Миризма от куче-как да я предотвратим?

  • 10 041
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Имаше подобна тема преди години, но днес искам да ви попитам за нещо по-различно. Та въпроса ми е как да предотвратим миризмата от куче. Не миризмата в дома, а по дрехите. Близките ми казват, че не искат да ме прегръщат много, защото мириша и ме е страх да не си мислят така за мен и приятелите ми. Та и, ако си намеря нови приятели да не си помислят, че съм някаква смръдла, която не се къпе. Не, че кучето ми е от скоро (от почти 5 години), но чак сега се замислих. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: X
Здравейте! Имаше подобна тема преди години, но днес искам да ви попитам за нещо по-различно. Та въпроса ми е как да предотвратим миризмата от куче. Не миризмата в дома, а по дрехите. Близките ми казват, че не искат да ме прегръщат много, защото мириша и ме е страх да не си мислят така за мен и приятелите ми. Та и, ако си намеря нови приятели да не си помислят, че съм някаква смръдла, която не се къпе. Не, че кучето ми е от скоро (от почти 5 години), но чак сега се замислих. Благодаря предварително!

И ние имаме куче, но никой не ни е казал, че миришем странно. Ако някой има проблем с кучето ми и това как мирише- има проблем с мен Simple Smile

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 933
Какво означава миризма на куче по дрехите?Кучето върху дрехите ви ли седи?Къпете ли го редовно?Ако е с дълга козина разресвате ли го?Да няма възпалени анални жлези?
Аз не знам какво е да мирише куче,че от там къщата и дрехите.Къпем го редовно:през седмица само с вода,а веднъж в месеца с шампоан.В къщи се чисти редовно.Моите роднини и приятели, особено свекърва ми са директни, но никога не са ми казвали,че в нас мирише на куче.Хигиена му е майката.

# 3
  • Мнения: 7 776
Подкрепям горния пост. Имаме две кучета. Нито вкъщи мирише, нито дрехите ни. И честно казано не съм усещала миризма на кучета и у приятели с кучета.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Имам две кучета, никой не ми е казвал, че мириша. То няма и как да мириша, при положение, че си завирам главата в козината на песовете и пак не ми миришат.
Този, който ти го е казал, или не го слуша главата, или се опитва да те засегне.
Кучето може да има лош дъх в устата, но при нормална хигиена то самото не мирише.

# 5
  • Мнения: X
И аз имам 2 кучета. Вкъщи се чисти всяка седмица по един два пъти. Чисти и пак мирише. Къпем ги кучетата редовно. Нямат възпалени анални жлези. А да отговоря как ми замирисват дрехите...просто като ги гушна като се прибера. Не знам дали е това причината, но пак повтарят, че ми миришат дрехите. Все пак благодаря за отговорите!

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 933
Само от едното гушкане не става.Или те поднасят или нещо не е като хората с хигиената.Това са двете опции.

# 7
  • Мнения: 11 341
Габриела, всеки си има хигиенни навици, но един - два пъти в седмицата да се чисти, при наличие, че имате 2 кучета е малко.
Всички, които имаме кучета ги гушкаме и може би попиваме миризмата им, но няма как да ни кажат, че миришем. Според мен близките ти дават знак, че неодобряват хигиената, която поддържаш. Помириши дрехите си сама - на какво миришат? Ако миришат на куче или ти се струва, че не миришат на нищо - то не е добре. Трябва самата ти да усещаш аромат на прано, омекотител или парфюм като заровиш лицето си в дрехата.

Ще ти напиша общи разбирания за хигиена с куче - ние имаме едно дребно такова.
- Пода на къщата се мие ежедневно и то с добре миришещ препарат. Не мета, защото ползвам прахосмукачка робот, която почти постоянно работи като изляза. Веднъж в седмицата има по-основно чистене.
- Диваните са застлани със завивки, които се сменят и перат всяка седмица. Ако няма завивки се подменят и перат калъфите на възглавниците на дивана. Ако дивана е поел миризма извикай фирм да почсти или сама изпери дивана, за да поеме хубава миризма.
- Ако кучетата спят в леглото ти чаршафите се сменят на 3 дена или ежеседмично. През деня леглото стои загънато със завивка, която се пере възможно най-често.  
- Всички стари килими, черджета, постелки и завеси направо ги изхвърлям - те си имат собствена неприятна миризма и създават усещането за мръсен дом. Подмени възглавници.
- Хората се къпят поне 1 път на ден, косата на 3 дена. При всяко излизане се ползва парфюм.
- Всички тениски, чорапи, потници, бельо се сменят ежедневно. Няма дни с изключения. Пуловери, жилетки, дънки се перат след 2-3 носения или ако миришат подозрително Simple Smile
- Якета, шапки, ръкавици на месеца поне веднъж минават през пералня.
- След всяка разходка кучето се мие - лапи, муцуна, дупе, корем. В зависимост от породата се къпе 1-2 пъти седмично цялото и то със шампуан.
- Минимум 2 часа дневно къщата се проветрява много добре.

Ползвай омекотители, които миришат приятно и дълготрайно.
Не позволявай да си от хората, които изглеждат нечистоплътни за околните.

