалежима. От собствениците зависи - често къпане, ресане, избягване на определени храни, добра хигиена в дома.
Аз съм забелязала, че гранулите също ми миришат неприятно. Гледам да не се задържат в купата с тази цел.
Постелката на кучето пера често, а лятото изобщо не я слагам.
Къпя го веднъж в месеца. Прахосмукачка пускам всеки божи ден. 

Леле, няма да забравя - лятото срещнахме на плажа един друг голдън. Собствениците са от нашия град, не ги познавам лично, но са нормално спретнати хора. Погалих го и не мога да ви опиша на каква гнус ми се омириса ръката. Хем сигурно се е поизкъпало в морето. Ужас. Такова смрадливо същество не знам как бих го допуснала в дома си. Доколкото ми е известно, се гледа в апартамент.

# 62
  • София
  • Мнения: 8 348
По непонятни причини, кучетата понякога се вмирисват от плуване в море.
А моята редовно мирише на тиня, а не на куче, след плуване в езеро. Та пълно щастие няма.

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Пробвахте ли с такъв препарат https://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProduct/31620/vetex … rizmi-500-ml.html

# 64
  • Мнения: 8 952
По непонятни причини, кучетата понякога се вмирисват от плуване в море.
А моята редовно мирише на тиня, а не на куче, след плуване в езеро. Та пълно щастие няма.

Не знам, може. Но точно тази миризма със сигурност се беше наслоявала мнооого, мнооого дълго време.

Моето куче също е голдън и също плува в морето. Не мирише зле.

# 65
  • Мнения: 1 174
Е, то не е случайно измислен израза: Мирише на мокро куче 😂

# 66
  • Мнения: 8 952
Е, то не е случайно измислен израза: Мирише на мокро куче 😂

Мокрото куче мирише кофти, но мръсното куче мирише още по-зле!!!

# 67
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Според мен, дрехите миришат лошо единствено и само ако не се перат редовно. Под редовно имам предвид веднага, след като изгубят свежата си миризма. Веднага усещам застояла миризма от дрехите на хора, които изобщо нямат досег с кучета.

# 68
  • София
  • Мнения: 38 522
Голямо куче с дълга козина може да мирише доста силно. Затова трябват и доста усилия за подържане на хигиената - миене на подове, пране на дрехи, пране на мебели.
Ние, дето сме с една "кукличка", пак чистим и перем яко. Имам си белина течна, белина на спрей, спрей за мека мебел, спрей против кучешка мризма...

# 69
  • Мнения: X
Не маркират от отдавна моите. Научиха се да ходят където трябва една седмица след като започнах да ги разхождам. Все пак благодаря за отговорите, но искам да ми препоръчате препара, с който да мия за да неотразима миризмата. Предварително благодаря!

# 70
  • Мнения: 11 358
Ами по-ароматни са препаратите на бинго. Аз харесвам на момина сълза, но тъй като детето ми е алергично, първо минавам с препарат и после плакна 1-2 пъти. Та нищо не мирише накрая Simple Smile

Не искам да те обидя, но при теб близките ти дават сигнал, че дрехите ти са поели миризмата на кучетата. За това по-скоро си създай навик да си сменяш дрехите веднага като се прибереш с домашни. Също има доста силни ароматизатори за дрехи в гардероба докато стоят. Малко са силни, но наистина ароматизират трайно. Пръскаш дрехите и якетата от вътрешната страна като висят в гардероба и после миришат поне 2 дни. Така хем са ароматизирани хем са в гардероба да не дразнят животните с миризмата.

# 71
  • Мнения: 9 877
Преди го къпехме почти всяка седмица, винаги уж с хубави шампоани, но това ни доведе сериозни кожни проблеми. Лекар ни препоръча да го къпем основно максимум веднъж месечно. В нас не ми мирише нито на мем, нито на който и да е идвал вкъщи. Разбира се лапи се мият след всяка разходка, гънките по муцуната (от сплесканите породи е) се почистват, проветрява се стаята, в която спи той цял ден, останалите по няколко часа ежедневно. Прахосмукачка -2пъти дневно, измиване с моп, след всяка разходка + още 3-5 пъти, имайки предвид факта, че мразя косми и не искам да ги виждам никъде 😄 понякога отделя лош дъх от устата като се доближа до нея, но всичко минава с почистване на зъбите Simple Smile
колко пъти на ден прахосмучиш?? Работиш ли, деца имаш ли? Аз не мога да си представя да стана РОБ на куче...

# 72
  • Мнения: 1 837
Преди го къпехме почти всяка седмица, винаги уж с хубави шампоани, но това ни доведе сериозни кожни проблеми. Лекар ни препоръча да го къпем основно максимум веднъж месечно. В нас не ми мирише нито на мем, нито на който и да е идвал вкъщи. Разбира се лапи се мият след всяка разходка, гънките по муцуната (от сплесканите породи е) се почистват, проветрява се стаята, в която спи той цял ден, останалите по няколко часа ежедневно. Прахосмукачка -2пъти дневно, измиване с моп, след всяка разходка + още 3-5 пъти, имайки предвид факта, че мразя косми и не искам да ги виждам никъде 😄 понякога отделя лош дъх от устата като се доближа до нея, но всичко минава с почистване на зъбите Simple Smile
колко пъти на ден прахосмучиш?? Работиш ли, деца имаш ли? Аз не мога да си представя да стана РОБ на куче...
Да, имам дете на 2год., което цял ден ръси трохи от бисквити и какво ли още не. Със или без кучето пак е немислимо да не мина с прахосмукачка. Не живеем в къща на няколко етажа, че да ми е проблем да минавам ежедневно с прахосмукачката

# 73
  • Мнения: 9 877
И аз имам деца, но 2 пъти прахосмукачка на ден + 6-7 пъти миене на пода.... НА. ДЕН

Сериозни се замисли дали си струва ...

# 74
  • Мнения: 11 358
И аз имам деца, но 2 пъти прахосмукачка на ден + 6-7 пъти миене на пода.... НА. ДЕН

Сериозни се замисли дали си струва ...

Имам прахосмукачка робот, която сама мете и мие. Не е идеално чисто, но почти постоянно бръмчи някъде и работи. Има си име и статут на домашна помошничка Simple Smile Кучето тича и си крие играчките от нея, а тя ХОДИ СЛЕД МЕН като домашен любимец  Shocked Или си ме е нарочила, че съм мръсника и трябва да ме поизчетка  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт