Коледа 2018

  • 99 195
  • 1 162
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 1 231


Сладките с тиквено пюре. Мисля да ги слепя с Нутела.

# 1 096
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 768
Заквасената  сметана има характерен кисел вкус дори и да се сложи захар. Във вкуса от детство ми не помня да ми е кисеелела,  но утре като я опитаме, ще стане ясно. Но със сигурност не се справих особено добре. Половината блатове се разчупиха, едва сглобих тортата. Шоколадът не се разтопи достатъчно добре и трябваше да го разнеса и съответно не стана особено гладка отгоре.

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 19:17 от Лолита

# 1 097
  • Мнения: 2 819
В нас пък не се хареса Гараш с този крем с жълтъците. Много повече им хареса варианта със заквасена сметана. Ама вкусове всякакви Simple Smile  Аз, за съжаление, нямам спомен как беше оригиналната Гараш тогава. Сега пък не ям сладко Simple Smile

# 1 098
  • Русе
  • Мнения: 5 236
Торта Гараш - орехи, яйца, захар, шоколад, краве масло. Без  брашно. Любима............ топи се в устата.

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 19:56 от i_peych

# 1 099
  • Viena
  • Мнения: 3 597
А, аз сложиш 50 на 50-заквасена сметана и течна сметана. Стана супер крема и гостите бяха очаровани.

# 1 100
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Лолита, с най-най-добро чувство: предпоследната думичка от поста ти  Hug
Ама как хубаво се вписва в темата Simple Smile

Мереленда  Hug  Heart Eyes

За Гараш наистина ще е трудно да решим кое е оригинална рецепта.
Зависи и кога точно е създадена тя. Все си мисля, че ако е преди 9. Септември, сметаната едва ли е била заквасена, тъй като на всичко ни е ясно каква точно сметана се ползва за ганаш.  Но това са само предположения.

Най-старата рецепта, която имам, е ето от тази книжка.






---
От жълтъци могат да се правят и нещо като целувки.  Simple Smile

# 1 101
  • Мнения: 6 622
Торта Гараш - орехи, яйца, захар, краве масло. Без  брашно. Любима............ топи се в устата.

Звучи интересно може ли рецепта?

# 1 102
  • Мнения: 1 953
i_peych беше дал рецептата за тортата преди няколко дни. Заповядайте: https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_2921.html

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 19:25 от rovaru

# 1 103
  • Русе
  • Мнения: 5 236
Скрит текст:
Торта Гараш - орехи, яйца, захар, шоколад, краве масло. Без  брашно. Любима............ топи се в устата.

Звучи интересно може ли рецепта?

Заповядай!

Та за торта Гараш. Имах позната - Анастасия, лека й пръст! Тя беше кореняк русенец. Казваше, че баба й е правила тортата и е имала честа да я опитва в така прочутото „Ислях хане”. Дали, това е истина - не зная.
При нея за пръв път ядох тази торта, още в далечната 1980 г. И веднага се влюбих в нея / тортата Simple Smile /.
Анастасия я правеше на пет пласта, 18 см .  Само смелени орехи, яйца, краве масло, млечен шоколад и захар. В редки случаи я заливаше с ганаш крем - черен шоколад и подсладена течна сметана, поръсваше отгоре със смелени орехи или крокант.

П.П. Зарекъл съм се да посетя държавния архив в Русе и лично да видя рецептата, ако има допуск на граждани до нея.
Весело посрещане на Новата 2019 година на всички!

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 21:32 от i_peych

# 1 104
  • Русе
  • Мнения: 5 236
i_peych беше дала рецептата за тортата преди няколко дни. Заповядайте: https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_2921.html

Благодаря! Но все пак в мъжки род. Simple Smile

# 1 105
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 768
Пейч, тортата изглежда много професионална и вкусна.
Нелка,  благодаря. Поправих си техническите грешки Blush

# 1 106
  • Мнения: 1 953
Скрит текст:
i_peych беше дала рецептата за тортата преди няколко дни. Заповядайте: https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_2921.html

Благодаря! Но все пак в мъжки род. Simple Smile
Да, аз знам, но може би по навик. Извинявай!

# 1 107
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Интересното е, че никога през живота си не съм вкусвала Гараш.  Simple Smile
Приятели обаче навремето си поръчваха и онова, което помня, изглеждаше по подобен начин:



(Не знам чия е снимката, не можах да отворя сайта).

# 1 108
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 768
А блатовете ви стоят ли хрупкави като я ядете? Защото моите бяха меки. Дали ще се втвърдят в хладилника?

# 1 109
  • Мнения: 1 953
Ако сложа бисквити в обикновен  хладилник - омекват, ако е no frost си мисля че изсъхват, не знам как да опиша какво усещам, но говоря за по-дълъг престой. За една вечер не знам колко си променят вкуса.

Общи условия

Активация на акаунт