Леснотийка, вкуснотийка, евтинийка, мммм....

  • 12 870
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Сливен
  • Мнения: 382
Ха де!
То е от преди година това, но до колкото си спомням сложих малка кофичка сметана и лютеничено бурканче сладко от сливи.
Всъщност зависи какво точно харесвате у вас. Ние с мъжа ми не залитаме много по тежките сладкиши и затова избягвам да използвам много сметана. Във варианта, който съм написала там, сладкишчето беше много свежо и леко накиселяваше. Ако харесате по-сладкичко можеш да използваш по-сладко сладко (Всъщност аз като голям фен на вишните, горещо бих ги препоръчала!!!) или да замениш едната кофичка мляко със сметана. Така ще стане по-близко до парфе.

# 16
  • Мнения: 205
Харесва ми идеята за този десерт,обичам всичко на млечна основа.

# 17
  • Мнения: 852


или да замениш едната кофичка мляко със сметана. Така ще стане по-близко до парфе.

[/quote]

Със заквасена сметана или със сладкарска

# 18
  • Мнения: 852
А купата какъв размер е горе долу Embarassed

# 19
  • Сливен
  • Мнения: 382
Имах предвид заквасена сметана, за каквато говоря и по-горе. Аз лично не харесвам сладкарската сметана, но всичко си е въпрос на вкус, предполагам, че и с нея ще стане. Размера на купата няма значение - каквато имаш в къщи. Ако сместа не напълни купата, сладкишчето ще ти е по-нисичко, ако пък ти остане, ще направиш в още няколко малки купички.

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Много благодаря   bouquet ЕЙ сега запретвам ръкави Grinning  chef
Ама че съм шматка, изобщо не видях, че темата е от преди година Grinning

# 21
  • Мнения: 952
на снимката изглежда наистина страхотен сладкиш Peace браво на този който избута темата напред,че да я видим и ние Wink Искам да попитам авторката трябва ли сместа да престои цяла нощ в хладилника,ако го направя сега и вечерта направя блата няма ли да е достатъчно да се желира сместа? newsm78

# 22
  • Мнения: 376
Да питам на вкус като желираната торта ли е ???

# 23
  • Мнения: 527
Много вкусно изглежда мисля че е идеално за жегите. МЕРСИ за рецептата

# 24
  • Сливен
  • Мнения: 382
на снимката изглежда наистина страхотен сладкиш Peace браво на този който избута темата напред,че да я видим и ние Wink Искам да попитам авторката трябва ли сместа да престои цяла нощ в хладилника,ако го направя сега и вечерта направя блата няма ли да е достатъчно да се желира сместа? newsm78

Колкото повече стои в хладилника, толкова по-добре. Наскоро правих нещо подобно с желатин, кисело мляко и сладко, но престоя само 3-4 часа в хладилника. Така и не разбрах дали защото стоя по-малко или нещо желатина ми не беше добър, но се наложи да го ядем с лъжичка. Та за себе си вече съм решила - ако не мога да ги оставя за нощ в хладилника, не се захващам с желатинови сладкишчета.

# 25
  • Мнения: 952
днес почерпих свеки със сладкиша и направо я изненадах със своите сладкарски умения Mr. Green Mr. Green направих го със сладко от вишни и стана разкош,нещо като парфе ми се получи Hug наистина е вярно че колкото повече стои в хладилника толкова по добре,моя стоя цяла нощ заедно с бисквитения блат  chef

# 26
  • Сливен
  • Мнения: 382
днес почерпих свеки със сладкиша и направо я изненадах със своите сладкарски умения Mr. Green Mr. Green направих го със сладко от вишни и стана разкош,нещо като парфе ми се получи Hug наистина е вярно че колкото повече стои в хладилника толкова по добре,моя стоя цяла нощ заедно с бисквитения блат  chef

Ехааа! Радвам се, че съм спомогнала, макар и косвено, да впечатлиш свеки!  Sunglasses

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 382
Да питам на вкус като желираната торта ли е ???

Ева, идея си нямам коя е желиранаТА торта, за която говориш, но на вкус е като парфе, само че по-леко и маааалко накиселяващо. Всъщност - кисело мляко със сладко, но във формата на сладкиш.  Wink Абе... пак не е точно така, защото мъжа ми не обича кисело мляко със сладко, всъщност, като се замисля той и парфета твърди, че не обича, а това на снимката така го натисна, че...

# 28
  • Мнения: 376
Благодаря ти , имах предвид желираната торта на Рая ( дано не бъркам името ) но забравих да уточня.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Мдам, прилича ми на желираното кисело мляко-мнооого го обичам, но съсс сметаната явно се получава друг ефект. Ще опитам!!!!

Общи условия

Активация на акаунт