Махане на решетката на леглото - от кога?

  • 1 691
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 369
Здравейте  момичета  Simple Smile дъщерями от известно време все ни моли да и махнем решетката на леглото , понеже вече е пораснала и неиска да спи като бебетата Shocked . Вие кога махнахте вашите решетки или направо преместихте децата на по големи легла . За сега нямам такава възможност за друго легло а това ми се струва малко тесно и ме е страх да непадне  newsm78 Какво ще ме посъветвате  Thinking

# 1
  • Мнения: 442
а колко голямо е детенцето?
аз махнах решетката на мила, когато започнаха да спят сестра си в една стая, т.е. когато мила беше на 3г и половина. обаче, вечер слагам един сгъваем дюшек до легълцето, защото мила спи много дълбоко и една нощ, когато се наложи да спя при тях (радост беше болна) видях, че докато спи, мила тупва от леглото на земята, насън стана и пак си легна в него  ooooh!

# 2
  • Мнения: 369
Детенце е на 3г и 2м . Миналата седмица си ходихме на село с преспиване ( досега не го бяхме правили) и тя си спа на едно ъглово лего . Нямаше проблеми хареса и и от тогава се започна с това махане на решетката . По принцип спи в нашата стая в единия ъгъл , мога да и придърпам леглото до спалнята и ще съм сигурна че няма да падне , но после няма махане от там #Crazy А така така трудно се научи да спи в нейното легло че сега ме е страх от такава промяна  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 425
Аз го преместих на нормално легло когато стана на три години.Но до единия край слагам табуретка /ниска и широка/,че една вечер като отидох да го завивам спеше на земята миличкия!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 705
симона започна да спи на нормално ъглово легло когато беше на 1г и 3м. тогава й направихме детската стая и тя сама пожела да спи там сама. чувства се страхотно! все още слагам един стол и табуретка отстрани, но тя спи свита на кълбо в единия ъгъл.

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 203
Моите спят без решетка от както са се родили. Така свикнах големия, сега се учим с малкия. Слагах столове, после възглавници пред леглото. Решетката е с винтове и трудно се слага и сваля, а и леглото е дълбоко. Въртят се на сън и двамата. Забелязала съм, че баткото както се върти и ако опре глава в ръба на леглото - насън и инстинктивно се дръпва навътре. Като беше малък съм го намирала на колене на земята, а главата и ръцете - на леглото и спи без да мрънка. Малкият още се учи и се върти по-скоро от гръб по корем и обратно. В момента го уча да слиза безопасно, иначе с възглавниците се катери без проблем като по стълби.

# 6
  • Мнения: 4 406
махнах решетката преди 6 месеца и тази нощ за пръв път се изтърси на земята. не се е ударил- има възглавници, но се уплаши явно от свободното падане и поплака 2 минути преди пак да заспи

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Ние махнахме решетката преди 1 месец, понеже Вики на 2 пъти се мята с главата надолу и едва не се преби. Сега слагам една книжка с дебели корици между матрака и дървената част на леглото и досега не е имало аварии с падане. Но пък през нощта като се присети и си пристига да си ляга при мен Mr. Green

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Махай спокойно. Голяма е, пък и да тупне 2-3 пъти, какво... Все някога ще се научи и свикне.

# 9
  • Мнения: 7 837
От 1 мес. Сами спи на обикновено детско легло, по-ниско разбира се. Свикна много бързо, само 2-3 пъти го намерих спящ на пода  Laughing
Сам си ляга, сам си става. Проблемът е, че така повечко се разхожда нощем, но се надявам, че скоро ще израсте това си желание  Laughing

# 10
  • Мнения: 4 629
Струва ми се, че детенцето ти е достатъчно голямо, за да махнеш решетката. А още повече, че изявавя само желание. Ако леглото е много високо сложи някакви възглавници под него - да се приземи на меко, ако падне

# 11
  • Мнения: 2 818
Махай я без притеснения Peace

Ние не сме махали решетката, а направо малката се премести на голямо легло преди месец-два(на 2г7м, а малкото го сгънахме. Досега не е падала, но слагаме една голяма възглавница го леглото за омекотяване на евентуалния удар....

# 12
  • Мнения: 1 363
Ние махнаме решетките малко преди 2рата година на 18м. Падна два пъти, но след това свикна.

# 13
  • Мнения: 723
Алекса от няколко месеца (т.е. откакто е на 1,6 г.) спи на обикновено легло, но не толкова заради решетката, колкото защото си намрази леглото и не желае да спи в него.
Махай я спокойно, само сложи отстрани табуретки или други приспособления, за да ти е по-спокойно!  Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 605
Струва ми се, че детенцето ти е достатъчно голямо, за да махнеш решетката. А още повече, че изявавя само желание. Ако леглото е много високо сложи някакви възглавници под него - да се приземи на меко, ако падне
Съгласна съм с това мнение.
И при двете си деца свалях решетката малко след годинката, защото я прескачаха. Макар и малки бързо свикнаха да се пазят.

# 15
  • София
  • Мнения: 13 209
Стига бе... не е ли голяма на 3 г. да е с решетка.... Rolling Eyes
На моята й махнах решетката в момента, в който успя да я прескочи.. на година и 2-3 м. беше по спомени.. Оттогава спи без решетка, падаше от време на време като зряла круша от леглото, ама аз слагах възглавници на пода и освен рев не е имало други проблеми.. Е, научи се да не пада.. Тя по-скоро се свличаше с краката надолу  Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 13 209
П.С. А не те ли е страх повече от това, че може да падне прескачайки решетката! Александра като я видях да щъка из коридора след като я оставих в леглото и си представих как е прескочила... лошо ми стана при идеята как е можела да падне...

# 17
  • Мнения: 2 332
Стига бе... не е ли голяма на 3 г. да е с решетка.... Rolling Eyes
...
Умрях от срам  Embarassed... и досега не мога да махна решетката на Йоана, казва, че ще и падне одеалото иначе... Иначе - през деня (почивните дни) спи без решетка, ама нощем - ц. Но, живот и здраве, ще сглобяваме 2-етажно легло и, ще не ще, ще трябва да свикне в "голямо" легло без решетка.

Скорпионка, щом детето иска - махай я веднага, да не попаднеш после в моята ситуация Wink.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 605
Но, живот и здраве, ще сглобяваме 2-етажно легло и, ще не ще, ще трябва да свикне в "голямо" легло без решетка.

Напротив, пак ще е оградена, точно както тя иска   hahaha

# 19
  • Мнения: 2 332
Но, живот и здраве, ще сглобяваме 2-етажно легло и, ще не ще, ще трябва да свикне в "голямо" легло без решетка.

Напротив, пак ще е оградена, точно както тя иска   hahaha
Защо?

П.П. Знаеш ли, че син ти (ако е роден на 7-ми септември 2001) е астрален близнак с дъщеря ни?  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 7 474
Слагаш един стол до леглото и готово!  Peace

# 21
  • Мнения: 14 654
махнахме решетката,когато цецо стана на година и половина. ако ще обезопасяваш по накакъв начин пространството до леглото, по-добре с възглавници. между стола (табуретката) и леглото детето може спокойно са се изтърси и да се удари още по-гадно

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 605
Защо?
П.П. Знаеш ли, че син ти (ако е роден на 7-ми септември 2001) е астрален близнак с дъщеря ни?  Mr. Green
Много хубаво съвпадение!
Докато чакахме бебата и ние направихме двуетажно лего, а то задължително е с хубава стабилна преграда.

# 23
  • Мнения: 2 332
Защо?
П.П. Знаеш ли, че син ти (ако е роден на 7-ми септември 2001) е астрален близнак с дъщеря ни?  Mr. Green
Много хубаво съвпадение!
Докато чакахме бебата и ние направихме двуетажно лего, а то задължително е с хубава стабилна преграда.
На нас ни подариха 2-етажно легло, но не съм го видяла още... Може пък да е различно?  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 1 621
Още сме си с решетката. Мисля да я махнем към 3 г като и направим стаята. Ако дотогава не се оплаче, че вече не я иска... Peace

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Мисля тази вечер да я махам,
Онзи ден застана на страничната решетката по корем докато се опитвахме да  я приспим.Прехвърли крака и се изтласка и дотам не ми се мисли ако беше го направила ако не бяхме в стаята. На 1 година и 9 месеца  е почти.
Решила съм да постеля един юрган сгънат на две до кошарата.
Утре ще пиша резултата какъв е от първата нощ.

