Рая или Теа ?

  • 8 407
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Категорично не ми допада идеята на мен. Едно, че е прекалено, не стига че презимето негово, ами и името - айде няма нужда! Верно тези мъже прекалено ги къткате, тва дете майка няма ли си? Ако ще е на някого от двамата - ми да е на майката! От нея нищо няма в имената. И второ - неблагозвучно ми е. Марина Маринова примерно. ПАк няма нужда.

# 31
  • Мнения: 367
Теодора ми харесва - и като звучене, и като смисъл ( въпреки че няма нищо общо с Трайчо, но аз и не държа де Grinning ) Обаче не понасям галеното Теди.

# 32
  • Мнения: 6 290
Ми казвайте й Теа на галено, така и двамата ще сте доволни ( и тримата, евентуално и дядото)
Никой не ви задължава да казвате Теди

# 33
  • София
  • Мнения: 5 959
Теодора ми харесва - и като звучене, и като смисъл ( въпреки че няма нищо общо с Трайчо, но аз и не държа де Grinning ) Обаче не понасям галеното Теди.



А Дора харесва ли ти?
Имам приятелка Теодора и майка ѝ цял живот я нарича така. Едва когато идва студентка в София, новите ѝ познати започват да ѝ казват Теди. За роднините си обаче тя все още е Дора.
Теа също е вариант.
Дари и Дора на галено звучат много добре заедно.

# 34
  • Мнения: 367
Аз също не харесвам традицията с кръщаването.Първото ни дете не е кръстено на никого.Но таткото много държи на традицията като цяло.Първият път ми мина номера , защото имах много трудна и тежка бременност, и той се съгласи да е Дария малката.Но сега не отстъпва и настоява поне да е с буквата на баща му или да има нещо общо с името му....

Ще ми се налага така, ама друг път.
Защо да е на неговия баща,  защо да не е на моя примерно? Той да не е по-малко важен или по-малко дядо?
Точно по тази причина с мъжа ми избрахме неутрални  имена.
А по темата,  на мен лично Рая мк допада повече. 
На същото мнение съм като Вас. Както той има родители, така и аз имам.Но понякога трябва да се направи някакъв компромис в името на разбирателството.Той дори искаше да носи името на майка му - Магдалена, но аз твърдо отказах, защото тя не го е заслужила по никакъв начин. Общо взето откакто разбрахме , че ще е момиче, непрекъснато спорим

# 35
  • София
  • Мнения: 13 107
Теодора или Теа. Рая до Дария ми звучи твърде натоварващо и ще е объркващо към кое дете се обръщаш понякога, ако не са те чули добре. Теодора е сред любимите ми имена. Много красиво име и с особено присъствие. Теа ми е малко като галено, но също го харесвам, когато звучи приятно с фамилията.

# 36
  • Мнения: 1 464
Ми не й казвайте Теди. Дъщеря ми се казва Михаела и никой не й казва потресаващото за мен "Мише".


Не ми харесва кръщаването на детето на майка си/баща си. Чела съм, че не е хубаво детето да е кръстено на някой от родителите си, понеже наследявало и съдбата му. Колко е вярно не знам, но предпочитам детето да си има свое име.
Исках да кръстим дъщеря ни на свекъра, или свекървата, мъжа ми категорично ме отряза и каза, че детето е наше и избора на име зависи от нас,а не от имената на родителите му.

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Аз бих избрала Теодора.Харесва ми повече от другите две.Старо гръцко име с хубаво значение-божи дар.Царско име.Много красиво и благозвучно.
На галено пак ще е Тея.

# 38
  • Мнения: 884
Аз съм решила ако имам момче да е кръстено на ММ.Не,че нещо просто го обичам,харесвам името,а и така го почувствах.А почувствам ли нещо значи това е правилно за мен и така ще бъде.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 987
Траяна - според мен е прекрасно име и тогава детето ще е наистина кръстено на дядо си.

# 40
  • Мнения: 2 757
Щом детето ще е кръстено на дядо си, тогава най-логично ми се струва името Траяна.
Теа изобщо не ми харесва, а вместо Рая бих предложила Радина.

# 41
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Теодора е любимото ми женско име, съответно дъщеря ми се казва така. Grinning В класа ѝ има още една Теодора и един Теодор. Толкова за популярността на Рая и Тея.
На мен лично Теодора ми се струва удачен компромис в този случай конкретно - хем таткото ще е доволен, хем мама може да се постарае да наложи Теа/я като умалително.

# 42
  • Мнения: 6 833
Като те чета стигам да заключението, че хич няма да постигнете единомислие и не таиш особено добри чувства към свекърите си.

Най-добрият вариант е детето да бъде кръстено с неутрално име, за да няма сърдити и обидени.

Не приемаш ли още изначало детето да бъде кръстено на някого, няма смисъл от убеждавания и компромиси, това или го чувстваш или не.
Няколко такива примери имам около себе си - нито един не е доволен от избора си и се упреква не трябваше ли детето да се казва еди как си....
Имам предвид тези, които кръстиха само заради традицията, без да целят да покажат уважение и благодарност към този, на когото кръщават.

# 43
  • Някъде там
  • Мнения: 16 059
Теодора ми харесва - и като звучене, и като смисъл ( въпреки че няма нищо общо с Трайчо, но аз и не държа де Grinning ) Обаче не понасям галеното Теди.


Галеното може да е Теа защо непременно Теди?На приятелка детето е Теодора но и казват  Дори или Доре Дорче.На мен не ми допада,но виж Теа от Теодора защо не?Чувала съм на Теодор да казват Тео съответно на момичето може Теа.Така и двамата ще сте доволни.

# 44
  • Мнения: 6 833
Според мен тези умалителни се налагат вкъщи първите една-две години. След това в градина, училище и т.н. напред неминуемо ще бъде наричана с различни умалителни и най-приетото за Теодора си е Теди, няма как да се избегне.

Общи условия

Активация на акаунт