Истанбул [тема 47]

  • 77 403
  • 753
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 681
Цитат на: AIR
Кабаташ не работеше септември, правеха ремонт. Дали е пуснат вече, някой знае ли?

Не е просто ремонт, малко по грандиозни са нещата, но не е много ясно кога ще го завършат, и това е малко като с летището, но тук може да не им е токова важно да  „режат лента“ и май не са се разбързали чак толкова… не знам до къде точно са я докарали.

# 556
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608

Аз съм го вървяла този маршрут, но обратно - от Долмабахче до Бешикташ. Около 15-20-тина мин бързо ходене е...върви се по тротоара, минава се покрай Музея на морето. От Бешикташ хванахме ферибот до Кадъкой - красиво е пътуването, минава се покрай Къз кулеси и Хайдарпаша (но ако сте до Кадъкой).
Кабаташ не работеше септември, правеха ремонт. Дали е пуснат вече, някой знае ли?

Пристанището е в ремонт , а едноименната трамвайна спирка си е там.Определено по-добрия вариант е да се слезе на Кабаташ от трамвая и да се отиде до двореца. Преди него има и кафене,много е красива гледката от там към Босфора и Азия,комбинирана с топъл чай или кафе ммм  Crazy...мога да стоя там с  часове и да наблюдавам тази красота  Heart Eyes

# 557
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Чефи, да, пристанището е в ремонт - нали по-горе се споменаваше за морски транспорт, не съм си помисляла и за спирката..Иначе - и спирката на трамвая , и спирката на фурникуляра са си там 😉
Adventurer, може би се изразих неправилно..иначе видях, че по цялата дължина е оградено и се прави нещо...Благодаря за линка! Уауууу, наистина е грандиозен проект!

# 558
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
AIR,само доуточних,да не стане грешка Stuck Out Tongue Winking Eye
Някои хора не са много запознати и понеже и спирката и пристанището се казват така ,да поясним...

# 559
  • Мнения: 4
Здравейте,
Април месец ми се очертава пътуване към Истанбул. Ще пътуваме с ТА, но в града ще се придвижваме самостоятелно ( таксите за екскурзиите са доста високи)
Имам следното питане:
1) Самостоятелно без ТА може ли да се влезе в Долмабахче и Бейлербей. Изчетах няколко теми и не ми стана ясно.
2) До двореца Бейлербей може ли да се пътува с ферибот?
3) до колко часа е градския транспорт? -> Автобуси, трамвай, фуникуляри.
( като изключим метрото )
 
Ще съм ви благодарна за помощта!

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 09:12 от Vicki_stoqnova

# 560
  • Мнения: 681
1. Може, разбира се, пак да се самоцитирам.
2. Може с ферибот от Еминюню до Юскюдар и от там друг до Бейлербей. Има и някои директни рано сутрин и вечер между Еминюню и Бейлербей, но едвали ще са ви много удобни. Тук може да проверите разписанията.
3. Метрото и трамваите са до полунощ.


# 561
  • Пловдив
  • Мнения: 418
Благодаря ви много за инфото! Ще направя промяна на маршрута. Само трябва да видя как да включа и разходка по вода, но не ми се иска да е много дълга, защото не знам как ще се понесе от детето.

# 562
  • Мнения: 1 652
Благодаря ви много за инфото! Ще направя промяна на маршрута. Само трябва да видя как да включа и разходка по вода, но не ми се иска да е много дълга, защото не знам как ще се понесе от детето.
За много кратка разходка по вода, можете да хванете корабчето от Еминьоню за Юскюдар (на всеки 15 мин. са, време за път 15 мин.). Корабчетата са големи и стабилни. В Юскюдар да се разходите по крайбрежната алея на юг и да пиете кафе в заведенията с възглавничките срещу Момината кула. Няма да отнеме много време, а и тъкмо ще посетите Азия. Simple Smile Ако детето има проблем, може да хванете Мармарай (влак под Бюсфора, много близо до пристанището) и за няма и пет минути да излезете на Сиркеджи.

