Истанбул [тема 47]

  • 77 272
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 410
krems82, омагьосал ви е Истанбул ☺. Като описваш програмата на АБВ травелс е абсолютно същата по дни и часове като на Караджъ...Отдавна се чудя дали двете фирми имат нещо общо?
Puss in boots, най-важно е това - всички да сте очаровани 👍.. Да попитам - от разказа ти оставам с впечатление, че сте били в Долмабахче следобед, много ли чакахте за билети? Същия въпрос и за Водохранилището и Синята джамия...И друго - пишеш, че от Кабаташ сте хванали ферибот за Юскудар..работи ли вече терминала?

В Долмабахче бяхме по обяд в събота. Нямаше много хора на касите, а и работиха доста бързо на гишетата.

За Водохранилището бяхме следобяд и вече имаше дълга опашка, която се движеше сравнително бързо. Но вътре обикалянето беше малко неприятно, защото мостчетата са тесни, а имаше доста народ.

Синята Джамия трябваше да изчакаме до 17:00 часа да свърши молитвата и влезнахме. Нямаше много хора.

Да, от Кабаташ хванахме ферибота. Мисля че беше на Turyol ферибота. Лодката беше сравнително малка и се усещаше клатенето, а детето се изплаши.

# 706
  • Мнения: 952
Момичета, предстои ни през април, организирано посещение в Истанбул.  Никога не съм ходила и ако може съвет, макар че е относително  колко лева да обменя за три дни.

# 707
  • Мнения: 142
Здравейте от мен минавам да се оплача от Запрянов травел попринцип утре трябваше да пътуваме, днес ми звънят към 12:00 и ми казват че няма да се състой утре много хора са се отказали(лъжаа) и аз им казах че сме взели отпуски обменили пари как може от днес за утре да отменят, госпожата ми предложи да ходим в румъния... отказах ходих взех си парите и звънях на глобул турс имаха места и направихме нужните документи... Много тичане беше днес но краят е важен. Утре пътуваме, хотела ни е Бенлер видях го добър ми се видя и в близост до трамвай и метро

# 708
  • Мнения: 686
Здравейте от мен минавам да се оплача от Запрянов травел попринцип утре трябваше да пътуваме, днес ми звънят към 12:00 и ми казват че няма да се състой утре много хора са се отказали(лъжаа) и аз им казах че сме взели отпуски обменили пари как може от днес за утре да отменят, госпожата ми предложи да ходим в румъния... отказах ходих взех си парите и звънях на глобул турс имаха места и направихме нужните документи... Много тичане беше днес но краят е важен. Утре пътуваме, хотела ни е Бенлер видях го добър ми се видя и в близост до трамвай и метро

Хотелът е добър, не се притеснявай. Локацията му е супер. Закуската -достатъчно разнообразна.
Съжалявам за причинения стрес. И ние ще пътуваме със Запрянов, само че на 04.04 от Варна. Ще взема утре да им се обадя профилактично...

# 709
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 442

В Долмабахче бяхме по обяд в събота. Нямаше много хора на касите, а и работиха доста бързо на гишетата.

За Водохранилището бяхме следобяд и вече имаше дълга опашка, която се движеше сравнително бързо. Но вътре обикалянето беше малко неприятно, защото мостчетата са тесни, а имаше доста народ.

Синята Джамия трябваше да изчакаме до 17:00 часа да свърши молитвата и влезнахме. Нямаше много хора.


А случайно да сте разбрали аудио гидовете в Долмабахче на какви езици се предлагат? Аз си мисля дали да не отидем още в петък след пристигането...Аз съм ходила, но ще бъда "гид" ☺
За Синята джамия и аз смятам да " обърна" програмата и да я посетим привечер...
А от Кабаташ си мислех да се върнем към Еминюню с ферибот ако има възможност, разбира се...

# 710
  • Мнения: 147
После се отправихме към Долмабахче. Там някъде оставиха хората,които бяха платили за корабче,а ние с рейса отидохме до азиатската част . Там хапнахме с местната екскурзоводката Невин. Уникално мила жена,взех и визитката за всеки случай.

Може ли да пратиш снимка на визитката Simple Smile Знаете ли името на заведението, в което сте яли.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 3 948
съветвам всички да ограничат обмяна на валута и да се насочат към картово плащане.Дори на пазара си купих маслини , локум и потници с карта Simple Smile

# 712
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 600
съветвам всички да ограничат обмяна на валута и да се насочат към картово плащане.Дори на пазара си купих маслини , локум и потници с карта Simple Smile


И все пак е хубаво да се носят и пари в брой ,защото някой път има проблем с плащането с карта...На мен ми се е случвало да пазаря в един магазин с карта ,а в друг ,същата  карта  не беше приета от терминала , така че си имайте едно на ум.

# 713
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
Препоръчайте ми хотел в района на Лалели или Таксим..Предпочитам да е голям, чист със закуска.FlushedЗащото имам горчив опит от миналата година от една голяма мизерийка, едвам преспахме там.

Два пъти вече отсядаме в Avantgarde Taksim Hotel. Зависи и периода,защото цените понякога са по-височки. Но както казва ММ,само видовете сирена избиват цената Joy Joy

# 714
  • Мнения: 6 306
съветвам всички да ограничат обмяна на валута и да се насочат към картово плащане.Дори на пазара си купих маслини , локум и потници с карта Simple Smile

Значи и на Капалъто има пос терминали,така ли да разбирам 🤔?
Аз по принцип винаги имам и обменям , особено като мръдне надолу лирата,защото ходя в Одрин от време на време.

# 715
  • Мнения: 775
съветвам всички да ограничат обмяна на валута и да се насочат към картово плащане.Дори на пазара си купих маслини , локум и потници с карта Simple Smile

Значи и на Капалъто има пос терминали,така ли да разбирам 🤔?
Аз по принцип винаги имам и обменям , особено като мръдне надолу лирата,защото ходя в Одрин от време на време.

В Туркие почти на всякаде може да се пазарува с пос
голяма мода е при нас..
ама и банките дават доста бонуси за пазаруване с карти
имаме и такава мода
пазарувай до края на месеца 1000 тл и получи 50 тл бонус на картата
или харчи до края на седмицата в магазина на бойнер 500 тл ние да ви върнем 100 обратно, и подобни.. Simple Smile

та поса е жизненоважно нещо за Турчина..
няма как,  хех

# 716
  • Мнения: 6 306
Предполагах,че е възможно.Някак иначе странно щеше да звучи,че в Одрин на пазара има сергии с пос,а в Станбула да няма.Благодаря за потвърждението!

# 717
# 718
  • Мнения: 775
ADALAR
https://www.buyukadaotel.com.tr/buyukadada-yapilacak-seyler/
https://gezimanya.com/buyukada

Какво да се прави в Адалар
1 - да се пие бира - изглед Станбул
2 - разходка с файтон
3 - раздодка с велосипед - даже цял тур на острова (иска се мн мускули)
4 - да не се влиза на море
5 - да се види църквата AYA YORGİ (23/04 и 24/09 е някакъв свещен ден и много хора се ка4ват там.. (иска пaк мускули )
6 - да не се ходи наweekenda че от хора - по точно бол араби няма да видите острова
7 - Buyuk Ada ще е достатачно за обиколка за късата ви ескурзия в Истанбул, в другите няма кои знае нещо интересно..

# 719
  • Мнения: 922
На 12,04,2019 тръгваме с колежки за Истанбул. Това е второто ми посещение на града. Първото беше преди осем години. Ще следя темата с интерес.

Общи условия

Активация на акаунт