дебелеене и бременност

  • 4 603
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 029
amymommy, изобщо не се тормози и не обръщай внимание на коментарите на хората около теб! В крайна сметка ти наистина си бременна и е нормално в организма ти да настъпват промени и не виждам защо трябва да те притесняват с подобни приказки. Може би на теб ще личи повече всеки килограм, който качваш, щом си била толкова слаба винаги. Но това не трябва да те притеснява, важното е да се чувстваш добре и да бъдеш спокойна. В никакъв случай недей да се ограничаваш и да гладуваш, просто се храни рационално. Възможно е в следващите месеци пък да не качиш много, не е задължително през цялата бременност да качваш равномерно.
А това с бременните жени там ми звучи малко пресилено, не може на всяка бременността да протича по един и същи начин и всички да са слаби,  Naughty Все пак си е въпрос на физиология, а не на национална особеност. Предполагам, че на теб просто така ти се струва в този момент!
Пожелавам ти най-вече спокойствие и приятна бременност!

# 16
  • Мнения: X
Ами да се включа и аз. До момента - 28 г.с. съм качила 13 кг. Сигурно до края на бременността ще станат 20 ако не и повече. Карат ми се на женските консултации и всеки път си говорим едно и също, но никой явно не ми вярва. Не ям сладкиши и тесто. Минала съм на черен хляб и то не на всяко ядене. В момента менюто ми е мюсли и овесени ядки, мляко , месо и много плодове и зеленчуци. Почти нищо не соля, за да не се надувам. И въпреки това продължавам да наддавам.
Но наблюдаващият ме лекар всеки път ми повтаря не яж сладко, солено, тесто. аз казвам, че не ям и така. Не знам от какво наддавам, не знам и къде отиват килата, защото краката и ханша ми не са се променили много. Само корема и гърдите естествено.
Това явно е въпрос на организъм, ако се чувстваме добре се предполага, че всичко е наред. Вярно е, че после килата се свалят трудно, но ако правим каквото трябва и не се тъпчем с вредни и мазни храни, останалото е божа работа мисля. Дано съм била успокоение за всички скоростно дебелеещи мами.

# 17
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Ох, миличка и аз страдам от същия проблем. Направо не знам какво да правя. Не ям много като количество, но пустото шоколадче ще ме довърши. Аз и преди бременността си го хапвах /голямо изкушение ми е и не мога да му устоя/. Embarassed Сутринта се мерих на гладно и съм качила 14 кила. Идва ми да се гръмна, но все се успокоявам с това, че ще ги сваля след като беба се появи. Мама е акушерка и непрекъснато ми повтаря, че не трябва да качвам повече от 15 кила за цялата бременност, а аз дотук съм качила толкава............

# 18
  • София
  • Мнения: 549
amymommy, не се притеснявай. Бременност с бременност не си приличат. Не се ограничавай твърде много, защото бебето има нужда от всичко. Хубавото е, че като се храниш здравословно, според мен след раждането ще свалиш килограмите по-лесно. Иначе сега като се тормозиш това ще се отрази добре на бебето, а ти не искаш да си имаш нервно бебче нели? Действително при спирането на цигарите също се качват килограми. Но важното е да си спокойна и щастлива. Съвета от мен е да си в движение всеки ден - хем на въздух, хем да ходиш и да израсходваш калории!!!
Лека бременност и да не ти пука от някакви си манекенски фигури и приказките на този и онзи. Peace

# 19
  • Мнения: 1 465
Тези супи, които ядеш да не би да са много солени? Намали солта. не се притеснявай защото има случаи на мами качили много в началото, пък в края на бременността отслабват и то с килограми. Миналоноемврийската "дружина" имаше такива Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 1 067
Аз пък имам обратния проблем...
Изобщо не качвам. Чудя се дали това е здравословно за бебето.

Първите три месеца повръщах доста, тръгнах от 50 и свалих на 47, а сега съм се закотвила цял месец на 49 и толкова...

Не е като да не ям, но апетит кой знае какъв нямам, а и като хапна повечко ми става тежко а и още ми се случва да ми се гади... Абе малко ми е странно това. Но пък корем си имам... май само корем. 

Ако има и такива майчета, нека пишат, че да знам че не е толкова проблемно. 

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Аз пък имам обратния проблем...
Изобщо не качвам. Чудя се дали това е здравословно за бебето.

Първите три месеца повръщах доста, тръгнах от 50 и свалих на 47, а сега съм се закотвила цял месец на 49 и толкова...

