Цветя за терасата - 2

  • 54 173
  • 770
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 47 996
Хихих, ами да не изкупите всичко от пазара, ей
Да, и лавандула имах два пъти, ох срам ме е да пиша
Значи да ви кажа, всъщност късно лято всичко си расте и цъфти при мен, но в един момент...край...имам да работя по въпроса...с удължаване на живота...

# 271
  • Мнения: 5 371
Малко късно по темата с торенето, бях споделяла в по-горен пост, аз торя цъфтящи ( петунии, мушкато) с мастербленд 20/20/20. Преди години на изложение Цветна пролет в Панаира, докато се дивях на буквално избухналите цъфтящи китки от висящи кошници, помолих една женичка за съвет, и тя ми каза, че ги тори само с това. Хем прозводител беше жената. От  тогава го поръчвам по интернет, дори не се старая да запомня сайта от който го заявявам. 20 лева е 1 кг. Ама истина е, няма такъв цъфтеж. Аз засадих моите петунии - около 70 корена, миналата събота. При нас не е чак толкова студено, а  и като гледам как миналогодишните ми петунии които оцеляха са заформили цвят, не се притеснявам от студ, очевидно са издържливи растения.  Нека поотраснат малко повече и като запълнят сандъчетата ще ги наснимам и пусна снимки. На южна, открита тераса са, от външната страна на балкона. Набучих и няколко мушката, които ми даде една приятелка  от офиса, а моите големи растения мушкато са още на затворения балкон на свекърва ми. Не съм имала време да мина да си ги взема. Но тя казва, че са тръгнали много добре , събудени са и имат пъпки вече.  До средата на април се надявам на цъфнала тераса.

# 272
  • София
  • Мнения: 560
Аз да ви кажа мойте мушки си ги купих от Димитър Петков преди около три седмици - 6 бр ,нискостеблени ,в различни цветове ,много са ми хубави.От тогава са на балкон - едните на източен ,други на южен .нещо чувам че четвъртък петък през нощта ще има минусови температури та се чудя дали да не ги прибирам през нощта. За втора година ще се постарая да си направя цветен балкона.Миналата година не купувах китки ,а ми даваха чепки голежки.Но техните мушката бяха едни високи с малко по-дебели стъбла,затова сега заложих на нискостеблени-повече ми харесват.Не успях да ги опазя през зимата - сложих ги в общият коридор в блока,но всичко изсъхна.Трябва да се образовам повече.

# 273
  • Мнения: 1 765
И моите са на стълбището на блока и дори имам едно цъфнало - алено червено. Имат си прозорци и засега явно там им е добре.
Гледам в брошурата на Хоум макс,че има много и разнообразни китки и искам да го посетя. Промоцията е от 28.03.

# 274
  • Мнения: 7 928
Моля за помощ. На снимката са препаратите, които ми продадоха вчера. За моспилан казаха на върха на ножа в 5л вода и да пръскам, за да изтребя листните въшки. Кристалон 1 капачка в 10 л вода.
1. Колко пъти трябва да пръскам срещу листните въшки и през колко дни? Засегнатите саксии са изолирани на терасата - след колко време мога да сложа до тях други саксии без страх да не заразя и тях?
2. С Кристалон през какъв период да поливам? Един път месечно добре ли е?
Благодаря Flowers Hibiscus

# 275
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
навремето ми казаха, че се обработва три пъти, през три дена, за да избие всички гадове. но се пръска и почвата и мястото около саксиите.
за торенето не мога да помогна много.
Sad чувала съм, че има особеност, първо се полива за да е мокра почвта и след това се полива с разтворения тор. правело се за да не изгори цветето.

# 276
  • София
  • Мнения: 4 397
навремето ми казаха, че се обработва три пъти, през три дена, за да избие всички гадове. но се пръска и почвата и мястото около саксиите.

И на  мен за гъсениците, ми казаха 4 пъти през 4 дена и после още 4 седмици по веднъж в седмицата.

# 277
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
значи е различно за различните гадове Simple Smile ще се опитам да го запомня.

що ли ми трябваше да потърся фазите на развитие на листните въшки Astonished
не стига, че са хиляди видове, а и
Цитат
партеногенетичните  женски  започват  да  раждат,  седем  дни  след  своето  собствено раждане и температура 25ºС, по две –три ларви на ден в продължение на 20 –30 дни.

# 278
  • софия
  • Мнения: 25 488
2. С Кристалон през какъв период да поливам? Един път месечно добре ли е?
Благодаря Flowers Hibiscus
Веднъж седмично поливам с Кристалон. След поливане пълня бутилките с вода и слагам вътре препарат. Така седи до следващото поливане. Хубаво се разтваря, не са изгорели сакъзите, добре им се отрази миналия сезон. Не мисля да променям подхода.

# 279
  • Мнения: 47 996
Гнусотия...брррр...а бихте ли ми обяснили как моите цветя посред лято хванаха въшки без внасяне на нови цветя, саксии и почви, на 11 етаж?! Много беше тъпо...моспилан ги оправи, но вече не помня схемата

# 280
  • Мнения: 7 928
Някоя завистлива съседка от 12-ия етаж ти е наръсила въшки от терасата Joy
Моите се завъдиха преди две седмици от саксия, в която от цяла година има цвете. В стаята нямаше друга саксия. Да не изпадат в летаргия гадините, е*а си...

# 281
  • Мнения: 2 661
Моля за съвет. Това съндъче според вас подходящо ли е за два броя сакъзчета, или е по-добре да насадя само по едно? Благодаря на отзовалите се.

Питам защото навсякъде пише да се садят на разстояние 20 см.едно от друго ..ами че то съндъчето ми е толкова дълго...Rolling Eyes

Edit: st.Dobri, първо благодаря за отговора и да, има си подложка, но се слива със съндъчето и на снимката не се вижда.

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 10:18 от butterfly_s

# 282
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
според мен става, а и нали ще ги подхранваш, не би трябвало да страдат от едостиг на вещества. Simple Smile

харесва ми сандъчето. дълбоко е. Simple Smile има дупки за оттичане на водата, нали? не е кашпа.

# 283
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Гнусотия...брррр...а бихте ли ми обяснили как моите цветя посред лято хванаха въшки без внасяне на нови цветя, саксии и почви, на 11 етаж?! Много беше тъпо...моспилан ги оправи, но вече не помня схемата
Е как как? Вятърът ги разнася гадините, колко му е.

# 284
  • на път
  • Мнения: 2 804
Изнесох трайно мушкатата, не мога повече да ги изнасям и прибирам. Сложих ги на завет и слънце, пък каквото сабя покаже ...

Общи условия

Активация на акаунт