Тунис - 2019/2020?

  • 82 710
  • 798
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 56
Не разбрах, хората с вакс . сертификат трябва ли да правят бърз тест?
Аз пътувам на 6 октомври и обещавам да дам отзив за хотела😊

# 646
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Не разбрах, хората с вакс . сертификат трябва ли да правят бърз тест?
Не, трябва да имаш едно от двете.

# 647
  • Мнения: 7
Здравейте, пътешественици! Искам много да посетя Тунис, но ще можем след 8 октомври... Агенцията ще е Абакс, доволна съм от тях, но въпросът ми е - къде е по-хубаво времето - в Сус, или Хамамет? Става ли за плаж, басейните по хотелите работят ли тогава? Освен това някой от Вас ползвал ли услугите на местните екскурзоводи? Понеже в Египет например бяха много по-евтини от това, което ни предложиха от България. Благодаря.

# 648
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Разлика в климата на Сус и Хамамет няма. Те са един до друг. Предполагам имате предвид Джерба и Хамамет/Сус? На Джерба ще е по-топло. Октомври го дават 25-28 градуса.

# 649
  • Мнения: 630
Бяхме в Сус началото на октомври, времето беше като лятото в България, водата топла, басейна работеше. В момента температурата на водата е малко над 27 градуса:
https://www.seatemperature.org/africa/tunisia/sousse.htm

# 650
  • Мнения: 19
Здравейте и поздрави от Хамамет! В Medina Solaria съм - днес дойдох...Няма други българи освен нас, сертификати никой не ни потърси на летището, дори не ни гледаха багажа...Хотелът, като за Тунис, е повече от добър - настаниха ни в стая с гледка към морето, без да сме резервирали такава. Ходихме до морето - на места е пълно с водорасли, на места е кристално чисто... Единственият недостатък е, че пред хотела има спрени едни файтони с коне и леко намирисва...😄😄😄 Питайте, ако нещо ви интересува - отиваме на вечеря, има риба тон, калмари, и тн

# 651
  • Мнения: 56
Всяка подробност за курорта, екскурзиите,такситата  , бакшишите ще бъде полезна.
Струва ми се , че повече се пита  преди заминаване ,а отзиви се дават по- рядко.
Аз ще пътувам на 6 октомври и

# 652
  • Мнения: 1 030
Аз също да питам.
Някой информиран ли е дали в Тунис изискват срок на валидност на сертификата, както е в Европа или не.
В сайта на външно не намирам такава информация. Просто си пише сертификат за ваксинация. Нашия изтича и се чудя какво да правя.

# 653
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Аз също да питам.
Някой информиран ли е дали в Тунис изискват срок на валидност на сертификата, както е в Европа или не.
В сайта на външно не намирам такава информация. Просто си пише сертификат за ваксинация. Нашия изтича и се чудя какво да правя.
Коментираме го на всяка страница. На сайта на външно е официалния текст за изискванията. Това е. Искат сертификат за ваксина. Нямат други условия.

