Ще повтаряме яслата

  • 2 612
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз бих настоявала шред директорката, ако има възможност! Моята щерка е родена в края на март и аз идкам тя да тръгне на училище в годината, в която навърши 6 г. Сега както се стекоха нещата трябва да тръгне на 7 и половина, което не ми харесва... ще видим какво да направя. Проблема е, че имат учебна програма. Т.е. няма нищо лошо в това, дори е много хубаво, ама тярбва да си мине по програмата.. и с тази предучилищна задължителна... абе съвсем се объркаха нещата... Аз на 6 г и половна съм тръгнала и си е супер даже така, ама тогава от трета група хоп в училище, а сега 4-та е задължителна доколкото знам...

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
По закон, детето няма право да бъде местено в група преди навършване на 3 год.

Това не е вярно!!! Децата навършващи 3 г. през декември примерно си тръгват на септември в 1 гр. Моята дъщеря тръгна на градина на 1 април... с нея имаше дечица, които навършват 3 г. до 1 юли... значи не са имали 3 г. Може би ства дума за съответна година и набор еди кой си, а не за точната дата на навършване.

# 17
  • Мнения: 1 102
И на нас ни предложиха догодина пак да е 1-ва група с набора си,но аз отказах и сега ще е 2-ра група.Мисля че трябва да може да продължи с приятелката си в 1-ва група,според мен е разстройващо да се разделят.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 664
... а сега 4-та е задължителна доколкото знам...

4 група е така наречената "предучилищна". Тя е задължителна. Незнам дали съществува вариант детенце по-рано да я мине.

Иначе направено е така за да може детето да върви с набора си.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
... а сега 4-та е задължителна доколкото знам...

4 група е така наречената "предучилищна". Тя е задължителна. Незнам дали съществува вариант детенце по-рано да я мине.

Иначе направено е така за да може детето да върви с набора си.

Ама защо да си върви с набора? Аз доколкото знам за училищата изискването е детето да тръгне не по-късно от набора... но по-рано може. Самата аз съм с предния набор и не само не съм страдала, ами смятам, че е било по-добре. Уточнявам, че не обобщавам, а говоря конкретно за мен и моето дете. Аз в 1 клас съм си чела книжки, защото от 4 годишна съм можела да чета... така че не виждам смисъла да съм тръгнала с набора си. Още повече съм родена в началото на февруари...

# 20
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Бързам да ви се похваля: току що говорих по телефона с директорката и се разбрахме моя младеж да започне септември в яслата, а през зимата да го прехвърлят в първа група. Тук искам да изкажа специални благодарнасти на Ваче, че ме подсети за този вариант, защото определено предпочитам Боби да тръгне на училище на  шест и половина.

Аз бих настоявала шред директорката, ако има възможност! Моята щерка е родена в края на март и аз идкам тя да тръгне на училище в годината, в която навърши 6 г. Сега както се стекоха нещата трябва да тръгне на 7 и половина, което не ми харесва... ще видим какво да направя. Проблема е, че имат учебна програма. Т.е. няма нищо лошо в това, дори е много хубаво, ама тярбва да си мине по програмата.. и с тази предучилищна задължителна... абе съвсем се объркаха нещата... Аз на 6 г и половна съм тръгнала и си е супер даже така, ама тогава от трета група хоп в училище, а сега 4-та е задължителна доколкото знам...
Ваче, относно твоето желание за по-ранно тръгване на училище говори с директорката да я прехвърли в по-горна група преди предучилищната. Сега като говорих с нашата директорка по повод това, че искам детето да ходи на училище на 6 и половина тя ми предложи избор между: да ходи на ясла до януари 07 и после да го прехвърли в 1ва група или да си кара цялата ясла, а като дойде януари на 3та група да го прехвърли в предучилищна. така че имаш шанс Александра да стане ученичка на шест и половина.

# 21
  • Мнения: 544
Аз съм ходила с по-големи на детска градина - 4 група (вместо 3-та) и после предучилищна (тя беше в училището).

# 22
  • Мнения: 343
Благодаря ви момичета за отговорите   bouquet Вчера нямах нет, затова пиша чак сега. Не можах да говоря с директорката, защото е на лагер до вторник. Ще видим тогава. Иначе знам, че може да се премести детето от една група в ДГ в по-горна, но така се изпуска една група, пък и всяка година с нови дечица, някакси непоследователно е. И ние искаме Хриси да тръгне на училище на 6г и 9 месеца дори ще бъде. Не виждам нищо лошо. На всичкото отгоре нашият татко също е роден на 01.01 и той все се е движил с предния набор и казва, че е бил ок. Най-много ме притеснява, че няма места за групата и малко късно започвам тези преговори, но това се дължи на факта, че още зимата попитах как става преминаването от яслата в ДГ, трябва ли да подавам молба и те ми отговориха, че е автоматично да не се притеснявам. И аз не се притеснявах и ето какво стана.

Бързам да ви се похваля: току що говорих по телефона с директорката и се разбрахме моя младеж да започне септември в яслата, а през зимата да го прехвърлят в първа група. Тук искам да изкажа специални благодарнасти на Ваче, че ме подсети за този вариант, защото определено предпочитам Боби да тръгне на училище на  шест и половина.

