Тунис - 2019/2020?

  • 82 807
  • 798
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 13
Може ли да споделите каква валута носихте ,може ли да се плака с карта.

# 91
  • Мнения: 68
Скрит текст:
Здравейте, дами Simple Smile
В понеделник се прибрах от почивката и бързам да докладвам как беше. Първо на въпроса за пълната програма на Абакс... Нашият водач каза, че екскурзията в пустинята е уникална, но за 2 дни се изминават близо 1000 километра. Каза, че е доста тежка програмата и да преценим дали искаме да почиваме или да гледаме и дали ще издържим. Предупреди ни, че не е съвсем за малки деца и възрастни хора.

Като цяло Тунис не е моята държава. Може би, защото я сравнявам с Мароко, в което съм влюбена и безкрайно харесвам. Има своето очарование, но ми се стори по-бедна като цяло и малко по-мръсна. Предупреждавам, че това ми мнение се базира само на района около Хамамед и Сус. Може би е много грешно, но това видях.
За съжаление или радост времето не беше хубаво - всеки ден облаци следобед и бурно море. Но пък това ни спаси от адските жеги, пак ходихме на плаж, просто вятърът беше доста силен на моменти. Плажовете и морето много ми харесаха. Последният ден се изчисти водата и беше приказка.
Хората са безкрайно усмихнати и любезни. Не съм виждала по-приятелски настроени хора и съм убедена, че не се държат с  нас така само, защото сме чужденци. Просто са топли и това им личи. Напълно в реда на нещата имаше заглеждане, подсвиркване, нахални продавачи, но аз съм като булдозер и това никак не ми прави впечатление.
Намерихме си хубави кожени сандали и чашки, чинийки в арабски стил.
Като цяло една много, много релаксираща почивка.
                                                                      Благодаря много за информацията. Аз лично чаках с нетърпение да се върнете и да разкажете. Вие ходихте ли на някакви екскурзии или само релаксирахте?  

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 23:06 от AnMary

# 92
  • София
  • Мнения: 3 778
Интернетът беше хубав като за хотел.  Нямаше на плажа, басейна и в ресторанта, но на територията на целия хотел беше ОК. Безплатен.
За сейф платихме - по 4 динара на ден. Не са много, а така си купуваш спокойствие и сигурност на документи и евентуално бижута, ако някой носи повече.
Носихме долари и евро, но така или иначе там ги обръщаш и май няма значение. Някой каза, че най-добрият курс е на швейцарските франкове, но аз не съм се заглеждала. Общо взето във всички хотели може да се обменят пари - не е проблем.
С карта за жалост не можахме да платим в хотела. Казаха, че не работи устройството, но май никога не е работило.
В два от големите магазини плащах с карта, но не разчитайте много на тях. Кеш пара за по-сигурно.
Не ходихме на екскурзии. Доста четох преди това. Исках в Сахара да отида, но при идеята за тези 1000 км. се отказах.

# 93
  • Мнения: 12
Здравейте,

Бих искала да посетя Тунис тази година през август и искам да попитам какво е мнението ви за хотелите в Сус?
Има ли как да се купи екскурзия до Сахара от мести тур агенции? Каква валута е добре да имаме?
Ще съм благодарна, ако получа отговор.

# 94
  • Мнения: 68
Здравейте,

Бих искала да посетя Тунис тази година през август и искам да попитам какво е мнението ви за хотелите в Сус?
Има ли как да се купи екскурзия до Сахара от мести тур агенции? Каква валута е добре да имаме?
Ще съм благодарна, ако получа отговор.
                                                           Здравей, аз не съм ходила, но ми предстои пътувате. Нямам информация за курортите, но сме се спряли на Хамамет. Относно валутата, евро и долари, на всякъде можете да ги обменяте, но си пазите касовите бележки задължително, защото тяхна валута не може да се изнася и само с тях на връщане на летището ще може да ги обмените отново.

# 95
  • Мнения: 1
Здравейте, да има наскоро посетили Тунис? И ако да мнения за там?! 😊 Ще съм благодарна да чуя мнения, тъй като плануваме да ходим там през септември?

# 96
  • София
  • Мнения: 3 778
Здравейте, да има наскоро посетили Тунис? И ако да мнения за там?! 😊 Ще съм благодарна да чуя мнения, тъй като плануваме да ходим там през септември?

Здравейте,
малко по-нагоре в темата съм писала впечатления от преди 2 седмици

# 97
  • Мнения: 12
Здравейте,

Мога ли да попитам екскурзиите , които предлагат от агенциите могат ли да бъдат закупени на място в Тунис (Хамамет) и към кого бихме могли да се обърнем?

# 98
  • Мнения: 339
Здравейте, и ние решихме да почиваме в Тунис от 05.09, ще следя с интерес, макар че като гледам няма много пишещи.

# 99
  • Димитровград
  • Мнения: 207
Искам да попитам някой ходил ли е през ноември в Тунис и как е времето?Някой бил ли е в хотел The Orangers Beach Resort & Bungalows Resort, Hammamet‎  и ако може отзиви.Благодаря много!

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 22:25 от geri_pam

# 100
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
за ноември не става за плаж, но  за екскурзии е добре, само да не вали!до средата на октомври горе-долу става, преди и до 1 ноември беше жега, но от 15 г големи промени в климата и се скъси лятото ,идва късно като тази година края на май и не знам кога ще свърши!вчера беше при нас официално 46 , чакаме в близките дни официално и 48 да стигне, а как се усеща не питайте! след пясъчната буря снощи в  2 през нощта чистихме филтрите на климатика!  Crazy Party Laughing

# 101
  • Мнения: 339
46 градуса Anguished 
Аз искам да попитам как е най-подходящо да се облечем/обуем за екскурзията в Сахара и какво да си носим. Някой ако е бил, може ли да каже в какъв хотел е настаняването. Става въпрос за 7-8 септември.

# 102
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
В Тунис, най-хубаво за ваканция е на остров Джерба.
Карибски пясък , без карибските чернилки.







# 103
  • Мнения: 615
Има предложения от турагенции за о Джерба от 19 октомври , дали става за плаж , малко късно ми се вижда или греша ,моля дайте съвет,иначе ме устройва октомври ,била съм в Египет и времето е разкошно ,както и морето.

# 104
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Има предложения от турагенции за о Джерба от 19 октомври , дали става за плаж , малко късно ми се вижда или греша ,моля дайте съвет,иначе ме устройва октомври ,била съм в Египет и времето е разкошно ,както и морето.

Евтино е .
https://www.aquatour.bg/почивка/почивка-на-остров-джерба-тунис/8

Зависи от годината .
Но малко вероятно е да е студено, Африка е все пак.
В Тунис е по-хубаво от Египет.

Климатична табела за Джерба :

Последна редакция: нд, 04 авг 2019, 14:51 от RichiRich

Общи условия

Активация на акаунт