# 654
  • Мнения: 9
Здравейте. За първи път  посетихме Тунис. Заминахме на 14.09 , върнахме се вчера- 21.09. Записахме се , през ТА Емералд , които бяха безупречни за пореден път. Ползвал съм услугите им няколко пъти през годините за почивки в Турция. По конкурентни цени от тяхните за септември месец не открих. Бях в хотел среден клас - Bbou Sofaine, намиращ се на пешеходно разстояние от прехвления Порт Ел Кантауи. (За тези които не са посещавали -това е пристанище с 5-10 яхти и лодки, няколко занемарени магазини за сувенири, лунапарк, един фонтан и няколко ресторанта с не много ниски цени, които не си заслужават според мен. Обикаля се за половин час. ). Та както казах хотела ни се намира на около километър два от Ел Кантауи и на около 10-12 от Медината в град Сус. Още първи ден си купихме карта тип "прима" за около 10 тунизийски динара (ТД) с 2.5гб нет на оператор Оредоо. Продават се почти на всякъде. Няколко дни по-късно дозаредихме с 10 динара. На принципа на ваучера е : може да се зарежда примерно за 5дт за 10дт за 20дт и тн..съответно получаваш 2, 5 , 10гб и тн. предплатен интернет и минути към местните мрежи. Помолете продавача да ви зареди ваучера, понеже сами няма да се справите, ако ви е за първи път. Наличността се проверява с *124*2#, *153*2#... Валута си поръчахме от Тавекс. При крайна цена с застраховка ,доставка и тн 70ст за 1 ТД. Внесох ги в чекирания багаж без проблем. Изнесох вчера останалите без проблем. Все пак при напускане на страната служител на летището ви пита и иска да провери в портфейла ви дали не изнасяте динари. Естествено отговор - не и динари в чекирания багаж , за тези които искат да изнесат, в противен случай ви връщат в банката на летището да си ги обърнете в долари , да пишете декларация и тн. Относно транспорта в района на град Сус... Такситата са пълни измамници , гледат да изкопчат колкото се може повече от вас, като на приятели бяха взели над 20тд за да ги закарат от хотела до Ел Кантауи ( 1-2км ). Има жълти маршрутки тип бусче , които са мн по евтини. От хотели в района на Ел Кантауи до медина Сус излиза около 2тд на човек ( 1.40лв) ( 12км разстояние). Спират се с ръкомахане. Качвате се ако има място, ако няма  ви подминават директно. Първото трябва да ви закара до Хамам сус ( сити, понеже има и баня ) От Хамам Сус се хваща друго до Медина Сус. И двете са по около 1тд на човек. В Медина Сус е много интересно и забавно. Никой не ни е изнудвал и правил проблеми за нещо. Подканят те да влезнеш в магазина им , но нищо повече. По центъра има много магазини , заведения и тн на добри цени. Препоръчвам именно Сус за покупка на сувенири, на половина по евтини са от магазините в Порт Ел Кантауи и шопинг центъра Али Баба, за който вероятно ще ви съобщят ако сте настанени в района. В началото на плажната ивица на Сус има уникално кафене/ресторант - la Sirene.  Уникална храна , големи порции , вкусно айс кафе...посетете го, ще ви хареса. Доста ниски са цените му. Относно хотела ни... Храната е зле като цяло. Състои се в разни салати , бобови култури , ориз, телешко , пилешко , риба. Абе няма да умрете от глад , но не е кой знае какво. Същото се отнася и за самия хотел. Плажа му обаче е много хубав , чисто море , добър бял пясък. Има още много за разказване, но с цел да не ви отегча от четене спирам до тук. Определено в Тунис ни хареса много и пак ще го посетим , вероятно в друг хотел обаче.

** Забравих да спомена относно екскурзийте:
Част от групата ни посетиха разходката с пиратски кораб- не бяха много очаровани. По принцип забират от хотелите и около 10.00 от пристанище Сус потегля пиратски дървен кораб който плава  само няколко км на вътре в морето ( виждаше се от плажа на хотела ни с просто око). Персонала организира типична забава в стил танци , игра на канадска борба и т.н. включва обяд и възможност за плуване зад борда. Притеснителното е , че по техни думи много голяма част от пасажерите се скъсали от повръщане , кораба се люшкал много. Имайте го на предвид. За мен не е особено впечатляваща екскурзия в сравнение на тези от този тип , които съм посещавал в Египет , Турция и Гърция.