# 26
  • Мнения: 3 447
Според мен можеш да махнеш решетката, но да оставиш матрака на ниското ниво - така че ако падне, да е от височина 15-20 см. Аз, живот и здраве, мисля така да направя.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Да ви кажа какво стана, свалих решетката детето доволно си ляга и се радва че го прави само и това докато не сложих одеяло на земята, заряза млякото и слезе да се търкаля на пода.Така един час сто пъти ляга на леглото и слиза на земята. Накрая ми писна и и сложих решетката протестира 5 мин. ама беше много изморена и заспа.  Утре през деня мисля пак да сваля решетката да свикне с леглото.
лека вечер

# 28
  • Мнения: 7 821
Да ви кажа какво стана, свалих решетката детето доволно си ляга и се радва че го прави само и това докато не сложих одеяло на земята, заряза млякото и слезе да се търкаля на пода.Така един час сто пъти ляга на леглото и слиза на земята. Накрая ми писна и и сложих решетката протестира 5 мин. ама беше много изморена и заспа.  Утре през деня мисля пак да сваля решетката да свикне с леглото.
лека вечер


Сложи, одеалото след като заспи.
Успех

# 29
  • София
  • Мнения: 15 242
Иво беше на 2г. и половина някъде когато махнахме решетката. Счупих я по невнимание и докато баща му я оправи спеше без нея. Слагах възглавници до креватчето да не се удари, ако падне, но се оказа, че той всъщност не пада. И така-не я сложихме повече. За толкова време е падал само един път, но не беше страшно, защото креватчето му е много ниско и не падна от високо. Само се стресна (не, че това не беше гадно, но не се удари).

Зависи как спи детенцето. Племенницата ми ужасно много се върти и при нея и немислимо на този етап да спи без решетка.

# 30
  • София
  • Мнения: 39 795
Решетката на леглото я махнахме когато Дияна беше на 1.7г. Тогава се местихме в нов апартамент... и почнахме всичко на чисто - нова стая, легло без решетка и т.н. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 356
          На моя син махнах решетката преди около 2м и само веднъж е падал. Той е на 2г и 5м вече и понеже още ме е страх да не се обърне, слагам одеяла и възглавници на пода, че ако падне да не се удари лошо. Децата бързо се ориентират до къде е края на леглото и много бързо свикват да спят без решетка. Благодаря на мама ЕлиТ за идеята, аз може би щях да чакам до 3г , а може би и повече за да се престраша да сваля преградата.

# 32
  • Мнения: 755
Здрасти Скорпионка, моят син е също на 3г. и 2м. и спи вече от около 2 м. без решетка/също поиска сам/. За да не пада измихлихме да сложим пред леглото му надуваем матрак/като надуваемо легло е/ и резултат е много добър т.е. падал е само два пъти през които не се буди , а аз през нощта го намирам да спи там /дори не усеща/ Crazy. После свикна и ако се случи да се търкули става и си ляга вече обратно, но това е рядкост вече/ търкулването/ . Бързо свикна с идеята , че от края няма какво да го предпазва и спи според новото положение. Ами това е успех! Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 39 795
В интерес на истината Дияна не е падала от нейното легло. 2 пъти се изтърсваше от нашето.

# 34
  • София
  • Мнения: 888
Еми ние я махнахме преди месец,защото тя започна да се катери по  и досега не е имало инциденти

# 35
  • Мнения: 369
Махнахме решетката тя беше тплкова щастлива дори неискаше да заспи за да не я сложим пак  Shocked заспа с триста зора ooooh!
Да се надявам че няма да има проблем , но аз немога да спя нощем от страх да не се изтърси и я забелязах че като и е провиснало крачето усеща и си го вдига Hug
Леглото не е високо дори и да падне няма да е толкова страшно но все пак ..... newsm78 

Еми ние я махнахме преди месец,защото тя започна да се катери по  и досега не е имало инциденти
За катеренето и излизането през решетката аз сама си я научих как да я прескача за да е по сигурно , и не е имало инциденти

Лошото е че преди с решетката на леглото сложим една пеленка на нея и цензурата е налице , а сега няма  Thinkingта татето беше малко против ама го предумахме  Stop

# 36
  • Мнения: 8 505
И аз се замислям дали да го направя.Щом в яслата може без,защо не и вкъщи...

Общи условия

Активация на акаунт