Инфукция- Предизвикване на естествено раждане

  • 1 286
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
Здравейте другата седмица ми предстои предизвикване на нормално раждане.
Как точно става това , какво ще ми правят когато постъпя (викат ме гладна и жадна ) сигурно за изследвания ? Тръгна ли при вас раждането ?По- болезнено ли е със система ?

# 1
  • Мнения: 2 883
Защо гладна и жадна 😓 цяло раждане ти предстои, трябва да имаш енергия.

Първото си дете родих с индукция. Сложиха ми системата в 9:30, в 14:15 се роди. Отначало всичко тръгна нормално, разхождах се, но около обяд ми спукаха водите и тогава взе да ме боли повече. Изтърпява се де Simple Smile

Ето това видео гледай и тренирай техниките на дишане, също бъди и с положителна нагласа. https://youtu.be/dVkgf8YDRcc

Леко раждане🤗

# 2
  • Мнения: 1 603
Трите ми деца са родени чрез индуцирано раждане. Поискай епидурална, защото се слага на определени сантиметри разкритие. Боли като спукат водите. Леко раждане.
Гледна и жадна заради упойката, преди това се прави клизма.

# 3
  • Мнения: X
И аз се чудя защо гладна и жадна. Преносих 12 дена и точно преди да родя бях на гости и за пръв път от дни се натъпках като прасенце. Сигурно от това ми е дошъл power и тръгна раждане Grinning  Не са ми правили клизма, нито слагаха упойка или индукция.

# 4
  • Мнения: 1 024
Гладна и жадна, първо да не се наложи спешна анестизия, второ ако има пожелание. Аз раждах без упойка нормално, но също отидох гладна и жадна, тъй като имах разкритие вече, просто ми казаха да се прибера. Вярно на обян вече бях много гладна ама ..

# 5
  • Мнения: 919
На мен ми сложиха системата към 14:30, а в 21:25 родих. Измъчих се, честно казано. Казвали да ми, че с предизвикано раждане боляло повече. Като ми спукаха водите нищо не усетих, но пък тогава имах вече епидурална.

# 6
  • Мнения: 486
При епидуралната , слагат ли катерър за урината?

# 7
  • Мнения: 1 603
не

При епидуралната , слагат ли катерър за урината?

# 8
  • Мнения: 529
Аз също ще съм с предизвикано раждане в друг град, близо до термин, за да може да има време да отида и да сваря да ми сложат и епидурал. Интересува ме болят ли прегледите за разкритие при вас, и дали епидурална и оскитоцин системата се слагат на едно?

# 9
  • Мнения: 1 603
Не, слагат се отделно. Окситоцина е система, а епидуралната се слага на гръбначния стълб по-късно, до колкото помня чрез катетър, разбира се много по-малък от тези, които знаете. Слага се когато стигнете разкритието, не помня сантиметри. Обикновено се слага поетапно, защото все пак не може да се загуби всяка чувствителност, няма да усещаш контракциите и кога да напъпваш. Първите две раждания са без упойка, само на третото имах. разликата е огромна.

# 10
  • Мнения: 529
Не, слагат се отделно. Окситоцина е система, а епидуралната се слага на гръбначния стълб по-късно, до колкото помня чрез катетър, разбира се много по-малък от тези, които знаете. Слага се когато стигнете разкритието, не помня сантиметри. Обикновено се слага поетапно, защото все пак не може да се загуби всяка чувствителност, няма да усещаш контракциите и кога да напъпваш. Първите две раждания са без упойка, само на третото имах. разликата е огромна.
Може ли да споделите за разликата? Моето първо раждане е също предизвикано с окситоцин, заради преносване на времето, но без епидурал. Искам само да кажа, без да плаща никой, че това беше най-големият ад в живота ми, и до ден днешен , въпреки годините помня невероятната болка и само се молех да ме приспят или разрежат направо...сега съм решила твърдо с упойка!

# 11
  • Мнения: 1 603
Да, точно това е разликата, само, че аз го изживях два пъти.
С епидуралната е в пъти по-добре+станах веднага, макар третото да не е, като казват по-лесно, поне при мен.

# 12
  • Мнения: 529
Да, точно това е разликата, само, че аз го изживях два пъти.
С епидуралната е в пъти по-добре+станах веднага, макар третото да не е, като казват по-лесно, поне при мен.
Това е всичко, за което се моля и аз! Вече не мога да спя от стрес и притеснения и такива коментари като вашия ми дават кураж, че няма да мина през този ад отново! Затова и решихме с лекаря да е предизвикано, за да имам време да стигна до там и да не пропусна заветните 4см! Съжалявам,, ако с моите коментари съм наплашила някоя мама първескиня!

# 13
  • Мнения: 2 883
За тези, които си мислят, че секциото е по-лесният вариант - не е. Преживяла съм и двете и съм писала тук всяка подробност от двете ми раждания.

И като заключение - всичко е до нагласа, колкото и повърхностно да ви звучи.
За първото раждане отидох с позитивна нагласа, подготвена психически и физически за това какво ме очаква. Дишанията изиграха съществена роля за това да бъде най-щастливият момент от живота ми.
Желанието да изпитам всичко това (дори и със система окситоцин, пукане на води и т.н) ме накара да пожелая да имам второ дете.

Обаче... Госпожицата реши да си остане седалищно и трябваше да ми направят секцио. Ами... В момента, в който ме отпусна упойката от операцията си започна истинският ад, който ме кара да настръхвам всеки път като се сетя за това. Сигурно едни 8 часа страдание, които не пожелавам и на най-големият си враг.

Влязох да раждам със страх и сълзи на очите. Не исках да се случва по този начин, и тялото ми беше като: ок, така да бъде.
И така...

Общи условия

Активация на акаунт