Последна редакция: чт, 22 сеп 2022, 17:26 от Михаил Алексиев 704735

# 655
  • Мнения: 7
Здравейте и поздрави от Хамамет! В Medina Solaria съм - днес дойдох...Няма други българи освен нас, сертификати никой не ни потърси на летището, дори не ни гледаха багажа...Хотелът, като за Тунис, е повече от добър - настаниха ни в стая с гледка към морето, без да сме резервирали такава. Ходихме до морето - на места е пълно с водорасли, на места е кристално чисто... Единственият недостатък е, че пред хотела има спрени едни файтони с коне и леко намирисва...😄😄😄 Питайте, ако нещо ви интересува - отиваме на вечеря, има риба тон, калмари, и тн

Може ли повече информация за хотела? Храната как е, чистотата, анимацията? Префлагат ли от там екскурзии? Времето става ли за плаж? Докога ще работят външните им басейни?

# 656
  • Мнения: 19
Здравейте и поздрави от Хамамет! В Medina Solaria съм - днес дойдох...Няма други българи освен нас, сертификати никой не ни потърси на летището, дори не ни гледаха багажа...Хотелът, като за Тунис, е повече от добър - настаниха ни в стая с гледка към морето, без да сме резервирали такава. Ходихме до морето - на места е пълно с водорасли, на места е кристално чисто... Единственият недостатък е, че пред хотела има спрени едни файтони с коне и леко намирисва...😄😄😄 Питайте, ако нещо ви интересува - отиваме на вечеря, има риба тон, калмари, и тн

Може ли повече информация за хотела? Храната как е, чистотата, анимацията? Префлагат ли от там екскурзии? Времето става ли за плаж? Докога ще работят външните им басейни?

Хотелът е на първа линия. Избиран е според отзивите и оценката в Booking.com. Добър хотел като за Тунис - 5 звезди, сносна храна, чист басейн, добър интернет почти навсякъде в хотела, главно французи и немци като гости...Чистят стаите всеки ден, но като цяло не им пука, че на вратата пише Do not disturb! Единият ден буквално ме хванаха по гащи тези женици...😂😂😂Стараят се, сменят редовно кърпите и тн. Мисля, че сме единствени българи в момента. Персоналът говори френски и руски, на английския малко се мусят...😄
Анимацията е бедна - дартс, някаква водна аеробика (днес имаше трима желаещи), следобед танци, но като цяло за мен не е приоритетна, така че не ме бърка особено...Морето е през улицата, но на места има доста водорасли...
Храната - от типично тяхна, люта, паста с агнешко 😂, през пилета, пуйка, прясна риба, омлети, паеля, сезонни плодове и тн...
За втори път съм в Тунис -  на предишното идване правихме двудневната екскурзия в пустинята и тн, която може би най-много си заслужава...Сега ще ходим  до зоологическата градина и до Сиди Бу Саид
Извън хотелът и крайбрежната е адска мизерия, бедност и тн...Няколко пъти ни срещат местни и се представят като "готвачи" от хотела ни (явно познават по гривните от кой хотел сме) и ни предлагат да ни водят на шопинг...Не се лъжете! 😄😄😄Съветвам ви за Тунис и Египет, не резервирате нищо друго, освен 5 звезди! Четете отзиви тук и във фейсбук (има групи) и не се лъжете от ниската цена - всичко хубаво струва пари! 😉😉😉 До нас е Lella Baya - още отвън изглежда мизерно...Това е накратко, ако имате въпроси, питайте...

# 657
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Не съм съгласна с последното. Lella Baya си е доста читав хотел. Включително клиенти от 5* поскаха да ги преместим там заради храната. Много им хареса.
И в момента имам хора в Lella Baya и са супер доволни. Въпросът е да е на прилична цена, защото последната година е доста надценен.

# 658
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Здравейте! Имате ли актуални впечатления от хотелите Щайнбергер Marhaba и TUI Magic Life Africana в Хамамет?

# 659
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Здравейте! Имате ли актуални впечатления от хотелите Щайнбергер Marhaba и TUI Magic Life Africana в Хамамет?
Моята партньорка беше в началото на месеца в ТУИ. Много е доволна. Което ме изненада, защото е по-претенциозна. В Египет беше в Титаник роял, в Турция IC green palace, Доминикана.... Естествено отчитаме и, че цената е по-ниска.

Общи условия

Активация на акаунт