Не е като да не ям, но апетит кой знае какъв нямам, а и като хапна повечко ми става тежко а и още ми се случва да ми се гади... Абе малко ми е странно това. Но пък корем си имам... май само корем. 

Ако има и такива майчета, нека пишат, че да знам че не е толкова проблемно. 

Изобщо не се притеснявай. Аз съм подобен случай...докторката ми се смее, че съм въвела нова мода в бременеенето Mr. Green
От повръщане свали 5кг.....в болницата после още 2кг. у нас после още 1кг.....общо -7кг. Сега от тези свалени килограми съм качила един. Ям..не е като да не ям. Като имаш напредвид, че добри си ям нормално и повечето време съм на леглото или на дивана...т.е не правя големи движения. Бебе си е точно за термина и въри много добре - така казва докторката. Така, че не се притеснявай...той бебечо си взема каквото му е необходимо. Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 1 067
Херка, мерси за успокоението...

Аз си мислех, че генетично трябва да напълнея, майка ми била качила 22 кг. с мен.

Но и на мен доктора ми казва че всичко е наред, и бебето си отговаря на седмицата.  Сега спокойно отивам да похапна.

# 23
  • Мнения: 572
Фъстъчка, пък аз за трите месеца съм повърнала само три пъти и то поради бързо ядене по много, на вечеря. Иначе не ме е мъчило повръщане. Само малко прилушаване, но поносимо. А сега, въпреки, че ям и то понякога по цял ден по нещо хапвам, като се теглих, установих, че за 3-месечния период съм качила само 700 грама!!!??? Това не е ли малко странно?
Иначе си имам вече коремче (преди имах плосък като дъска корем, ходех и на фитнес редовно) и старите ми панталони не ми стават, нося с един номер по-големи?
 newsm78

# 24
  • Мнения: 566
според мен качването на кг е до структура, а не до ядене /е и от това зависи/.една приятелка през цялата бременност почти нищо не ядеше просто защото нямаше апетит и не се тъпчеше, но качи 20 кг.аз в момента съм +12 без да се ограничавам

# 25
  • Мнения: 483
Здравей и от мен Wink
Аз също се притеснявам за теглото си и въпреки, че искам да се ограничавам, не успявам. Аз съм качила 4,5 до момента и ми си струват страшно много. Надявам се сего по жегите да не ми се яде и да не кача повече от 10 кг., но не се знае! Важното е в крайна сметка бебенцетата да са добре. Успех и леко бременеене!  bouquet

# 26
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз тръгнах с повечко килца, но слава Богу засега нямам зверски апетит, наддала съм, нооооо после ще ги свалиме килцата ... какво да правим?  Praynig ДАНО!

# 27
  • Мнения: 2 039
Мили мамчета,я и аз да кажа!Ами от нищо не се ограничавам,ям сладко като прасенце Animal Pig,хляб,баници,мекици,сладоледи и какви ли още не убийствени за ханша дяволии newsm62  261uu!Изглеждам чудесно 4470,слабичка с огромен корем preggo.Качила съм до сега около 14кг,като се има предвид,че имам огромен бюст Embarassed и сигурно към 4кг. са отишли там ooooh!!!!А от няколко нощи ставам да хапна нещо,щото ме е тръшнал нечовешки апетит и глад Embarassed,просто е по-силно от мен!Надявам се,че няма да се освиня много до раждането(то и не остана кой знае колко Grinning),но не мога и не смятам сега да се ограничавам,още повече като изглеждам добре.Явно всичко е въпрос на организъм и физика,а не кой какво яде! newsm51  love001!!!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 176
Аз също бих казала, че не трябва да се притесняваш за килограмите, особено ако се опитваш да се храниш с полезни храни. Предната ми бременност качих 20кг. без да съм прекалявала с храна, дори ми се чудиха, че нищо не ми се прияжда. Свалих ги за по-малко от 4 месеца след раждането. Според мен си била прекалено слаба преди и затова сега в началото наддаваш по-бързо. Знам че по-слабичките е нормално да качват повече килограми, но щом ти е ген ще ги свалиш лесно. Да му мислят тия дето качват малко, а си имат много запас предварително  Laughing

# 29
  • Мнения: 1 975
 newsm51Аз до петия месец отслабвах от повръщане, но сега ела да ме видиш + 14кг. preggo, то не е корем, то не са гърди, а има още цял месец. Но смятам да не си го слагам много на сърцето Heart. Да е живо и здраво бебчето newsm30, пък те нали за това са диетите Joy

Общи условия

Активация на акаунт