Този вариант също ме устройва и съм мислила и за него.

Още веднъж ви благодаря и ще пиша да кажа какво е станало.

# 23
  • Мнения: 934
Цитат:определено предпочитам Боби да тръгне на училище на  шест и половина.





Бихте ли ми пояснили....Какви са ви доводите децата ви да тръгнат на училище с предния набор? ThinkingКакви ще са предимствата от това?
И моята дъщеря е родена март 2004г. Но мисля да си започне с набора, т.е на 7г.6м. И не виждам нищо лошо в това.... newsm78
поздрави на мартенчетата Hug

# 24
  • Мнения: 9 990
Хм, и аз смятам моето да си е с набора-т.е, на училище ще тръгне на 7г и 8м.Сега е на 3 и половина почти и е още яслено дете.Да, дойдоха тази година и "бебета" в групата, тя е една от най-големите и очевидно това и помага да бъде нещо като лидер-събира ги, организира ги за игра, помага за памперсите и обяснява, защо вече не им трябва бибата с толкова сериозен вид-така се изживява като по-голяма и полезна...Аз лично и се радвам.Ни най-малко не е дръпнала назад, напротив.Много по-самостоятелна с идеята да учи и малките.
Единственият минус в твоята история е това, че ще бъде разделено от приятелчетата си,При нас останаха няколко такива-междинни деца-миналата година не бяха за градина, а тази-не са за ясла...Та не е имало драми от сорта-напълно непознати деца...

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, относно твоето желание за по-ранно тръгване на училище говори с директорката да я прехвърли в по-горна група преди предучилищната. Сега като говорих с нашата директорка по повод това, че искам детето да ходи на училище на 6 и половина тя ми предложи избор между: да ходи на ясла до януари 07 и после да го прехвърли в 1ва група или да си кара цялата ясла, а като дойде януари на 3та група да го прехвърли в предучилищна. така че имаш шанс Александра да стане ученичка на шест и половина.

То при нас знаеш ли какво стана...
Александра на 30 март навърши 3 г. Веднага я прехвърлиха в градината - 1 група... После се оказа, че нашите 3-4 деца дето ги прехвърлиха така остават на септември пак 1 група и идват останалите. Аз изявих желание да продължи моята 2 група, но после стана ясно, че децата вече са имали някаква учебна програма... Щеше да се получи малко кофти, щото те имат основата, а моята не е учила нищо. Затова май по-добрия вариант е да прескочи 3 гр. или нещо такова. Казаха ми, че е възможно.. Ще видим тогава как ще върви, щото аз мога да си мисля, че е подготвена, а тя да не е .. много зависи какъв е учебния материал... При на е малко гадно, че от 30 март до края юни е малко времето и няма д аима файда... може би ще искам да я прхвърля от септември... просто да пропусне 3 група. При теб е лесно януари...  Grinning
Да го цункаш юнака от мен! Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 415
Калоян тръгна на ясла на 1г.3м. /роден е на 19.01.2001г./. Справяше се чудесно, проговори много бързо и правилно Peace.
На следващата година приеха бебета и на него не му обръщаха много внимание като на "стара пушка", а той започна да се лигави - облечи ме, храни ме, дай ми.... Започна да казва "токте" вместо сокче, "ика" вместо искам и още други ooooh!
Видях, че не само не научава нищо ново, ами и някак се връща назад  Thinking newsm78
Попитах в градината и го взеха на 2г.8м.  Peace Пак се справяше. Изкара първа и втора група и се преместихме. В новата градина го записаха пак във втора група  Tired  Да си бил с набора  Crossing Arms
Ще тръгне на училище на 7г.6м.
Аз съм тръгнала на училище на 6г.8м. и на 17г. бях студентка в 1-ви курс.
Не мога да кажа кое е по-добре  newsm78, зависи от развитието на детето и предпочитанията на родителите.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз съм тръгнала на училище на 6г.8м. и на 17г. бях студентка в 1-ви курс.
И аз, и аз.. супер ми беше... Mr. Green

# 28
  • Мнения: 343
Чак днес успях да говоря с директорката, но без успех  Sad Има 35 деца за градината и ако някой се откаже, тогава можело... Наговори ми ги едни как детето било още малко, имало нужда от социален контакт с връстниците си и т.н., за което й казах че е права, но аз искам Хриси да тръгне на 6г. 8м. на училище и затова сега да я преместим да не прескачаме някоя група по-натам. Може и да греша, но сега смятам, че така е най-добре за моето дете. Пак се сдухах, въпреки че не е кой знае какъв проблем. Казах й, че пак ще отида да говоря с нея, да не решат че съм се отказала. Много е тъпо.

# 29
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Да го цункаш юнака от мен! Heart Eyes
Цункам го задължително  Heart Eyes
При вас наистина се е получило малко кофти, но съм сигурна, че ще се измислите нещо- и двете с Александра сте оправни мадами  Wink
Чак днес успях да говоря с директорката, но без успех  Sad
Уф, че гано. Хе се сдухвай. Говори с директорката през зимата пак - тогава и без това яко им оредяват редиците и я имат по 15 деца в група, я не. Тогава може и да е на дуго мнение.
успех

Общи условия

Активация на акаунт