Направи си сам от нищо нещо - 5

  • 100 527
  • 417
  •   1
Отговори
# 405
  • Sofia
  • Мнения: 30 614
Още една мравка 😀,по желание на внучето 🩵
Гледа някакво аним.филмче за паяче и червена мравка и отдавна я иска 😘
Зарадва ѝ се много 🥰


# 406
  • Мнения: 4 480
От всичко налично в кутии и чекмеджета сътворих това.
Поводът беше среща на випуска. И понеже бяхме "Д" клас декорирах букви. Сложих им връвки и станаха медали за нашия клас. Бях ги опаковала в пликче и всеки си изтегли. Много се зарадваха и цялата вечер бяхме с герданчетата.

# 407
  • Варна
  • Мнения: 805
От всичко налично в кутии и чекмеджета сътворих това.
Поводът беше среща на випуска. И понеже бяхме "Д" клас декорирах букви. Сложих им връвки и станаха медали за нашия клас. Бях ги опаковала в пликче и всеки си изтегли. Много се зарадваха и цялата вечер бяхме с герданчетата.
Поздравления за чудесната идея и изпълнение!
С какво изрязахте  буквите?

# 408
  • Мнения: 14 017
И на мен много ми хареса, обмислям го като изненада за следващата среща на класа. Но от какво са буквите?

# 409
  • Мнения: 4 480
Момичета, благодаря ви!
Буквите ги изрязах от едни гумирани листа. Бях ги купила от магазин на B office. Продават се в опаковка с различни цветове. За шаблон използвах от онези пластмасови букви дето ги купувах за първокласника преди 20 г, чертах и после с малка ножичка. Малко обаче ги уголемих.  Сигурно и с велурени листи или филц ще стане. Ще измислите вие.

# 410
  • под тепетата
  • Мнения: 11 726
Гума Ева. Поздравления за идеята и изпълнението, Димис! Мен пък ми е интересно с какво направи дупките?

# 411
  • Мнения: 4 480
Гума Ева. Поздравления за идеята и изпълнението, Димис! Мен пък ми е интересно с какво направи дупките?
За дупките по самите букви ли? Самите листи са на фигурални дупчици. А дупчиците за конеца направих с игла.

Ето това представляват листите да ги нарека. Формата е А4. В една опаковка са 7 цвята, като червеното ми е като избеляло.

ПП. Извинявам се за качеството на снимката.

Последна редакция: пн, 15 юни 2026, 22:27 от Димис

# 412
  • под тепетата
  • Мнения: 11 726
Да, точно за тази гума ставаше въпрос. Благодаря, Димис!

# 413
  • Sofia
  • Мнения: 30 614
Първи опит днес за фигурка от бяла глина 🙃/отново по заръка на внучето 🥰...започвам да откривам неподозирани заложби в себе си 🤣/
Трябва да е щраус 😀
Нямах търпение да я оцветя,макар,че не е добре изсъхнала глината.
Утре ще я лакирам.




Скрит текст:





Последна редакция: ср, 17 юни 2026, 21:08 от Doli

# 414
  • под тепетата
  • Мнения: 11 726
Много е яко това пиле!

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 2 438
Doli, много добре се е получило!

# 416
  • Sofia
  • Мнения: 30 614
Днес направих “реставрация” на първият ми опит за щраус от полимерна глина 😅 /беше много зле и приличаше на голямо тромаво жълто пиле 😂/
Добавих бяла глина и топъл силикон и се получи нещо като алпака/лама/овца 🤣



+ мини брошка 🐌

Дойде ми вдъхновение 😂 и тези дни ще се пробвам да направя 🦒🐢🦓 🦩🐫 🙃

Последна редакция: пт, 19 юни 2026, 08:42 от Doli

# 417
  • Бургас
  • Мнения: 29 041
Без значение какво пиле е, все ми харесват! Интересни са!

Общи условия

Активация на акаунт