Скоро ДЕКЕМВРИйче сладко ще се гушка с мама и с татко

  • 28 950
  • 767
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 883
Доктора ми е в отпуск 😅 във вторник на тоновете ще помоля да ме погледнат. Иначе и на мен ми се появява точно сутрин, по веднъж. МБ пускахме в края на миналия месец и беше чиста. Други оплаквания нямам, заради това и не се тревожа.

Скъсаха ме киселините днес, уж бебчето вече е надолу, а е ужас някакъв.

# 106
  • бургас
  • Мнения: 624
Маги, къде ходиш на тонове? Аз три дена се опитвах да си запазя час в окръжна за безплатни, но не успях и утре съм в Света София.

# 107
  • Мнения: 2 883
Обикновено ходя в клиниката на Калчева, но сега Татарова като я няма ще ходя в Девата във вторник.
А за МБАЛ трябва да отидеш на място, всеки ден до 12:30ч. Аз ходих миналата седмица и ме чуха, и си записах час и за 19-ти, че бебка се е увила около пъпната връв и да съм по-спокойна мисля да ходя по 2 пъти в седмицата.
Ти къде мислиш да раждаш?

# 108
  • бургас
  • Мнения: 624
Последно реших да родя в Девата. Утре съм на ЖК и ще се уговорим с док. Обаче ми е малко филм, защото последните два пъти той ме плаши с нормалното раждане, нещо май иска да ме навие за секцио или да ме изменти в последния момент... не знам... та още съм в чуденка за него, но поне болницата избрах окончателно

# 109
  • Мнения: 2 883
При кой си водиш жк? Каква причина ти дава за секцио?
В деня на отворените врати на девата казаха, че имаш право на безплатна консултация преди раждането, за да обсъдиш с лекаря тези неща. На теб вече не ти ли дадоха документите за раждането? Там трябва да се отбележи какво ще е раждането - планово или спешно.

# 110
  • бургас
  • Мнения: 624
При д-р Ирмов съм, не ми е давал документи, може би утре ще ги даде. 
На предпоследната ЖК ме попита как ще раждам Unamused  що за въпрос!!!
Последния път ми показа колко голяма ще е главата на бебо, а раменете също трябва да излязат от там... споделих, че искам епидурална, а той тотално ме разубеди за упойката. Може и да не може да се сложи, пък и с нея нямало да е такава песен, каквато си представям... родилните мъки не случайно се наричат мъки... и ей такива ми говори. Казах му, че първият път родих за два часа и половина, а той сякаш се разочарова, така ми се стори. Нямам никакви предпоставки за секцио и искам да родя нормално. Притеснявам се да не ме прецака в процеса на раждане и да ме клъцне, защото в този момент каквото каже док това е, няма с кой друг да се консултирам, а разбира се най-важното е всичко да е наред с мен и бебо.

# 111
  • Мнения: 2 883
А с избор ли мислиш да раждаш?
Може би те е питал, защото има жени, които ги е страх от раждането и без предпоставки си искат секцио. Не вярвам да те срежат без причина. А за секциото по време на нормално раждане се случва за съжаление, да. Мен Татарова специално ме предупреди за това, че ако паднат тоновете директно влизаме в операция, да се подготвя.
Ти с предното раждане с епидурална ли беше? Мен ме е страх от нея, защото чувам, че ако не се контролира правилно може да не се усетят напъните.
А за нормално раждане в Бургас според мен най-добре е в МБАЛ-а, особено, ако се води от Ак. Велина Василева.

Дописвам. А днес с този протест до Джъмбо си мисля "ами ако почна да раждам" 🤔 на много тъпо място са решили да го правят.

# 112
  • София
  • Мнения: 6 010
Маги, и аз съм си с воднисто течение цяла бременност. Лятото си мислех, че се потя повече, но си продължава. Винаги съм с ежедневна превръзка, че да следя за цвета евентуално.

# 113
  • бургас
  • Мнения: 624
Ами ще видим утре как ще протече разговора. С избор мисля да родя и утре трябва вече да се разберем. Първият път родих без упойка и със системи окситоцин.  Сега ако може да ми спестят окситоцина ще е страхотно. Отказах се от упойката. Ако в процеса на раждане наистина се наложи секцио нямам нищо против, знам, че се случва и това е най-лошия сценарий, защото хем си търпиш контракциите, хем после болките от операцията, но важен е крайния резултат Simple Smile  опасенията ми са да не ме излъжат, че се налага секцио, въпреки че не ми се вярва чак пък такива номера да въртят, но болният ми бременен мозък и пощурелите хормони  си казват думата Joy  съвсем изкуках в последно време, може би защото момента наближава, а мен ме хвана страх и вече не искам да раждам Joy

# 114
  • Мнения: 2 883
Дръж ни в течение. Термините ни май бяха близо и колко му е да се засечем в болницата 😁
За окситоцина на отворените врати казаха, че може да се откаже, но пак зависи лекаря какво ще каже, разбира се.

# 115
  • София
  • Мнения: 6 010
Ама то въобще няма нужда от окситоцин ако всичко си върви добре... Представям си, че ако тоновете започнат да падат се прави директно секцио или пък ако майката се мъчи 20 часа и не непредва с разкритието се слага окситоцин. Но още от началото - защо?

# 116
  • Мнения: 2 883
Поне в бургаските болници го слагат навсякъде, няма значение с колко см. Разкритие си, или колко време преди това си имала контракции.
Имам позната отишла с 8см. И пак са и сложили системата.

# 117
  • бургас
  • Мнения: 624
Ама то въобще няма нужда от окситоцин ако всичко си върви добре... Представям си, че ако тоновете започнат да падат се прави директно секцио или пък ако майката се мъчи 20 часа и не непредва с разкритието се слага окситоцин. Но още от началото - защо?

За да ускорят процеса т.е. да не се занимават с една родилка сума ти часове, пък и легла да освобождават... знам ли. Обикновено така прецакват първескините, може би не навсякъде, но повечето. Аз определено ще откажа, но ако наистина се наложи ще си го изтърпя.

# 118
  • Мнения: 469
Момичета, с първото крещях и се молих, и предлагах подкупи, и заплашвах ... Joy, ей, до последно не ми пуснаха окситоцин, гадовете! Бях на 18 и никой не ме взе на сериозно ...Close Раждах цяла вечност.
С второто отидох в частна клиника, окситоцин, епидурал ...пей сърце! Не знам, може да съм лигла, но голям зор беше първото раждане. Детето преносено, роди се синьо, не изплака. Да ми е здрава, сега е голяма, красива и вече студентка. Сега бих се пробвала без окситоцин, но видя ли, че пак стоя ня 2см с часове сама бих си го сложила ... Хахахаха.

# 119
  • Мнения: 190
За Бургас и моето мнение е, който иска нормално раждане- МБАЛ е мястото. По мое мнение Ирмов и Йорданов масово подтикват родилките към секцио, жалкото е че го правят като се заиграват със страха им. На първата ни среща Ирмов точно това направи, психоатака със страх, хванах се, после разпитах, мина време следващия път беше друго, пак атака, сега ме преследва за секциото пак с психоатака. Не се връзвате, в темата за Девата си го пише, всички легла дори и за нормално родили са заети от секцио, явно за едни 500лв са готови на всичко, раждането вече е явен бизнес в тази болница, дори Бургасмед е по-добре за нормално раждане . Съмнявам се, че ще ме изплашат с тоновете примерно, че се губят и трябва спешно секцио, затова мисля да ходя при независим лекар, спрях се на Мануелян за тонове .

Общи условия

Активация на акаунт