Отменят почивките от 1мес. в градините.

  • 3 186
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 311
Това явно е само за Варна.
Нашата ясла ще си има не едномесечна, а 2 месечна почивка Sad
И нашата  ooooh!

Ох, и нашата градина ще почива 2 месеца тази година ...

# 16
  • София
  • Мнения: 2 434
Нашата градина също ще почива 2 месеца.
Но ми прави впечатление, че детските градини в морските градове работят през лятото, то тогава е "урожая" на хората. Laughing

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Браво Варна! Евалла...
И нашето ОДЗ ще почива 2 м. Синковеца ще посещава дежурна ДГ, комай...

# 18
  • Мнения: 2 839
На мен пък ми се вижда много идиотско ремонта да се прави докато децата са там, че и `частично`

# 19
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Аз нищо не знам,утре ще питам ама щом са ви казали значи е вярно. Simple Smile
Супер,макар че аз вече съм я обещала на баби и лели август месец...Сиси де.  Laughing
Днес четох из вестниците, че щяло да се създава някакъв регистър общ за градините, с регламентирани изисквания при прием в градините за целия град, някакви такива чудесии, нови 100 места тази година и т.н. Тази нова градина в нашия район Приморски дето ще я строят обаче все се чудя къде ли ще...някой знае ли? То не остана свободен терен наоколо. Thinking

# 20
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Блазе ви!Нашата вече запразни от понеделник,та чак до август #Cussing out

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При нас работят целогодишно. Мисля, че има общинско решение, което им забранява да връщат деца. Във всяка градина има сборни групи, учителките предупреждават, че е желателно поне един месец да не се водят децата на градина, но нямат право да отказват. Това важи даже и за завършилите подготвителна група, т.е. бъдещите първолаци. Въпрос на политика. smile3533

# 22
  • Мнения: 50
Такова решение има и за Пловдив, но незная защо в градината всички вдигат рамене, че още незнаят. Първоначално бяха обявили, че август ще почива градината, а сега нищо не се коментира. За други градини в града разбрах, че искали да протестират заради отмяната на почивката.
Решението се взима на общинско ниво, тъй че обадете се в инспектората и питайте!!!

# 23
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Това явно е само за Варна.
Нашата ясла ще си има не едномесечна, а 2 месечна почивка Sad
И нашата  ooooh!

Ох, и нашата градина ще почива 2 месеца тази година ...
И ние сме така.....а дежурната е на майна си райна (щото сме в район Панчарево)
Я ми кажете кой нормален работещ има 40 дни платен отпуск....и на кой ще му го дадат newsm78

# 24
  • Мнения: 2 255
Добре, че яслата, в която тръгна Калоян не почива лятно време, че иначе незнам как щях да подредя нещата  #Crazy Това беше и една от причините да избера това детско заведение  Peace дано да има повече такива градини и ясли, че за който няма баби става страшно  #Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 4 397
Това май е само за Варна. В нашата има наредба подписана от директорката от минала седмица, че ще почиват целия август.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тази сутрин се поинтересувах за нашата ДГ- ще почиват през август (преди това ми бяха казали и юли).

# 27
  • Мнения: 1 425
Значи тази сутрин говолих с госпожата отново и я попитах да не би аз да съм разбрала грешно ,но е така.И бележката вече я няма,само дето директорката ги помолила/госпожите /да не тръбят много .Но нашата градина със сигурност ще работи без прекъсване и без сборни групи. Laughing Laughing LaughingПо думите на госпожата това важало за Варна ,не знаела за страната,защото имало страшно много оплаквания до кмета ,че майките се принуждават да искат отпуски и че много се затрудняват и кмета е наредил така Peace.А градините които ще имат ремонти,щели да бъдат със сборни групи.Та защо и Вие от другите градове не се вдигнете и не се оплачите.Особенно София??????? Peace Peace Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 873
аз също питах. Бележката я няма наистина, но още не се знае със сигурност какво ще правят с точност. Градината има плануван ремонт тази година, от общината а докато той тече, ще трябват празни помещения. Та явно още го мислят как точно да стане и затова няма официално съобщение за да не се объркват още повече родителите.
А че ще правят ремонт т.е., че общината най-сетне ще отпусне пари е супер и ако това означавеа все поак градината да е затворена за един месец аз съм ЗА. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 9 990
Та защо и Вие от другите градове не се вдигнете и не се оплачите.Особенно София??????? Peace Peace Peace

Абе оплакваме се ние, ама глас в пустиня.Имаше и протестно шествие, не само за това , разбира се и са хиляди други неща-главно свързани с майчинството.

Общи условия

Активация на акаунт