Дневникът - тема 96 - Да отслабнем всички заедно!

  • 40 819
  • 747
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 10 012
Таня, и на мен не ми функционира пала, но открих Cronometer.com, който дори излезе по-добър.

Храносмилам си яйчицата с кокосово масло, и след малко отивам да потичам в парка.

# 136
  • Мнения: X
Моята закуска днес е 2 бъркани яйца със сланинка и сирене, 1/2 авокадо. +мазно кафе. Енергия на МАХ, ходи ми се, движи ми се, обаче... тук вали дъжд. Ей в такива моменти ми минават "греховни" мисли за фитнес...

# 137
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Онзи ден бях 64,1 кг , а вчера 63,2 кг. Вчера обаче не закусих, че се успах и трябваше да спринтирам за работа. Седмицата ми беше натоварена като цяло.

# 138
  • София
  • Мнения: 11 579
Върнала съм си сваленото, явно ще ми трябва сериозен план и здраво хваща в ръце.
Връщам се и към тренировките.
Вашите отчитания ми действат много мотивиращо, припомням си как бях от най-стриктните в редиците на темата.

# 139
  • Мнения: 4 585
Харесала съм си едно йога предизвикателство за 90 дни, по 30 мин. на ден
Моля да споделиш подробности - аз не мога да тренирам кой знае какво, но с йога се справям прилично. Благодаря  Flowers Rose

# 140
  • Мнения: 266
Момичета,
имам нужда от вашия опит и съвет. Искам да си купя нова печка, чета тук-там мнения и се обърках съвсем.
Печката е много използван уред вкъщи, готвя всеки ден, защото се храним основно с домашна храна.
Ако имате модели, от които сте доволни, моля, споделете ги!
п.п. Малко уточнение - да е само електрическа / без газ /,  да може да работят фурната и котлоните заедно. Цената - не повече от 800 лева.
И да попитам какви котлони предпочитате - керамични или обикновени?
Знам, че не е много по темата...ама ви имам доверие Simple Smile

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 18:46 от demirche

# 141
  • София
  • Мнения: 1 249
demirche, само керамични или индукционни. Понеже са бързонагряващи, са по-икономични.
Марка не мога да ти препоръчам, защото имам една стара Раховец, но с керамичен плот и в момента не ми се инвестира в нова.
Просто гледаш в този ценови диапозон, сравняваш функциите. За мен определящо в последно време е гаранцията.

# 142
  • София, България
  • Мнения: 812
Аз хич не мога да дам съвет за печка, аз съм с газови котлони и фурна на ток. По-вкусно ми е като храната е сготвена на газови котлони, но пък фурна на газ не е никак удобна.

Закуска един банан, вечеря няколко джънк фууд солетки, докато си направя кайгана кюфтенца, които тепърва ще правя след половин час. Върнах се към моя любим кулинарен блог Супичка и там си намерих няколко симпатични вегетариански рецепти. Обещах да се похваля с вчерашните покупки. От българския магазин купих българска леща, 3 кофички кисело мляко Боженци, смлян кимион и една кора яйца. През един местен супермаркет минах и от там купих едно кокосово мляко, бяха го намалили и рекох да пробвам, че не съм пила кокосово мляко. Също от там си взех и боб, както и индийско орехче. После минах през един плод-зеленчук и от там взех лук, краставици, банани, копър, магданоз, тиквички и чушки, както и моркови. После реших за капак да мина и през Лидл. От там си взех риба подобна на шаран,замразен грах,  ирландско краве масло и една кофичка с чери домати, както и една грамадна връзка целина, която е по-дълга и от бебе. Харесала съм си рецепта за морковена яхния, магданозени кюфтета, както и кюфтета от тиквички. Очевидно в менюто ще има боб, грах и леща. Звучи ми едно вкуснооо Simple Smile

# 143
  • Мнения: 7 745
По въпроса за печката дамо мога да кажа, че с вентилатор на фурната храната е по вкусна

# 144
  • Мнения: 5 262
За електроуреди гледам да са икономични и функционални до степен функциите , които аз ползвам . Не инвестирам във финкции, които не ползвам по принцип, но са в рекламата на уреда.

# 145
  • Мнения: 10 012
Прихванала ме е музата нещо, да ви се покажа и тук: Grinning


Изморена съм.  Tired
Отчитам успешна първа седмица от въглехидратна ротация, където следя макросите по грамажи.

