Коледа 2018

  • 99 322
  • 1 162
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 329
Ние започнахме трескавата подготовка за празниците, едни коледни сладки от мен Simple Smile
Ако на някой му е интересна рецептата, споделям я тук. Получиха се страхотни бисквити, които стават за всякакъв повод не само за Коледа.



# 196
  • Мнения: 11 779
Момичета, вчера си взех едни сладурски силиконови коледни формички за бонбони, но си нямам рецепта...(освен варианта да разтопя просто шоколад и да го излея във формичките)
Дайте ми някакви предложения, моля ви.
Много ще съм благодарна!

# 197
  • Мнения: 245
Здравейте, вчера започнах с приготвянето на коледните сладки.
Направих Базелски  меденки, коите няколко дни преди Коледа ще украся с айсинг.
Скрит текст:
Меденките са по рецепта на Йоли http://yoli-www.blogspot.com/2013/11/blog-post_23.html
Направих и щолен по рецепта на Йоана https://www.kulinarno-joana.com/2009/12/stollen/
Скрит текст:
Единият при печене ми се обезформи, обаче, и ме е малко яд, но поне знам, че е вкусен, защото съм го правила многократно. Базелските меденки също са много вкусни.

# 198
  • Мнения: 1 499
Здравейте прекрасни! С удоволствие ви чета и се включвам в темата ви с първи опит за джинджифилови сладки. Опит да заместя меда с кафява захар, а и да опитам подправката от лидл. Хареса ми подправката, но анасона ми идва една идея повече.
Това печати ли са? Много ми харесват.
С анасона свикнах, взе да ми харесва..

# 199
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 777
Аз направих АКК. Другия уикенд са наред меденките. Харесах и бонбоните с бишкоти.

# 200
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564

[/quote]
Това печати ли са? Много ми харесват.
С анасона свикнах, взе да ми харесва..

[/quote]

От промоционалните шатри на кауфланд лятото ги взех за 0.99 лв.

# 201
  • София
  • Мнения: 11 750
.........................

От промоционалните шатри на кауфланд лятото ги взех за 0.99 лв.
За 1 лв ??? къде са тези печати за по левче, навсякъде са по 20 лв  тази година, те са полудели с цените им. Ако не се лъжа миналата година купил и бяха около 10 лв - 6 бр , а сега 20 лв....?!?! Ненормална работа е това.

# 202
  • Мнения: X
Аз миналата година си взех тези - 2бр. силиконови с дървена преса.

https://olele.bg/product/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0 … 0%B4%D0%BA%D0%B8/
А тази година заглеждах едни точилки с печати. Някой ползвал ли е такава и има ли отзиви, тъй като мернах един-два коментара някъде, че не стават и че трудно се работи с тях?

# 203
  • София
  • Мнения: 11 750
Аз миналата година си взех тези - 2бр. силиконови с дървена преса.

..................
А тази година заглеждах едни точилки с печати. Някой ползвал ли е такава и има ли отзиви, тъй като мернах един-два коментара някъде, че не стават и че трудно се работи с тях?
Тъй де, тези взех , но за 20 лв. Сега поръчах още едни, те са за 10 лв. нещо като Тантелки са и печата е с пружина.  Тези с точилката ги гледах, но не поръчах, предпочитам да работя с печат и ръка, да ги удрям  Wink

Да попитам, някоя от вас да е виждала някъде глюкоза в буркани, сладкарска, не успях да намеря, а ще ми трябва за някои сладки, благодаря.

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 14:36 от marchеva14

# 204
  • Мнения: 3 451
Глюкоза съм взимала от Т-маркет при нас стои при разни диетични неща. Голямо търсене падна тогава правих варени гевреци

# 205
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
Глюкоза има и в Билла, пак при диетичните храни. Ползвам я за шоколад за моделиране, с който често успешно замествам захарния фондан.

# 206
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 917
Глюкоза купих от Кауфланд лятото.

# 207
  • Мнения: 9 632
пънчето ми е стана един от най-впечатляващите вкусни и шоколадови десерти евър! Simple Smile по тази рецепта го правих



с какво мляко го правиш? чудя се ако се вземе направо сгушенка от по-рядката дали няма да стане?

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 16 553
Глюкоза има и в Билла, пак при диетичните храни. Ползвам я за шоколад за моделиране, с който често успешно замествам захарния фондан.
Точно това щях да пиша. Преди няколко дни я гледах.

И аз ще следя за отзивите за точилките с картинки.
Бях си харесала от нета една тавичка. После ще ви я покажа. Но не съм търсила дали я има из нашите магазини.

# 209
  • Мнения: 2 695
Вървях точно по рецептата, млякото май от Берьозка

Общи условия

Активация на акаунт