# 563
  • Мнения: 17
Здравейте! Моля за съвет и вашите препоръки за разпределинието на програма за втория ден от екскурзията с дете на 8 години включваща Азиатската част.
1 ден- Ще го отделим на лежерна разходка в старата част и разходка с кораб по Босфора.Вечерта Кулата Галата и вечеря по Истиклял.Прибиране с метрото към Лалели.
2 ден- Рано сутринта да разгледаме двореца Долма Бахче -спирка Кабаташ с трамвай.От там с какво е най-удачно да стигнем до двореца Берлербей и хълма Чамлъджа  или парка Отатепе и какво друго бихте ми препоръчали да видим или къде да се разходим?Връщане в Ортакьой за вечеря и разходка и обратно с трамвай към Лалели.
За 3 ден се колебая между Сапфир и мол Viaport Venezia  и с какво друго може да запълним до края на деня?
Благодаря на всички за отделеното време

# 564
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Iv27, аз пак да спомена, като водила момче на 12 г и правила програма специално за него, много удачен вариант е музеят Рахми Коч. До него се стига много лесно по вода (с ферибот от сп.Каракьой по Златния рог до сп. Хаскьой) и спокойно се прекарват там 4-5 часа. Достатъчно евтин му е и входа..Може да го включите към втория ден.. Момчето ми беше ужасно впечатлено...

# 565
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравейте! Резервирах и аз най-накрая за 1 март. Понеже сега е зимно време ,удачно ли е разходка с корабче по Босфора с дете на 8г? И от квартал Лалели,кой маршрут е най удачен за да стигнем до тези корабчета ? Изтеглих си приложението move it ,here we go, надявам се да можем да се справим.

# 566
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
krems82, на място ще прецените за разходката,може да е хубаво времето.Корабчетата имат закрита част и може да сте вътре,така малко се губи преживяването,но пък е вариант Stuck Out Tongue Winking Eye
Иначе от Лалели с трамвая и слизате на Еминьоню и от там хващате корабчето.

# 567
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Благодаря,Чефи! С този трамвай Т1 ли? Къде другаде можем да стигнем с него? Записала съм си ,че от Еминьоню за кратка разходка хващаме корабче за Юскюдар и там се разхождаме . После пак ли се връщаме с корабчето до Еминьоню или да се отправим до друга забележителност . Голяма каша ми е ? Защото съм си записала,че и от Еминьоню се стига с рейс до Пиер Люти и от там до Миниатюрк.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 08:22 от krems82

# 568
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Благодаря,Чефи! С този трамвай Т1 ли? Къде другаде можем да стигнем с него?
С него. Ами след Еминьоню има още две три спирки,последната е Кабаташ.От там може пеша до Долмабахче,не е далеч или да се качите на фуникюляра и да отидете на разходка по Истилкял,площад Таксим.
Иначе преди Еминьоню минава покрай други обекти(Св.София,Йеребатан,Синята джамия,парк Гюлхане...) Зависи къде точно ви е хотела,може и пеша да се движите,ако обичате да вървите и времето позволява.Виж в гугъл мапс ,проследи му маршрута и си преценете,така най-лесно ще се ориентираш.

# 569
  • Варна
  • Мнения: 750
Благодаря,Чефи! С този трамвай Т1 ли? Къде другаде можем да стигнем с него? Записала съм си ,че от Еминьоню за кратка разходка хващаме корабче за Юскюдар и там се разхождаме . После пак ли се връщаме с корабчето до Еминьоню или да се отправим до друга забележителност . Голяма каша ми е ? Защото съм си записала,че и от Еминьоню се стига с рейс до Пиер Люти и от там до Миниатюрк.
Разгледайте маршрути с Google maps, така ще можете да отидете където искате.Аз набелязвам предварително, а на място влизам за сверка.На мен малко ми е трудно при пешеходните маршрути, но за градския транспорт е много лесно и удобно навсякъде.Приятно прекарване!

Общи условия

Активация на акаунт