Със 4 см разкритие нерегулиран контракции води неизтекли

  • 1 050
  • 18
  •   1
Отговори
  • Гърция
  • Мнения: 201
Здравейте ще ви помоля за съвет тези ,които са минали по този път.
Приеха ме в болница с контракции не болезнени тук съм вече 9 ден .
В Понеделник ми махнаха серклажа първият ьен имах 2 см разкритие 2-ри ден 3 и 4-ти 4,5 вчера не са ме гледали. Контракции имам но не постоянно.В Четвъртък имах по чести контракции и ми сложиха система за предизвикване на контракзиите да се зачестяват още повече Изкарах около 3,5часа с много силни болки. Опитаха се да ми спукат водите със един пласмласов шиш и натискаха коремат ми и не успяха и след това ми спряха системата окситоцин(незнам дали го казвам правилно)живеа в друга държава и се казва по друг начин. Много ще ви бъда благодарна ако споделите как е минало при вас.

# 1
  • Мнения: 1 881
Ааа и при мен така беше секцио.

# 2
  • Мнения: 948
Странно е, че са искали да предизвикат раждаве и са Ви оставили след това.. в коя седмица сте?

# 3
  • Мнения: 528
Би трябвало като са започнали да предизвикат да те изродят..поне така практикуват в БГ

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз седях в болница около 3 седмици с такова разкритие,почти постоянно но неболезнени контракции и накрая ми предизвикаха раждането,защото предната вечер паднах в банята на болницата.Но до последно усещах движенията на синът ми и всеки ден ми мереха сутрин и вечер тоновете.Водите ми изтекоха чак на втората система с окситоцин.Това се случи в Майчин дом София преди почти 11 години и половина.Странно ми е,че в чужбина са подходили така.

# 5
  • Гърция
  • Мнения: 201
По последен МЦ съм в 37г.с А докторът казва че съм в 38г.с с гестационен диабет съм и бебето натдава бързо,и на ехографа когато ме гледаше на ехограф каза,че бебето е сляло много на доло, и че след като махне серклажа бързо ще родя .От миналия петък когато влезнах със чести контракции ,но без болки постоянно стягане на корема ми сложиха 2 дена система за задържане и всякаш коремът ми пак се качи нагоре а беше паднал много надоло. От Понеделник много се движа из цялата болница изкачвам стълби дори и тежко вдигам .А през цялата бременност бях на легло и повече от 1 литър вода не съм вдигала тежко заради серклажа.

# 6
  • Мнения: 948
То е време, още повече предвид диабета, въпросът е защо не са приключили процедурата след като са приложили всичко -окситоцин и опит за скукване  на околоплодните води. Дано Ви наблюдават постоянно. Често ме учудват похватите на лекарите в чужбина. Гинеколозите конкретно.

# 7
  • Гърция
  • Мнения: 201
Момчета много ви благодаря за бързите отговори❤. Много се притеснявам .Два дена само ме пита дали имам болки и като му кажа,че имам но не са на често и само казва продължавай да вървиш и по цял ден обикалям болницата🤷‍♀️

# 8
  • Мнения: 948
Попитайте директно защо не се пристъпи към раждане. Нали бебето върви едро. Искайте информация и когато Ви притеснява нещо -питайте. Става въпрос ва вашето здраве и вашето дете.

# 9
  • Мнения: 1 881
Ама разбира се,кажете им ,че не искате да чакате какви са тези работи.Мен ме объркаха.Родих 4,100 кг и добре,че викат секцио ,че бебето било едро накрая ми казват.Хич не ги слушай,питай ги какво става .Кажи им,че искаш да раждаш 4 см разкритие в чужбина щяха да са те изродили до сега...

# 10
  • София
  • Мнения: 458
За мен всичко звучи безумно! Как така тръгват да предизвикват раждане, пък после спират?! Какво значи “опит да спукат водите”?
При всички тези показатели, как така все още не са извадили детето, било то нормално или секцио? Имате разкритие и сте в болница, а не идват да Ви наблюдават?!!!.... Тонове на детето слушат ли?
Съжалявам, че реагирам така и задавам въпроси, но наистина ми звучи безумно!
Нямам представа какви са способите на работа на лекарите в чужбина, ама не ми се вижда нормално!

# 11
  • Гърция
  • Мнения: 201
Добро утро!Всеки ден ме гледат на тонове сутрин и вечер. Преди малко бях на ехограф и ми каза ,че е с главичката на доло но не е в правилната позиция със лице напред гледа а трябва да гледа с ли е към гърбът ми. Също тъка каза ,че неиска да ме мъчи и затуй онзи ден спря процеса. Аз имам 4 несполучливи бременности с много препядствия 2 от които бяха 26 седмица и 18г.с другите две в 2-ри месец. Той също каза че поради високата захар бебето трябва по рано да излезе,ще ми даде още няколко дни.също тъка ще ми позволят да се разхождам извън болницата,но да не се отдалечавам иначе бебка е добре💗 Казах на доктора ,че много ме боли от доло от съмиат натиск на бебето и немога да ходя .Аз преди 10 години когато загубих бебето в 26г.с бях в България и ме приеха в Болницата с 1 см разкритие отлепена плацента и в болницата 13 дни бях . Нито 1 ден не ме прегледаха нито тонове ,нито ехограф само минаваха на визитация и ме питаха как съм .Една вечер прокървих и ме провериха за разкритие и казаха 4см и след това казаха нищо неможем да направим сложиха ми окситоцин  и ми предизвикаха болки защото нямах и тъка започна дългото раждане около 12 часа с болки😢 развитието се случи в Хасково родих нормално момиче 800гр живя 5 дни😢Сега като се замислям съм със около 5 см разкритие вече 10 дни и си викам,че е можеше нещо да се направи,той вече късно минало и заминало😢Затова и сега много се притеснявам да не се убърка нещо.

# 12
  • Мнения: 5 002
АГ в Хасково са под всяка критика.

# 13
  • Мнения: 528
Мисли позитивно и не се притеснявай, щом вече си в 38 г.с докторите си знаят работата.. желая ти леко раждане и да се похвалиш Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 458
Пожелавам всичко да мине леко и щастливият финал да е скоро!!!

Общи условия

Активация на акаунт