# 146
  • Мнения: 7 745
Дези, браво, супер си
обеща да покажеш новия ти любимец Simple Smile

# 147
  • Мнения: 10 012
Дези, браво, супер си
обеща да покажеш новия ти любимец Simple Smile

Ето го:
Джеф Кавалиър, треньор, физио и нутриционист. Много сериозен, харесва ми речника му много.  Heart Eyes

"Грешки в храненето и тренировките"
https://www.youtube.com/watch?v=v3ZcN-XXQ1E

"Тренираш ли наистина сериозно"
https://www.youtube.com/watch?v=2Nxct9Sqdn4

# 148
  • Мнения: 10 012
Здравейте! Реших да споделя с вас моя опит с влизането във форма. Преди следвах всякакви безумни диети и да, резултат даваха за това как изгеждам, но нямаше позитивизъм към това как се чувствх. През повечето време бях отпаднала и нямах енергия. От съвсем скоро следвам няколко хора в YouTube, които ми отвориха очите.
Реално погледнато всички знаем, че за да отслабаме трябва да сме в калориен дефицит. За целта обаче трябва да знаем на какъв дневен калориен прием поддържаме тегло и просто да намалим калориите. Това е линк към един от многото калкулатори в Интернет: http://www.iifym.com/iifym-calculator/
Тялото ни не "разбира" коя храна е вредна и коя полезна. То просто разгражда всичко до макронутриенти (белтъци, мазнини и виглехидрати). Дали ще ядете шоколад или пиле с картофи, значение има само дали се спазват калориите (естествено, желателно е да се храним по-здравословно). Калориите се следят много лесно с помощта на приложения, които можете да си свалите от AppStore/GooglePlay. Аз използвам MyFitnessPal.
Друго важно нещо са тренировките. Спортувайте това, което на вас ви харесва, за да можете да сте постоянни и съответно да постигнете резултати. Аз започнах да ходя на фитнес и за около месец, започнах да виждам промяна. За тези от вас, които ходят на фитнес и не са съвсем наясно искам да кажа, че с кардиото нищо не правите. Да, първоначално ефект ще има, но при него се губи и мускулна маса, а тя е в основата на "горенето" на мазнини. Когато мускулите се тренират, те "горят" мазнини, дори когато тялото е в покой. Това, че много се потите на пътеката в никакъв случай не трябва да ви заблуждава, че "горите" повече мазнини. Съвета ми към вас е да включите тренировки с тежести. Няма да станете като културисти, защото количеството на тестостерон в тялото на жените е в изключително ниско количество. Та като се замислим на мъжете им коства страшно много, за да покачат мускулна маса.
Това е накратко, което искам да споделя с вас. Пазете здравето си и не се тормозете с драстични диети.

Литъл Ауъл, нищо конкретно към теб, само това, което в последно време ми прави впечатление из нета.
Вярно, не ходя на "фитнес" и не разбирам.

1. "С кардио нищо не правите"- Ами от кардио до кардио има планина разлика. За какво кардио става дума? Да ходиш вяло на пътека не е кардио.  Аз мисля, че със седене и гледане на ТВ нищо не се прави.
2. С кардио се горят и мускули. Вярно е, но с колко кардио? Моите си стоят на мястото, а "кардио" правя всеки ден. Тичам. Не на пътека.
3. Жени трудно правят мускули- да. Но съм сигурна, че има жени, които не искат моите бицепси и рамене.
А аз някакъв мускул имам, колкото и да е мижав.

# 149
  • Мнения: 15 603
Добро утро момичета Coffee

Вчера правих фаст и днес продължавам напред. За сега съм замислила св. пържоли със салата от краставици и маслини. Определено 2 х 36 часа фаст седмично е по-добре. Чувствам се изчистена от към вода, корема прибран и учудващо нищо не ми се яде. Мерих се сутринта, но за сега отчет няма да давам - правя го в края на всеки месец. Но тайничко да кажа, че кантара определено много ме зарадва Simple Smile

Относно тренировките - ще ме прощават, че жените правели трудно мускули. По-високите може би да, но такива дребни, като мен само да си помислят да тренират крака и краката са им станали, като буци. И при мен се е получавало така, а и в залата имаме две момичета с моя ръст /156 - 158 см./ - краката са им огромни в сравнение с горната част на тялото. Хем са яки, хем изглеждат набити - ужасна картинка е просто. Разбира се всеки има различно виждане по тази тема, но моето лично мнение е такова. Затова и спрях да тренирам крака отдавна. Кардиото със сигурност задвижва метаболизма и то сериозно. Мускул се изгаря при пулс над 120 по време на тичане. Но истината е, че мускул се гори и при много други тренировки.

Дези - изглеждаш страхотно. Поздравления Hug

Общи условия

Активация на акаунт