 

# 8
  • София
  • Мнения: 13 143
Ние имаме 3 кучета, от които 2 са миниатюрни породи, но никой не ни е казвал, че миришем на куче. Виж, косми понякога напролет и наесен остават по памучните материи, но спазваме сходни на правилата на Дорис:
1. И ние през деня пускаме робота, вечер задължително минаваме с мопа, а веднъж в седмицата чистим с миеща прахосмукачка.
2. На местата за сядане, където се допускат и животните, има шалтета, които перем веднъж в седмицата. През деня, докато ни няма, кучетата имат достъп само до коридора и до помещение, което е тип сухо/мокро или не знам как точно се казва, но е помощно към всекидневната и там са пералня, сушилня, фризер и шкафове. Не ги оставяме свободно да правят бели.
3. Чаршафите ги сменяме веднъж в седмицата, защото двете малки кучета (чихуа и йорки) спят винаги с някой от семейството, а по-голямото се случва да се гушка преди лягане (тя е кокер и през нощта си спи в кучешко легло).
4. Разхождаме ги редовно. Кучетата понякога излъчват особена миризма, когато не се изхождат достатъчно често и се налага да се стискат.
5. Всяко куче си има свои одеяло и възглавница, с които да се търкаля по легла и дивани, без да се налага да се ровят в нашите. Кучешките одеяла се перат 1-2 пъти седмично.
6. Къпането и парфюмите са ясни, като задължително имаме отделни дрехи за излизане, отделни за вкъщи и отделни за спане или лежане. Дрехите за навън се обличат сутринта чисти и вечерта отиват за пране (изключение се правят за панталони, пуловери, сака, жилетки и др., които се носят 2-3 пъти и за връхните дрехи). Домашните дрехи се перат 2 пъти в седмицата. Дрехите за сън и лежане - 1 път в седмицата.
7. След разходка кучетата се мият, а 1-2 пъти на ден ги "освежаваме" с мокри кърпички. Използваме само кучешки шампоани, кърпи и др. Къпем ги 1 път в седмицата.
8. Вкъщи почти 24 ч. има отворени прозорци.
9. На кучетата всеки ден се мият зъбите, което е от изключителна важност за здравето му и често стават причина за лош дъх.
10. Кокерката и йорката ги подстригваме редовно.
11. Дрехите на малките кучета, понеже от октомври до март все им е студено и носят пуловери и якета, се перат след всяко обличане.
12. Кучетата ходят на профилактични прегледи на всеки 3 месеца, а веднъж в годината им правим пълни изследвания, което е от изключителна важност не само за животните, но и за нашето здраве.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 567
Не знам какво са писали нагоре, но според мен, просто като се приберете си слагайте домашните дрехи и точка. Имам кучета от години, до сега никой не ми е казвал, че миришат. Преди имах 2, сега имам 1, което е най-гушкливото същество на света. Направете място, в което кучето да не влиза. Да речем за моето спалнята е забранена зона и си дръжте дрехите там.

П.С: Сега прочетох. Кучето не се къпе 1 на седмица, това е най-голямата заблуда. Кучето се къпе възможно най-рядко със шампоани, защото ще нарушите баланса на кожата му и такива бели ще си отворите, че ви е бедна фантазията.
Изключение правят йоркитата и други декоративни породи.

# 10
  • Мнения: X
И аз имам 2 кучета. Вкъщи се чисти всяка седмица по един два пъти. Чисти и пак мирише. Къпем ги кучетата редовно. Нямат възпалени анални жлези. А да отговоря как ми замирисват дрехите...просто като ги гушна като се прибера. Не знам дали е това причината, но пак повтарят, че ми миришат дрехите. Все пак благодаря за отговорите!
Сещам се, че може да миришат от храната, която хапват. Моя от една храна с риба, миришеше ужасно, просто се отделя от мастните жлези и мирише цялото тяло.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 143
Възможно е и храната да е проблем, когато не се съхранява правилно и да се пропива в дрехите и в мебелите. Затова ние я държим в едни кофи с капаци и в отделен за целта шкаф. Качествената храна не мирише лошо.

# 12
  • Мнения: 9 875
Безкрайно ви благодаря за споделената информация за хигиената. Търсех начин да откажа моите от мераци за куче/котка - ще им дам да четат в темата и ще си реша проблема
Simple Smile
Защото те искат да си имат и да си разхождат Любимец в парка, ама не и да му чистят. Мерси, и аз не ща

# 13
  • София
  • Мнения: 13 143
Румка, само дето щастието да имаш куче е огромо. Любовта, която то ти дава, е по-голяма от човешката. Верността му е безрезервна, а предаността е безгранична. Имала съм периоди с куче и периоди без куче и съм чистила еднакво. Аз не чистя на кучетата, а на себе си и на семейството си. Wink
Майка ми и сестра ми не гледат кучета и чистят по същия начин. Поддържането на дома за мен е нормално. Единствено по отношение на кучетата трябва внимание и грижа, защото те стават членове на семейството и то изключително зависими от стопанина. Бебетата растат и стават постепенно самостоятелни. Кучето си остава едно безсловесно бебе.

Последна редакция: пт, 09 ное 2018, 06:44 от Fever Ray

# 14
  • Мнения: 11 341
И нашето куче е от преди 2 години.
Разликата е само в препарата, който ползвам - сега е подходящ за домашен любимец.

Има си разлика и грижи по кучето, но си струва отвсякъде. Казвам го като отявлена коткарка, като сега осъзнавам, че котката сама си се е гледала Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт