Коледа 2018

  • 99 114
  • 1 162
  •   1
Отговори
# 480
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 398
smile3521 точно в такъв вид се правеха меденките от свекърва ми, но слепени с мед /рецептата ми е останала от нея...над 30 годишна  newsm78/ Последните години и покрай  4470 се измодихме и ги изрязваме с най-различни формички  Peace
Погледнах рецептата ти, разликата е само в захарта - при теб е пудра захар  Wink

# 481
  • София
  • Мнения: 10 878
Здравейте, нахлувам с много въпроси.
Когато пека по-дебели бисквити/ сладки, ако спазвам времето за печене, на пипане са меки и когато ги разчупя се вижда, че не са изпечени, пека докато не станат твърди на пипане. Вие как ги печете? За меденките чета, че не трябва да се препичат. По какво, как да разбера дали са готови. Гледам, има различни видове меденки. Едни са като топчета и пухкави, други са като бисквитки. Кои са по-хубави? Никога не съм опитвала и правила меденки, не обичам канела. Миналата година щях да правя за първи път, но правих други. Тази година съм решила да направя рохличките; меденки с масло и мед, не съм решила по коя рецепта; трюфел бисквитите; линцери и още някакви с масло ще си избера.

Сега започвам да правя тези Меденки със сметана. Много са лесни и са без канела. Като се спазва посоченото време за печене се получават чудесни.

# 482
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
По повод киселите мармалади и сладка за линцер сладките - наскоро гледах една сладкарка, която сподели, че слага по малко лимонов сок в буркана независимо от вида на плода. Така освен че става по-киселко, става и по-лъскаво.

# 483
  • Viena
  • Мнения: 3 583
Щолени и меденки.

# 484
  • Мнения: 2 687
Много важен за мен въпрос: направих ли беля и каква: слепих линцерите... Какво би могло да стане... Оффф нали няма да мухлясат, да ги сложа в хладилник или... Да ги хапваме спешно?! Не е смешно де,ще ми се да ги запазя...

А шоконус кугели и hallongrotten нали траят две седмици, мисля да ги правя довечера...

# 485
  • София
  • Мнения: 10 878
Много важен за мен въпрос: направих ли беля и каква: слепих линцерите... Какво би могло да стане... Оффф нали няма да мухлясат, да ги сложа в хладилник или... Да ги хапваме спешно?! Не е смешно де,ще ми се да ги запазя...


Нищо им няма. Просто ще омекнат.

# 486
  • Norge
  • Мнения: 2 311
……. слепих линцерите... Какво би могло да стане... ще ми се да ги запазя...



Не би имало никакъв проблем ако просто ги замразиш. И тях, и всякакъв вид други дребни сладки. Някои дори стават по-вкусни след престой във фризера.  Simple Smile
След това вадиш по толкова бройки, колкото са ти необходими за съответното поднасяне.


Мереленда, Добре, Али97, гиляма благодарност, момичета!  Hug

# 487
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Два въпроса:
- Не открих рецепта за сладки с пресен джинджифил, а чета, че стават много интересни. Имате ли сполучливи експерименти?
- Марчева, от къде купуваш кремотартар или го заменяш с друго? / В старите рецепти за белтъчен крем и целувки винаги го споменават /

# 488
  • Мнения: 39 396
Имаше в Лидъл от втвърдителя за сметана. Не съм сигурна дали е в постоянния асортимент.

# 489
  • София
  • Мнения: 6 269
Много важен за мен въпрос: направих ли беля и каква: слепих линцерите... Какво би могло да стане... Оффф нали няма да мухлясат, да ги сложа в хладилник или... Да ги хапваме спешно?! Не е смешно де,ще ми се да ги запазя...

А шоконус кугели и hallongrotten нали траят две седмици, мисля да ги правя довечера...

след 3 дена ги изяжте  Mr. Green Ще са страхотни. И после забъркай нова доза. Не ми се струва, че ще издържат до Коледа. Не съм сигурна, че е добре сладкото да се замрази. Ама може и да става, не знам

# 490
  • София
  • Мнения: 11 713
Два въпроса:
......................
- Марчева, от къде купуваш кремотартар или го заменяш с друго? / В старите рецепти за белтъчен крем и целувки винаги го споменават /
Не съм срещала в Лидл до този момент, не съм виждала. Купила съм го от Арома Хаус - 10 лв и си поръчах от един сайт, ама кой беше, от Габрово са, да ми се изпрати. Намерих ги съвсем по случайност ровейки из нета с целта да го открия,  е  открих го.  Много точни бяха хората оттам и за два дни го получих, напълно идентичен с това което купих от Арома Хаус, пак 10 лв.

# 491
  • София
  • Мнения: 11 715
Не издържах днес и си купих металните формички за рохлички.Да видим дали ще ми се получи прилични сладки с тях.

# 492
  • София
  • Мнения: 11 713
Не издържах днес и си купих металните формички за рохлички.Да видим дали ще ми се получи прилични сладки с тях.
Тези които показах ли купи , или са единични, че тези които са на тава не съм ги ползвала все още, нещо много слабички ще излязат после, плитки са... Simple Smile

# 493
  • София
  • Мнения: 6 269
Не издържах днес и си купих металните формички за рохлички.Да видим дали ще ми се получи прилични сладки с тях.
Тези които показах ли купи , или са единични, че тези които са на тава не съм ги ползвала все още, нещо много слабички ще излязат после, плитки са... Simple Smile

Аз имам такава метална от миналата година, много фини стават рохлите, но ми е трудно с ваденето, детето ми помага за това, а другото яде фирата  Mr. Green

# 494
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Catty m, замразявам абсолютно всичко, в това число сладки с мармалад/сладко. Няма никакъв проблем.
Единствено, неща тъкмо със сладко, както и тези с цели лешници и стафиди, и с големи бучки шоколад имат нужда от малко повече време за да се „отпуснат“. Докато маслени и кокосови бисквити могат да се ядат директно от фризера.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт